Jak wyłączyć lub wyłączyć Drop-In na Alexa

Funkcja Drop-In w Amazon Alexa wzbudziła pewne kontrowersje od czasu jej wprowadzenia kilka lat temu. Jak sama nazwa wskazuje, funkcja umożliwia każdemu niezapowiedziane korzystanie z urządzenia obsługującego Alexę.

Jak wyłączyć lub wyłączyć Drop-In na Alexa

Rodzice mogą uznać Drop-In za całkiem przydatny, ponieważ pozwala im łatwo dotrzeć do swoich dzieci. Podczas towarzyskich spotkań ułatwia komunikację. Ale ta funkcja może być również wykorzystywana do podsłuchiwania Echa, Echo Show lub Dot danej osoby.

Natychmiast otrzymujesz kanał audio niezależnie od urządzenia, możesz także uzyskać strumień wideo, jeśli dana osoba korzysta z Echo Show.

Wyłączanie wpadania

Aby ciekawskie oczy i uszy nie zbliżały się do urządzenia, możesz wyłączyć tę funkcję w aplikacji Alexa. Proces trwa kilka kroków. Oto wszystko, co musisz zrobić:

Krok 1

Stuknij w swoją aplikację Alexa, aby ją uruchomić, i kliknij ikonę urządzenia na dole. Następnie wybierz swoje urządzenie.

Naciśnij Ustawienia na dole menu rozwijanego, a następnie wybierz Ustawienia urządzenia z następującego okna.

Krok 2

Menu Ustawienia urządzenia zawiera listę wszystkich podłączonych urządzeń Alexa. Przesuń listę i wybierz urządzenie, dotykając go. To prowadzi do menu ustawień tego konkretnego echa.

Ustawienia urządzenia Alexa

Krok 3

Aby przejść do opcji wyłączenia Drop-In, musisz ponownie przesunąć palcem w dół i wybrać Komunikacja w zakładce Ogólne. Ta funkcja znajduje się na dole okna komunikacji i należy ją dotknąć, aby uzyskać więcej opcji.

wyłącz wpadanie na alexa

Krok 4

Możesz wybrać trzy różne opcje w ustawieniach Drop-In. Jeśli ta funkcja pozostanie włączona, dozwolone kontakty będą mogły pojawiać się na Twoim urządzeniu. Opcja „Moje gospodarstwo domowe” zezwala tylko na Drop-Ins z urządzeń na Twoim koncie.

Ale aby całkowicie wyłączyć Drop-In, wybierz Wyłącz na dole i nikt nie będzie mógł Ci przeszkadzać.

Alexa wpada

Notatka: Wszystko to dotyczy tylko wybranego urządzenia. Musisz powtórzyć proces dla każdego podłączonego echa.

Wyłączanie Drop-In dla określonych kontaktów

Oprócz wyłączenia funkcji na swoich urządzeniach możesz także wybierać i wybierać kontakty, które mają dostęp do Twojego Echo. Oto kroki, które musisz podjąć.

Krok 1

Otwórz aplikację Alexa na smartfonie i dotknij „Komunikuj” na dole.

Krok 2

Kliknij ikonę osób w prawym górnym rogu.

Krok 3

Stuknij w kontakt, który chcesz usunąć. Następnie dotknij „Edytuj” w prawym górnym rogu.

Krok 4

Dotknij „Usuń kontakt” na dole.

Wyłącz kontakty w Drop-In

Jeśli chcesz całkowicie uniemożliwić kontaktom wpadanie do urządzeń Alexa, możesz. Możesz zezwolić tylko członkom Twojego gospodarstwa domowego, wykonując następujące kroki:

  1. Stuknij w „Urządzenia” na dole urządzenia Alexa. Następnie dotknij urządzenia Alexa, które chcesz edytować.
  2. Stuknij w „Komunikacja”.

  3. Stuknij w „Wrzuć”.

  4. Umieść znacznik wyboru obok opcji kontaktów dla tych, którym chcesz odmówić lub zezwolić na dostęp do przodu.

Jak korzystać z Drop-In

Jeśli zdecydujesz się zachować tę funkcję, przynajmniej dla niektórych urządzeń i kontaktów, korzystanie z niej jest bardzo łatwe. Działa między różnymi urządzeniami Echo i możesz również korzystać z aplikacji Alexa. Oto jak to zrobić:

Na urządzeniach Echo

Po prostu powiedz "Alexa, wpadnij (nazwa urządzenia)", a natychmiast się połączysz. Jeśli masz wiele urządzeń podłączonych w domu, możesz powiedzieć "Alexa, wpadnij do domu".

Alexa dostarczy ci listę wszystkich urządzeń w domu, a następnie wybierzesz to, na które wpadniesz. Ta sama zasada obowiązuje, jeśli chcesz zaskoczyć osobę ze swoich kontaktów. Po prostu powiedz "Alexa, wpadnij (nazwa kontaktu)".

Notatka: Kontakt musi być zarejestrowany w usłudze Alexa Messaging i Calling, aby działał. Jeśli cię wyłączyli, nie da się tego obejść.

W aplikacji Alexa

Stuknij ikonę dymka czatu w oknie konwersacji i wybierz opcję Wpadnij. Zawiera listę wszystkich urządzeń Echo i kontaktów, z którymi możesz się skontaktować. Stuknij w jeden, aby zainicjować Drop-In, a usłyszysz wszystko, co znajduje się w zasięgu.

Przydatne funkcje

Wskaźnik „ostatnio aktywny” pojawia się w programie Echo Show, gdy ktoś znajduje się w pobliżu urządzenia. Możesz również zobaczyć wskaźnik na swojej liście kontaktów. Ułatwia to ustalenie, czy nadszedł właściwy czas, aby kogoś wpaść.

Możesz także wyłączyć wideo podczas Drop-In. Po prostu powiedz „Wideo wyłączone” lub dotknij przycisku na ekranie urządzenia. Działa to zarówno w Amazon Echo Show, jak i w aplikacji Alexa.

Często Zadawane Pytania

Czy wrzucanie jest bezpieczne?

Każdy, kto jest zaniepokojony swoją prywatnością i bezpieczeństwem, może chcieć zrezygnować z tej funkcji. Oczywiście możesz ustawić Alexę, aby zezwalała tylko niektórym osobom. Jeśli masz Echo Show, możesz wpaść i zobaczyć pokój za pomocą kamery Show. Jeśli masz urządzenie Dot lub Echo bez kamery, funkcja drop-in pozwala innemu użytkownikowi na podsłuchiwanie w pomieszczeniu.

Oczywiście Alexa ostrzeże Cię alarmem, jeśli ktoś użyje tej funkcji.

Czy mogę korzystać z funkcji wstawania poza domem?

Tak długo, jak jest włączony, tak. Nie musisz być w domu ani w tej samej sieci Wi-Fi, aby wpaść. Wszystko, czego potrzebujesz, to aplikacja Alexa (oczywiście zalogowana na to samo konto). Ponieważ telefony stacjonarne prawie zniknęły w 2021 roku, funkcja Drop-In jest szczególnie przydatna. Ale nie każdy chce, żeby ktoś dołączył do ich rozmów nieproszony.

Nie daj się zaskoczyć

Ponieważ Alexa oferuje wiele opcji wyłączania lub dostosowywania ustawień Drop-In, nie musisz zbytnio martwić się o swoją prywatność. Nie odrzucaj tej funkcji od razu. Może być przydatnym narzędziem do nawiązania kontaktu z bliskimi. W rzeczywistości niektórzy używają go nawet jako kamery dla niemowląt.