Jak usunąć wszystkie kontakty Google Gmail

Miliony ludzi używają Google jako głównego klienta poczty e-mail. Niezależnie od tego, czy do użytku biznesowego, czy osobistego, prawie każdy użytkownik w pewnym momencie natknie się na zagraconą książkę adresową. Mogą to być kontakty spamowe, które zostały przypadkowo dodane podczas subskrybowania biuletynu, starzy klienci i wiele innych osób, od których tak naprawdę nie musisz się kontaktować.

W takim przypadku konieczne jest wyczyszczenie książki adresowej, jeśli chcesz zachować porządek i móc łatwo nawigować po ważnych kontaktach. Na szczęście Google sprawia, że ​​jest to łatwe, więc nie powinno to zająć dużo czasu i wysiłku.

Czy możesz usunąć wszystkie kontakty Google naraz?

Cóż, tak i nie. Zależy to od liczby posiadanych kontaktów i tego, czy chcesz włożyć w to trochę więcej wysiłku. Na szczęście dostępna jest opcja masowego usuwania, ale możesz wybrać maksymalnie 250 kontaktów. Chociaż dla większości powinno to wystarczyć, ci, którzy od wieków korzystają z poczty Google, mogą mieć znacznie więcej.

Mimo to jest też sposób, aby sobie z tym poradzić, ale zanim do tego przejdziemy, wyjaśnijmy, jak usunąć kontakty Google za pomocą wbudowanych funkcji.

Usuwanie kontaktów bezpośrednio z Google

To najprostszy sposób na jednoczesne usunięcie wielu kontaktów. Jest to bardzo łatwe i wystarczy kilka kroków, aby uzyskać znacznie czystszą książkę adresową. Oto, co musisz zrobić:

 1. Zaloguj się na swoje konto Google.

 2. Nawigować do Łączność w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Najedź kursorem na kontakt, który chcesz usunąć, aż zobaczysz pole wyboru.

 4. Kliknij pole wyboru i wybierz wszystkie kontakty, które chcesz usunąć. Aby usunąć je wszystkie, wybierz Wszystkie nad listą kontaktów.

 5. U góry ekranu pojawi się nowy baner. Po prawej stronie zobaczysz menu z trzema kropkami. Kliknij i wybierz Kasować .

 6. Potwierdź usunięcie, klikając Kasować.

Jeśli masz 250 kontaktów lub mniej, to wystarczy, aby usunąć je wszystkie z książki adresowej. Jeśli jednak masz ich tysiące, może to być frustrujące rozwiązanie. Jeśli masz na to czas i energię, możesz usunąć wiele partii za pomocą tej metody. Istnieje jednak szybsze rozwiązanie.

Korzystanie z Dysku Google

Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, ale wymaga odrobiny znajomości kodowania. Jeśli nigdy nie kodowałeś, nie martw się, ponieważ jest to tak proste, jak to tylko możliwe. Oto kroki, które musisz wykonać:

 1. Zaloguj się na swój Dysk Google.

 2. Utwórz nowy dokument i nadaj mu nazwę.

 3. Przejdź do Narzędzia, a następnie wybierz Edytor skryptów.

 4. Jeśli w polu jest jakiś tekst, wklej w nim następujący kod:

  function deleteContacts() { var myContactGroups = ContactsApp.getContactGroups(); for(var i = 0; i < mojeGrupyKontaktów.length; i++) { var mojeGrupyKontaktów = ContactsApp.getContactsByGroup(mojeGrupyKontaktów[i]); for(var j = 0; j < mojeKontakty.length; j++) { ContactsApp.deleteContact(mojeKontakty[j]); } } }

 5. W menu u góry dokumentu wybierz Zapisać i uderzył Uruchomić, następnie usuńKontakty. Google prawdopodobnie poprosi Cię o pozwolenie na uruchomienie skryptu. Pozwól mu usunąć wszystkie kontakty.

W zależności od liczby posiadanych kontaktów proces zajmie trochę czasu, ale nie powinien zająć więcej niż kilka minut. Po zakończeniu przejdź do książki adresowej, aby sprawdzić, czy się udało.

Należy powiedzieć, że kiedy to zrobisz, nie ma odwrotu. Twoje kontakty zostaną trwale usunięte i nie będzie można ich przywrócić. Dlatego zawsze powinieneś sprawdzić ważne kontakty, zanim to zrobisz.

Z drugiej strony, jeśli usuniesz kontakty ręcznie, możesz je łatwo przywrócić. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz Kontakty Google i zaloguj się.
 2. Przejdź do menu po lewej stronie ekranu i kliknij Śmieci.

 3. Najedź kursorem na kontakt, który chcesz odzyskać, aż zobaczysz pole wyboru.

 4. Kliknij pole wyboru i wybierz wszystkie kontakty, które chcesz odzyskać. Aby odzyskać je wszystkie, wybierz Wszystkie nad listą kontaktów.

 5. Kliknij Zdrowieć.

Ostatnie słowo

Są to dwie główne opcje usuwania wielu kontaktów Google naraz. Pierwszy z nich jest nieco łatwiejszy i pozwala przywrócić kontakty, jeśli zostały omyłkowo usunięte.

Chociaż druga opcja na to nie pozwala, jest znacznie bardziej wydajna. Przy odrobinie wysiłku możesz opróżnić swoją książkę adresową w mgnieniu oka. Droga będzie zależeć głównie od tego, ile masz kontaktów, więc wybierz najbardziej odpowiednie rozwiązanie i wypróbuj je.