Jak usunąć wszystkie niechciane wiadomości z Gmaila

Gmail to potężny i bezpłatny klient poczty e-mail firmy Google, z którego korzysta coraz więcej osób w zakresie rutynowych, a nawet krytycznych potrzeb komunikacyjnych. Jedną z fajnych rzeczy w Gmailu jest to, że będąc aplikacją internetową, Google może na bieżąco wprowadzać nowe funkcje i rozszerzać możliwości aplikacji. Oznacza to, że aplikacja ma tendencję do stopniowego ulepszania się, ponieważ istniejące funkcje są aktualizowane i dodawane są nowe możliwości. Na przykład we wczesnych latach Gmaila nie oferował wielu opcji usuwania wielu e-maili. Wszystko trzeba było robić ręcznie, ponieważ nie było możliwości sortowania e-maili czy oznaczania e-maili, które nie były pokazywane na pierwszej stronie folderu.

Na szczęście już tak nie jest i dziś sprzątanie domu w Gmailu jest bardzo łatwe. Nadal musisz samodzielnie dbać o niektóre foldery, ale duża część Twojej skrzynki odbiorczej jest automatycznie utrzymywana i ulepszana przez samego Gmaila. W tym artykule pokażę, jak potężne techniki obsługi dużych ilości poczty, a konkretnie, jak usunąć wszystkie wiadomości-śmieci.

Jak mogę usunąć całą moją niechcianą pocztę?

Aby uzyskać dostęp do folderu Spam w Gmailu, musisz rozwinąć listę kategorii. Pozostawiony sam sobie, Gmail będzie automatycznie usuwał wszystkie wiadomości e-mail w tym folderze starsze niż 30 dni na bieżąco. To dobrze, ponieważ w zależności od tego, ile rzeczy użyłeś swojego adresu e-mail, aby się zarejestrować, możesz codziennie otrzymywać dziesiątki, setki, a nawet więcej wiadomości spamowych. Chociaż Google jest naprawdę dobry w rozróżnianiu prawdziwej poczty e-mail od spamu, ale nie jest doskonały – jeśli prowadzisz ważne sprawy związane z adresem e-mail, dobrym pomysłem może być comiesięczne sprawdzanie filtra spamu (lub nawet częściej) .

Jeśli jednak sprawdziłeś swój folder ze spamem i chcesz usunąć wszystko, co zawiera, jest to bardzo proste. Jeśli chcesz usunąć je wszystkie, możesz to zrobić. Pod polem wyszukiwania znajdziesz przycisk zatytułowany „Usuń teraz wszystkie wiadomości ze spamem”. Kliknij i potwierdź swoją akcję, naciskając OK.

Jak mogę usunąć całą moją niechcianą pocztę?

Niezależnie od tego, czy jest to folder spamu, czy folder kosza, Google pozwoli Ci to wszystko wymazać jednym naciśnięciem przycisku. Podobnie jak w przypadku folderu ze spamem, możesz opróżnić kosz jednym naciśnięciem przycisku, a przycisk znajduje się w tym samym miejscu. Przejdź do folderu kosza i wybierz „Opróżnij kosz teraz”.

Jak opróżnić folder śmieci w Gmailu na iPhonie?

Kiedyś nie można było usunąć wszystkich wiadomości e-mail z folderu śmieci w wersji Gmaila na iPhone'a. Jednak wersja na iPhone'a w końcu dogoniła główny nurt, a teraz oprogramowanie iPhone'a jest tak wydajne, jak wersja Gmaila w przeglądarce Chrome sprzed kilku lat. Procedura jest taka sama jak w Chrome – wystarczy otworzyć folder i nacisnąć przycisk „Opróżnij kosz teraz” lub „Opróżnij spam teraz”.

Jak usunąć wszystkie wiadomości-śmieci naraz na Androidzie

Tak samo jak iOS – na urządzeniu z Androidem, czy to tablecie, smartfonie czy Chromebooku, wyczyszczenie folderu Spam lub Kosz to zadanie za jednym dotknięciem.

Czy istnieje sposób na jednoczesne usunięcie ponad 50 e-maili z Gmaila?

Więc foldery Spam i Kosz można łatwo wymazać… a co z innymi katalogami?

Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że możesz wybrać wszystkie wiadomości w katalogu za pomocą polecenia „Zaznacz wszystko” w obszarze wyboru interfejsu internetowego Gmaila.

Klikasz strzałkę w dół obok pola, wybierasz "Wszystkie", a każda wiadomość jest zaznaczona, prawda, gotowa do szybkiego usunięcia? Niestety, nie – wybiera tylko pierwszych 50 nieprzeczytanych wiadomości i pierwszych 50 przeczytanych wiadomości na ekranie. Następna strona wyników jest całkowicie niewybrana.

To samo dotyczy wersji aplikacji Gmaila. Wybranie wszystkich, a następnie naciśnięcie przycisku kosza spowoduje usunięcie wszystkich wiadomości e-mail, które są wyświetlane na bieżącej stronie, ale nie na kolejnych stronach.

Możesz jednak wybrać więcej poczty niż tylko jedna strona, korzystając z pola wyszukiwania. Aby zaznaczyć wszystkie wiadomości na koncie Gmail, wybierz w polu Wszystkie, a następnie spójrz w prawo. Pojawi się tekst z treścią w stylu „Wybrano wszystkie 50 wątków na tej stronie”. Następnie po prawej stronie pojawi się przycisk, który mówi coś w stylu „Zaznacz wszystkie 3294 konwersacje w niezależnie od nazwy tego folderu”. Kliknij to i wszystko jest naprawdę wybrane – wtedy twoje usuwanie może być kontynuowane na poważnie!

(Czy próbujesz tylko wyczyścić rzeczy, aby zobaczyć nieprzeczytane wiadomości e-mail? Mamy przewodnik, jak łatwo wyświetlić tylko nieprzeczytane wiadomości e-mail w Gmailu).

Kolejny sposób na usunięcie bałaganu

Możesz więc pozbyć się miliona wiadomości naraz… a co, jeśli chcesz przede wszystkim zapobiec gromadzeniu się rzeczy do tego momentu? Gmail ma potężną funkcję filtrowania, która pozwala skonfigurować reguły usuwania przychodzących wiadomości e-mail na podstawie określonych słów kluczowych w tytule, tego, czy wiadomość ma załączniki, i wielu innych kryteriów.

  1. Zaloguj się na swoje konto Gmail
  2. Kliknij przycisk ustawień
  3. Wybierz zakładkę Filtry
  4. Wybierz „Utwórz nowy filtr”
  5. Dokonaj wyboru i wprowadź słowa kluczowe
  6. Kliknij „Utwórz filtr z tym wyszukiwaniem”
  7. Wybierz „Usuń”
  8. Kliknij „Utwórz filtr”
  9. Wybierz „Zastosuj również filtr do pasujących wiadomości”

Jest to przydatne dla tych, którzy otrzymują dużo spamu lub masowych wiadomości e-mail.

Ostatnia myśl

Nic dziwnego, że Gmail jest najpopularniejszym dostawcą usług pocztowych. Jest nie tylko darmowy, ale ma również szeroki wachlarz funkcji sortowania, dzięki czemu możesz organizować swoją skrzynkę odbiorczą w dowolny sposób.

Usuwanie wiadomości e-mail lub zapobieganie wiadomościom e-mail od niechcianych nadawców nigdy nie było łatwiejsze. Chociaż nadal musisz dokonać niektórych ręcznych wyborów, jeśli nie kierujesz reklam na foldery Spam i Kosz, nadal możesz usunąć tysiące wiadomości e-mail za pomocą jednej czynności, zamiast powtarzać proces wyboru na każdej stronie.

Aplikacje Google, takie jak Gmail, mają coraz większe znaczenie w świecie online. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu tych aplikacji w chmurze, zapoznaj się z artykułem „Google Apps Made Easy: Naucz się pracować w chmurze”.