Jaka jest różnica między Disney Plus a DisneyNow?

Disney Plus jest dostępny dla klientów już od ponad miesiąca i można śmiało powiedzieć, że usługa odniosła duży sukces. Pod koniec listopada nowa platforma do przesyłania strumieniowego zdołała przekonać ponad 24 miliony klientów do pozostania w subskrypcji usługi po pierwszym bezpłatnym siedmiodniowym okresie próbnym, cofając się w stosunku do wcześniejszych oczekiwań, że House of Mouse zdobędzie mniej niż 20 punktów. mln subskrybentów do 2020 roku. Trudno powiedzieć dokładnie, co skłoniło subskrybentów do pozostania na pokładzie, choć odbiór fanów za Mandalorianin był prawdopodobnie jednym z największych powodów, dla których pierwsze pęknięcie Disneya w usłudze przesyłania strumieniowego zdołało odbić się na konkurencji, takiej jak Netflix.

Jaka jest różnica między Disney Plus a DisneyNow?

Jeśli nie jesteś jednym z tych klientów, możesz nadal szukać bezpośredniego potwierdzenia, co dokładnie Disney oferuje użytkownikom za 6,99 USD miesięcznie. Na przykład, chociaż Disney Plus jest najpopularniejszą aplikacją firmy do przesyłania strumieniowego wideo, nie jest to jedyny sposób na oglądanie treści Disneya na telefonie lub tablecie. Zarówno fani Disneya, jak i rodzice polegają na DisneyNow od 2017 roku. Jeśli zastanawiasz się, co oznacza wprowadzenie Disney Plus dla DisneyNow, jesteś we właściwym miejscu. Czytaj dalej, aby poznać losy Disneya inny aplikacja do przesyłania strumieniowego.

Zacznij od rejestracji w Disney Plus

Jeśli jeszcze nie zarejestrowałeś się w Disney Plus, na co czekasz? Zacznij od zarejestrowania się tutaj na bezpłatny tygodniowy okres próbny lub zdobądź swoje ulubione filmy, programy i sport za jedną niską cenę, łącząc Disney Plus, Hulu i ESPN Plus właśnie tutaj!

Czym jest DisneyNow?

W przeciwieństwie do Disney Plus, który ma na celu obsłużenie każdego elementu mediów z różnych filii Disneya, takich jak Marvel, Gwiezdne Wojnyi National Geographic, DisneyNow koncentruje się przede wszystkim na dostarczaniu użytkownikom przyjaznych dzieciom programów Disney Channel, Disney Junior i Disney XD. Chociaż DisneyNow pojawił się dopiero w 2017 roku, kanały te od lat mają aplikacje do przesyłania strumieniowego na iOS i Androida pod marką Disneya „Watch”.

Chociaż DisneyNow może mieć wiele wspólnego z przyjaznym dzieciom programami Disney Plus, DisneyNow nie jest zaprojektowany jako usługa przesyłania strumieniowego over-the-top. Zamiast tego DisneyNow wymaga logowania kablowego, aby w pełni wykorzystać aplikację, a większość programów jest zablokowana za zaporą. DisneyNow oferuje niektóre programy za darmo, niezależnie od statusu abonamentu telewizji kablowej. Mimo to nie ma możliwości samodzielnego opłacenia DisneyNow, aby odblokować każdy odcinek w aplikacji. Wymagany jest abonament kablowy.

Co oznacza Disney Plus dla DisneyNow?

Choć może się wydawać, że obie aplikacje próbują sprzedawać tę samą publiczność, prawda jest taka, że ​​Disney Plus i DisneyNow prawdopodobnie nadal będą ze sobą współistnieć. Chociaż wiele programów Disneya przyjaznych dzieciom jest dostępnych w Disney Plus dla każdego płatnego subskrybenta, możliwość dostępu do treści Disney Channel na iPadzie za pomocą DisneyNow to korzyść dla płatnych abonentów telewizji kablowej. Uruchomienie Disney Plus pozwala Disneyowi dotrzeć do tych klientów, którzy przecięli przewód, oprócz młodszych klientów, którzy prawdopodobnie nie będą mieli abonamentu kablowego zamiast usług takich jak Netflix, Amazon Prime i Hulu.

Najłatwiejszym sposobem myślenia o tych dwóch aplikacjach jest rozważenie aktualnej oferty aplikacji HBO w 2019 roku. HBO Go to aplikacja dla każdego, kto płaci za HBO w ramach abonamentu kablowego, odblokowana bez dodatkowych opłat po połączeniu konta HBO z dostawcą telewizji . Z drugiej strony HBO Now jest dostępne dla każdego, kto chce zapłacić miesięczną subskrypcję 14,99 USD. (W tym przykładzie zignorujmy nadchodzący trzeci poziom transmisji strumieniowej HBO, HBO Max.) DisneyNow i Disney Plus działają w ten sam sposób, przy czym DisneyNow jest odpowiednikiem HBO Go, a Disney Plus działa bardzo podobnie do HBO Now.

Nie spodziewamy się, że DisneyNow pojawi się gdziekolwiek w najbliższej przyszłości – w rzeczywistości aplikacja nadal otrzymywała aktualizacje, ostatnio 2 grudnia 2019 r. To powiedziawszy, Disney prawdopodobnie skupi się na Disney Plus , który zawiera nie tylko większą bibliotekę programów i filmów, ale także nadchodzące oryginalne programy skierowane do wszystkich grup demograficznych. DisneyNow będzie nadal gospodarzem nowych treści Disney Channel w dającej się przewidzieć przyszłości, ale zawsze istnieje szansa, że ​​Disney zdecyduje się zamiast tego użyć Hulu – które teraz posiada.

Czy mogę uzyskać dostęp do Disney Plus przez DisneyNow?

Tylko dlatego, że masz dostęp do DisneyNow za pośrednictwem swojego abonenta telewizji kablowej, nie oznacza to, że automatycznie otrzymujesz Disney Plus za darmo. Ponieważ Disney Plus jest usługą przesyłania strumieniowego over-the-top, nie ma powiązania z dostawcą telewizji kablowej lub satelitarnej. Będziesz musiał zapłacić osobną subskrypcję, aby uzyskać dostęp do Disney Plus na telefonie, telewizorze lub komputerze.

Jest jednak jeden wyjątek. Klienci Verizon Fios mogą otrzymać rok Disney Plus za darmo po zarejestrowaniu się przez Verizon. Jeśli nie jesteś klientem Fios, ale masz abonament Unlimited za pośrednictwem Verizon Wireless, ta sama oferta dotyczy Ciebie. Sprawdź nasz przewodnik, jak zarejestrować się w Disney Plus za darmo przez Verizon tutaj.

A co z DisneyNow przez Disney Plus?

Raczej! Ponieważ DisneyNow obsługuje programy Disney Channel, Disney Junior i DisneyXD, absolutnie możliwe jest znalezienie wielu takich samych programów w Disney Plus. Jednak nie wszystkie z tych programów trafiły jeszcze do Disney Plus i w przeciwieństwie do DisneyNow, nie będziesz otrzymywać nowych odcinków przesłanych do Disney Plus wkrótce po ich wyemitowaniu. To powiedziawszy, jeśli masz ochotę na starsze programy, takie jak Hannah Montana, Czarodzieje z Waverly Place, lub To taki kruk, korzystanie z Disney Plus jest bardzo podobne do korzystania z DisneyNow, bez konieczności uwierzytelniania dostawcy telewizji w aplikacji.

***

Za każdym razem, gdy pojawia się nowa usługa przesyłania strumieniowego, jest to czas na emocje i zamieszanie. Łatwo powiedzieć, że Disney Plus odniósł ogromny sukces, a programy takie jak Mandalorianin prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku lat liczba abonentów Disney Plus będzie rosła. Ci, którzy przesyłają strumieniowo klasyki Disney Channel za pośrednictwem DisneyNow, mogą nie otrzymać tych samych treści, co subskrybenci Disney Plus, ale prawdopodobnie nie mają się czym martwić, jeśli chodzi o zamknięcie DisneyNow.

Czy korzystasz z DisneyNow? Czy przeskoczyłeś do Disney Plus? Daj nam znać w komentarzach i wracaj do TechJunkie, aby uzyskać więcej wskazówek i przewodników na temat Disney Plus!