Jak usunąć swoje konto Venmo na iPhonie?

Stworzony z myślą o łatwych transakcjach płatniczych i zakupach w drodze, naturalnym środowiskiem Venmo są urządzenia mobilne, a nie komputery stacjonarne. Jeśli korzystasz z usług Venmo, prawdopodobnie zarządzasz swoim kontem z telefonu.

Jak usunąć swoje konto Venmo na iPhonie?

Skoro to czytasz, być może chcesz przełączyć się na coś innego lub zamknąć konto z innego powodu. W tym artykule powiemy Ci, czy możliwe jest usunięcie konta Venmo na iPhonie.

Krótko mówiąc

Niestety nie możesz w ten sposób usunąć swojego konta. Chociaż Venmo w dużej mierze opiera się na urządzeniach mobilnych i telefonach, w tej chwili nie ma możliwości usunięcia konta za pomocą aplikacji mobilnej. Istnieje jednak kilka ważnych kroków przygotowawczych, które możesz wykonać w aplikacji, jeśli zdecydujesz się zamknąć swoje konto Venmo.

Logo Venmo

Oczyszczanie drogi

Przed usunięciem konta Venmo musisz przenieść wszystkie pozostałe środki w inne miejsce. Możesz to zrobić w pragmatyczny sposób, przesyłając środki na połączone konto bankowe. Możesz też wysłać pieniądze znajomemu lub członkowi rodziny albo zrobić to w zabawny sposób i po prostu je wydać!

W każdym razie pamiętaj, że wszystkie przelewy na konta bankowe trwają od dwóch do trzech dni. Możesz zdecydować się na natychmiastowy przelew, ale od całości zostanie pobrana opłata w wysokości 1% lub 10 USD, w zależności od tego, która kwota jest niższa. Opcja natychmiastowa zajmuje około 30 minut.

Po wyzerowaniu salda (a żeby było jasne, że musi wynosić dokładnie zero), możesz użyć aplikacji do usunięcia danych bankowych ze swojego konta. Oto jak to się robi:

  1. Otwórz aplikację i zaloguj się.
  2. Następnie dotknij menu z trzema paskami i przejdź do Ustawień.
  3. Znajdź Metody płatności i wybierz konto bankowe, które chcesz usunąć.
  4. Na koniec dotknij Usuń bank i gotowe – wszystkie dane Twojego konta bankowego zostaną usunięte z Venmo.

Po wykonaniu tych kroków to wszystko – aplikacja nie może już pomóc w usunięciu konta.

Kończenie pracy

Aby sfinalizować proces, musisz użyć komputera. Wykonaj poniższe kroki:

  1. Przejdź do portalu internetowego Venmo i zaloguj się.
  2. Jeśli pominąłeś usuwanie metody konta bankowego z aplikacji, możesz zrobić to samo na stronie. Proces jest w zasadzie taki sam: przejdź do Ustawień, następnie do Metody płatności, a następnie Usuń bank.
  3. W sekcji Profil przewiń w dół, aby zamknąć moje konto Venmo. Kliknij na niego – jeśli zostały jakieś środki, zostaniesz poinstruowany, aby je przelać, zanim będziesz mógł kontynuować. Jeśli pomyślnie rozliczyłeś wszystkie środki, otrzymasz wiadomość z zestawieniem finansowym. Kliknij Zamknij konto i gotowe!

Zamykam konto

Teraz, gdy Twoje konto Venmo zostało usunięte, otrzymasz wiadomość e-mail zawierającą listę Twoich transakcji finansowych i potwierdzenie zamknięcia konta. Aby dokładnie sprawdzić, po otrzymaniu wiadomości e-mail przejdź do witryny Venmo i spróbuj zalogować się za pomocą swoich danych uwierzytelniających. Jeśli wszystko poszło tak, jak powinno, nie będziesz mógł się zalogować.

Po potwierdzeniu, że Twoje konto Venmo nie istnieje, możesz całkowicie bezpiecznie usunąć aplikację z iPhone'a.

Po co przechodzić przez wszystkie kłopoty?

Należąca do PayPal, jednej z najbardziej renomowanych firm zajmujących się transferami pieniędzy, Venmo miała trudności z zapewnieniem tej samej reputacji. Zaprojektowana dla nowoczesnych użytkowników, którzy są bardziej aktywni w sieciach społecznościowych, aplikacja oferuje trzy „kanały informacyjne”: publiczne, tylko dla znajomych i prywatne. Kanały te zawierają szczegóły transakcji peer-to-peer, z wyłączeniem kwoty przeniesionych środków.

Chociaż możliwa jest zmiana ustawień prywatności w aplikacji, podejście sieci społecznościowej do transakcji finansowych może budzić pewne obawy. Jeśli martwisz się kwestiami prywatności lub nie czujesz się komfortowo z podejściem Venmo, zamknięcie konta może być właściwym wyborem. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się wrócić do Venmo w przyszłości, musisz skonfigurować swoje konto od zera.

Wszystko pod opieką

Chociaż nie było sposobu, aby pokazać, jak usunąć konto Venmo na iPhonie – instrukcje dotyczące niemożliwych zadań są trudne do wykonania – zrobiliśmy kolejną najlepszą rzecz i wyjaśniliśmy obecnie dostępny proces. Teraz nauczyłeś się, jak aplikacja może Ci pomóc przez cały proces, śmiało dbaj o swoje konta!

Czy usunąłeś swoje konto Venmo? Co skłoniło cię do dokonania tego wyboru? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!