Jak wyłączyć Asystenta Google

Asystent Google, choć niezwykle pomocny, gdy trzeba znaleźć bilety lotnicze lub restaurację, czasami może być prawdziwym utrapieniem. Może wyskoczyć, gdy najmniej się tego spodziewasz i zakłócić pracę lub rozrywkę.

Dlatego nic dziwnego, że niektórzy użytkownicy chcą to wyłączyć. W tym artykule omówimy kilka sposobów wyłączenia go na telefonie lub tablecie z Androidem. Omówimy również Chromebooki, Pixelbooki i telewizory z systemem Android.

Wyłącz to całkowicie

Jeśli masz pewność, że nie chcesz, aby Asystent Google Ci przeszkadzał, zawsze możesz całkowicie go wyłączyć. Pamiętaj, że jeśli będziesz chciał, będziesz mógł go ponownie aktywować. Oto jak całkowicie wyłączyć Asystenta Google na urządzeniu z Androidem:

 1. Uruchom aplikację Google na smartfonie lub tablecie.

 2. Stuknij w Menu ikona (trzy małe kropki); zwykle znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Następnie powinieneś przejść do Ustawienia.

 4. Teraz przejdź do Asystent Google sekcji menu.

 5. Przewiń w dół i poszukaj opcji oznaczonej Ogólny.

 6. Stuknij przełącznik suwakowy obok Asystent Google aby to przełączyć Wyłączony

  .

 7. Na koniec potwierdź, dotykając Wyłączyć coś.

Jeśli zmienisz zdanie z jakiegokolwiek powodu i chcesz ponownie włączyć Asystenta Google, wykonaj te same czynności i przełącz przełącznik na włączony.

Alternatywna trasa

Jest inny sposób na całkowitą dezaktywację Asystenta Google. Tym razem będziesz musiał go otworzyć po raz ostatni. Oto jak to się robi:

 1. Dotknij i przytrzymaj Dom przycisk.

 2. Gdy pojawi się Asystent Google, należy dotknąć ikony w kształcie pudełka w lewym dolnym rogu.

 3. Następnie dotknij ikony profilu w prawym górnym rogu.

 4. W wyświetlonym menu wybierz Ogólny.

 5. Na koniec dotknij przełącznika suwaka obok Asystent Google aby wyłączyć usługę.

Asystent Google nie będzie już pojawiał się bez zaproszenia. Powtórz te kroki, jeśli zmienisz zdanie i zdecydujesz się aktywować go ponownie.

Wyłącz przycisk aktywacji

Asystent Google ma ten niewygodny nawyk wyskakiwania, gdy najmniej się tego spodziewasz. Podobnie wiele osób aktywuje go, gdy ich palce przypadkowo dotkną przycisku Home na swoich smartfonach i tabletach.

Jeśli nie chcesz widzieć ani słyszeć wyskakującego okna Asystenta Google po dotknięciu przycisku Początek, system Android umożliwia wyłączenie tej funkcji. To dobra opcja dla tych, którzy chcą pozbyć się Asystenta, ale nie chcą go całkowicie wyłączać. Oto jak to zrobić:

 1. Uruchom Ustawienia aplikacji z ekranu głównego urządzenia z systemem Android.

 2. Przejdź do Aplikacje sekcji menu. W niektórych modelach może to być nazwane Aplikacje.

 3. Następnie przejdź do Aplikacje domyślne/Aplikacje Sekcja.

 4. Następnie otwórz Pomoc i wprowadzanie głosowe.

 5. Stuknij w Aplikacja asystująca patka.

 6. Na urządzeniu z systemem Android zostanie wyświetlona lista dostępnych aplikacji pomocniczych. Najczęściej to pokaże Google oraz Nic jako opcje. Powinieneś dotknąć Nic.

Podobnie jak w przypadku każdej innej metody opisanej w tym artykule, możesz przywrócić oryginalne ustawienia, wykonując te same czynności. W tym konkretnym przypadku zamiast żadnego, należy wybrać Google jako aplikację asystenta.

Odinstaluj aktualizacje Google

Asystent Google istnieje już od jakiegoś czasu – a dokładnie od maja 2016 roku. Poprzednie wersje aplikacji Google jej nie miały. Dlatego możesz także uwolnić swój telefon lub tablet od nieznośnego asystenta, odinstalowując aktualizacje aplikacji Google i przywracając jej ustawienia fabryczne.

Należy pamiętać, że jest to najbardziej ekstremalny środek, jaki możesz podjąć w tej sytuacji. Warto również wspomnieć, że może to mieć wpływ również na inne usługi i funkcje Google. Możesz doświadczyć zmiany w ich zachowaniu, a niektóre z nich (jeśli były ostatnimi dodatkami) mogą zniknąć wraz z Asystentem Google.

Jeśli masz absolutną pewność, że nie chcesz używać Asystenta nigdzie w telefonie, możesz wykonać poniższe czynności. Ta metoda działa zarówno na telefonach, jak i tabletach.

 1. Ponownie uruchom Ustawienia aplikacji z ekranu głównego urządzenia.

 2. Następnie przejdź do Aplikacje lub Aplikacje.

 3. Stuknij w Menedżer aplikacji. Alternatywnie, jeśli nie ma takiej opcji, należy dotknąć Aplikacje.

 4. Twój telefon lub tablet wyświetli listę wszystkich aplikacji zainstalowanych na urządzeniu.

 5. Teraz znajdź Google i dotknij go.

 6. Po otwarciu strony informacyjnej aplikacji Google należy dotknąć ikony trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu.

 7. Następnie dotknij Odinstaluj aktualizacje opcja.

 8. Google poinformuje Cię wtedy, że zamierzasz zastąpić aplikację wersją fabryczną i że wszystkie dane zostaną usunięte, stuknij w ok aby potwierdzić swój wybór.

Asystent Google zostanie usunięty z telefonu lub tabletu i nie będzie Ci już przeszkadzać. Jednak przy następnej aktualizacji aplikacji Google lub urządzeniu zrobi to automatycznie, Asystent pojawi się ponownie.

Chromebook i Pixelbook

Jeśli Asystent Google sprawia Ci problemy na Chromebooku lub Pixelbooku z systemem operacyjnym Chrome, oto jak sobie z tym poradzić:

 1. Kliknij na Czas sekcja paska stanu i otwórz Ustawienia.

 2. Przejdź do Wyszukiwarka i Asystent Sekcja.

 3. Wybierać Asystent Google.

 4. Przesuń przełącznik na Wyłączony.

Android TV

Jeśli masz telewizor Sony z systemem operacyjnym Android, możesz wyłączyć Asystenta Google w ciągu kilku sekund. Oto jak to się robi:

 1. wciśnij Asystent Google na pilocie i przytrzymaj go.

 2. Teraz przejdź do Ustawienia menu i wyłącz Asystent Google.

Jeśli to zrobisz, nie będziesz już mógł sterować telewizorem za pomocą głosu.

Żegnaj Google!

Jeśli nie potrzebujesz Asystenta Google, dobrym rozwiązaniem jest jego wyciszenie. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się swoim urządzeniem z Androidem lub systemem operacyjnym Chrome bez przerw.

Czy Asystent Google jest dla Ciebie przydatny, czy nie? Zachowasz go, czy wyłączysz? Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy poniżej.