Jak usunąć wszystkie zdjęcia z tabletu Amazon Fire?

Tablet Amazon Fire to eleganckie urządzenie, ale jego przestrzeń do przechowywania nie jest imponująca. Dlatego musisz wiedzieć, jak zarządzać przestrzenią dyskową, usuwać wszystkie niepotrzebne rzeczy i tworzyć kopię zapasową w chmurze.

Jak usunąć wszystkie zdjęcia z tabletu Amazon Fire?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak usunąć wszystkie zdjęcia, filmy, aplikacje itp. z tabletu Fire. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo miejsca i znacznie przyspieszysz Fire Tablet. Oczywiście, możesz użyć karty SD, aby uzyskać więcej miejsca, ale to nadal może nie wystarczyć.

Usuń wszystkie zdjęcia z tabletu Fire

Bez ceregieli, oto jak usunąć wszystkie swoje zdjęcia z urządzenia Fire Tablet:

 1. Stuknij w menu Aplikacje na tablecie Fire Tablet.
 2. Następnie wybierz Lokalny.
 3. Na koniec dotknij Galerii.
 4. Ręcznie przejrzyj zdjęcia, wybierz każde z nich i przytrzymaj palec, aż pojawi się okno. Wybierz Usuń i powtórz proces tyle razy, ile chcesz.

Możesz użyć tej techniki również do usunięcia swoich filmów. Możesz też usunąć swoje zdjęcia z tabletu Fire bezpośrednio z karuzeli. Wystarczy dotknąć i przytrzymać dowolny element, który chcesz usunąć (zdjęcie, wideo, aplikację) i nacisnąć Usuń z urządzenia.

Pamiętaj, że usunięcie zdjęć, filmów lub aplikacji jest nieodwracalne. Nie będziesz w stanie odzyskać usuniętych danych, więc uważaj na to, co usuwasz. Być może mądrzej jest zapisać ważne dane na swoim komputerze lub na Amazon Drive.

Jak usunąć wszystkie zdjęcia z Kindle Fire

Użyj Amazon Drive do tworzenia kopii zapasowych

Najlepszym sposobem tworzenia kopii zapasowych zdjęć i filmów z tabletu Fire jest korzystanie z dysku Amazon. Odwiedź stronę internetową Amazon Drive i zaloguj się przy użyciu swoich danych logowania Amazon.

Możesz pobrać Amazon Drive na komputer stacjonarny lub urządzenie mobilne. Członkostwo Amazon Prime zapewni Ci określone bonusy za korzystanie z Dysku. Na przykład Twoje zdjęcia się nie liczą, co jest idealne, jeśli masz obszerną bibliotekę zdjęć.

Zwykłe członkostwo Prime zapewni Ci 5 GB miejsca na filmy, ale możesz uzyskać jeszcze więcej miejsca dzięki planom subskrypcji Amazon Drive o pojemności 100 GB lub 1 TB. To wszystko są świetne opcje, jeśli masz zbyt wiele zdjęć i filmów na tablecie Amazon Fire lub na innych urządzeniach.

Inne sposoby oszczędzania miejsca w pamięci

Nie musisz używać Amazon Drive do tworzenia kopii zapasowych. Jeśli masz wolne miejsce na laptopie lub komputerze stacjonarnym, możesz zamiast tego użyć tych urządzeń. Wystarczy podłączyć tablet Fire za pomocą kabla USB i przesłać zdjęcia i filmy do komputera.

Możesz zwolnić swoją bibliotekę, więc nie musisz kupować drogiej karty SD. Mimo to karty SD są przydatne i powinieneś je zdobyć, jeśli potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania na tablecie Fire.

Możesz także użyć opcji Archiwum, jeśli chcesz uzyskać trochę miejsca do przechowywania, ale nie chcesz usuwać plików z tabletu Fire. Oto jak archiwizować rzeczy na tablecie Fire:

 1. Uruchom Ustawienia.
 2. Stuknij w Pamięć.
 3. Stuknij opcję Archiwizuj teraz.
 4. Wybierz zawartość, którą chcesz zarchiwizować.

Pamiętaj, że różne aplikacje zaśmiecają przestrzeń dyskową nawet bardziej niż zdjęcia. Spójrz na swoje aplikacje Fire Tablet i usuń te, których nie używasz często. Dzięki temu zaoszczędzisz co najmniej gigabajt lub dwa miejsca.

Wyczyść nieużywane aplikacje

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby znaleźć i usunąć aplikacje, których nie używasz na tablecie Fire:

 1. Uruchom Ustawienia na tablecie Fire.
 2. Wybierz opcję Aplikacje i powiadomienia.
 3. Następnie wybierz opcję Zarządzaj wszystkimi aplikacjami.
 4. Stuknij opcję Menu w prawym górnym rogu ekranu.
 5. Wybierz Pokaż aplikacje systemowe.
 6. Sprawdź aplikacje jedna po drugiej. Wybierz te, które zajmują zbyt dużo miejsca i dotknij Odinstaluj.

Nie zalecamy korzystania z żadnych aplikacji czyszczących innych firm do czyszczenia tabletu Fire. Jak na ironię, te aplikacje tworzą również niepotrzebny bałagan i utrudniają działanie urządzenia. Chociaż zadanie jest żmudne, te okazjonalne porządki należy wykonywać samodzielnie.

Usuń wszystkie zdjęcia z Kindle Fire

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Jeśli nie chcesz usuwać wszystkiego pojedynczo, zawsze możesz zresetować tablet Fire do ustawień fabrycznych. Oto jak:

 1. Po utworzeniu kopii zapasowej zdjęć i filmów, które chcesz zapisać, uruchom Ustawienia.
 2. Następnie wybierz Opcje urządzenia.
 3. Wybierz Resetuj do ustawień fabrycznych.
 4. Naciśnij Resetuj, aby rozpocząć proces.

Przywrócenie ustawień fabrycznych usunie wszystkie zdjęcia, filmy i aplikacje z urządzenia. Będziesz także musiał ponownie zalogować się na swoje konto Amazon i skonfigurować połączenie sieciowe tabletu.

Udało się posprzątać

Twój uporządkowany tablet Fire powinien teraz działać znacznie płynniej i ogólnie bardziej responsywny. Zdecydowanie zalecamy wykonanie kopii zapasowej ważnych danych przed usunięciem plików lub przywróceniem ustawień fabrycznych. Zalecamy również zaopatrzenie się w mocną kartę SD.

Czy udało Ci się usunąć wszystkie zdjęcia z tabletu Fire? Czy teraz jest szybciej? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.