Jak usunąć historię wyszukiwania w Zdjęciach Google

Zdjęcia Google to nie tylko wygodne miejsce do przechowywania i organizowania zdjęć, ale także sposób na udostępnianie i interakcję z innymi użytkownikami.

Czasami możesz natknąć się na niechciany obraz, który pozostanie w Twojej historii. Kiedy tak się stanie, najlepiej go usunąć, aby zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom, takim jak wyjaśnienie, dlaczego masz określony obraz w historii Zdjęć Google.

W takim przypadku najlepiej wyczyścić historię i usunąć zdjęcie z dziennika aktywności. W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić.

Usuń całą aktywność w Google

Najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem usunięcia historii wyszukiwania w Zdjęciach Google jest usunięcie aktywności na koncie Google z określonego okresu. Jednak ta metoda usunie wszystko, co zrobiłeś w dowolnym produkcie Google.

Oznacza to, że wszystkie filmy, które wyszukiwałeś w YouTube, wszystkie obrazy Google, lokalizacje w Mapach Google i różne inne rzeczy, które są aktualnie zalogowane na Twoim koncie Google, znikną.

Dlatego przed kontynuowaniem upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową wszystkiego, czego potrzebujesz. Lub wybierz krótki czas, który nie wpłynie zbytnio na Twoje inne działania. Na przykład wybranie wyczyszczenia tylko jednej godziny historii (w przypadku interakcji z tym konkretnym obrazem Google) prawdopodobnie zapisze większość ważnych danych.

Aby usunąć całą swoją aktywność na koncie Google, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do strony Google Moja aktywność w przeglądarce.

 2. Zaloguj się przy użyciu danych logowania do swojego konta. Upewnij się, że używasz konta Google, z którego wchodziłeś w interakcję ze zdjęciem.

 3. Kliknij ikonę „więcej” (trzy pionowe kropki) obok paska wyszukiwania.

 4. Wybierz „Usuń aktywność według” z menu rozwijanego.

 5. Wybierz żądany okres z opcji po lewej stronie.

Wybranie opcji „Cały czas” spowoduje usunięcie wszystkich elementów, z którymi kiedykolwiek korzystałeś za pośrednictwem aplikacji połączonych z Twoim kontem Google. Bezpieczniej jest wybrać opcję „Ostatnia godzina”, jeśli w tym czasie wchodziłeś w interakcję ze zdjęciem, lub okres „Zakres niestandardowy”. Jednak ta opcja pozwoli Ci wybrać tylko okres dni. Nie możesz wybrać okresu godzinowego.

Po wybraniu okresu wystarczy potwierdzić swój wybór, a obraz zniknie z historii.

Usuwanie indywidualnej aktywności

Jeśli znasz dokładny moment interakcji z niechcianym obrazem Google, możesz usunąć tę interakcję z dziennika aktywności.

Aby to zrobić, wystarczy przejść do strony Google Moja aktywność i znaleźć ten element z kanału na ekranie głównym. Możesz także wyszukać element, wpisując słowo kluczowe lub datę.

Gdy to zrobisz, po prostu kliknij ikonę „więcej” (trzy poziome kropki) obok tej interakcji i kliknij „Usuń”.

Wyczyść pamięć podręczną i pamięć masową z aplikacji na Androida

Jeśli masz Androida, możesz wyczyścić pamięć i pamięć podręczną w ustawieniach aplikacji. Spowoduje to usunięcie historii aplikacji. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Przejdź do aplikacji „Ustawienia” na swoim urządzeniu.

 2. Otwórz menu „Aplikacje”. Może być również wymieniony jako „Informacje o aplikacji” lub „Aplikacje”.

 3. Przewiń listę, aż znajdziesz „Zdjęcia”.
 4. Wejdź w „Zdjęcia”, aby przejść do ekranu informacyjnego.

 5. Wybierz menu „Pamięć” w sekcji „Użycie”.

 6. Dotknij „Wyczyść dane” lub „Zarządzaj przestrzenią”, aby wyczyścić dane.

 7. Stuknij również „Wyczyść pamięć podręczną”.

Spowoduje to usunięcie całej historii Twojej aplikacji. Notatka: po wykonaniu tej metody będziesz musiał ponownie zalogować się do aplikacji „Zdjęcia”. Dlatego upewnij się, że masz wszystkie swoje dane uwierzytelniające, zanim przejdziesz dalej.

Zaletą tej metody jest to, że wyczyścisz tylko historię aplikacji Zdjęcia. W przeciwieństwie do powyższej metody, cała pozostała aktywność Google pozostanie nienaruszona. Z drugiej strony usunie całą historię aplikacji z telefonu i nie ma możliwości ograniczenia jej tylko do określonego okresu.

Wyłącz aplikację (przywracanie ustawień fabrycznych)

W niektórych przypadkach aplikacja nie pozwala na wyczyszczenie pamięci podręcznej lub historii. Jest sposób na obejście tego, ale wymaga to przywrócenia ustawień fabrycznych aplikacji.

Aby to zrobić, powinieneś:

 1. Postępuj zgodnie z pierwszymi czterema krokami powyższej sekcji, aż uzyskasz dostęp do ekranu informacyjnego aplikacji „Zdjęcia”.
 2. Stuknij przycisk „Wyłącz” u góry ekranu. Pojawi się okno dialogowe z informacją o decyzji.

 3. Wybierz „Wyłącz aplikację”.

  Gdy wykonasz to polecenie, aplikacja zapomni wszystkie dane i interakcje, które z nią miałeś. Spowoduje to całkowite usunięcie Twojej historii wyszukiwania.

 4. Naciśnij przycisk „Włącz”. Powinien znajdować się w tym samym miejscu, w którym wcześniej znajdowało się „Wyłącz”. Jeśli tego nie zrobisz, aplikacja pozostanie wyłączona i nie będziesz mógł z niej korzystać.

Gdy to zrobisz, musisz ponownie zalogować się na swoje konto. Cała dalsza aktywność ponownie pozostanie w pamięci aplikacji, dopóki nie zdecydujesz się ponownie usunąć historii.

Zachowaj swoją historię dla siebie

Usunięcie Twojej aktywności w Google powinno zawsze być ostatecznością. Jeśli korzystasz ze współdzielonego konta, zawsze dobrze jest usunąć wszystkie ślady, które mogą zakłócać Twoją prywatność, które zwykle obejmują wyszukiwarkę Google, filmy i zdjęcia Google.

Jeśli jednak korzystasz z konta prywatnego, lepiej byłoby je chronić i zabezpieczyć, zamiast czyścić dziennik aktywności i ryzykować utratę danych w tym procesie.

Którą metodę wolisz wyczyścić swoją aktywność w Zdjęciach Google? Czemu? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.