Jak całkowicie usunąć całą swoją aktywność w Google

Konsumenci, którzy szukają sposobów na ograniczenie swojej ekspozycji w Internecie, mogą zastosować proaktywne podejście do zabezpieczenia swoich danych i działań w Internecie. Minimalizowanie możliwości gromadzenia przez firmę Twoich danych osobowych jest proste i skuteczne.

Możesz usunąć swoje Aktywność w Google i ograniczyć ilość Twoich danych online, które mogą być gromadzone.

„Czy funkcja Google Incognito nie działa, a usunięcie historii przeglądarki nie zapewnia bezpieczeństwa moich danych?”

Odpowiedzią na to jest nie do końca. Ludzie często mają błędne przekonanie, że okresowe usuwanie ich historii wyszukiwania w sieci wystarczy, aby zapewnić im prywatność i bezpieczeństwo. Nie o to chodzi. Podczas korzystania z karty incognito Twoja anonimowość jest nadal ujawniana przez dostawcę usług internetowych, a informacje te są przekazywane dużym korporacjom, które są gotowe zapłacić za gromadzone dane.

Praktyki Google mogą być tak podejrzane, jak ich algorytm, chociaż istnieją inne alternatywy, które nadadzą priorytet Twojej prywatności. Jednym z nich jest DuckDuckGo, który nie śledzi Twojego ruchu online. Inni wolą używać Brave. Jest to bezpieczna przeglądarka, która umożliwia przełączanie się między wyszukiwarkami w wolnym czasie.

Prawdopodobnie nadal będziesz używać Google jako swojej wyszukiwarki, ale możesz chcieć przejąć kontrolę nad zebranymi informacjami, usuwając część lub całość swojej aktywności związanej z przeglądaniem. Jeśli kiedykolwiek zezwoliłeś Google na śledzenie Twojej lokalizacji, musisz osobno usunąć kilka rzeczy, takich jak aktywność na mapach.

Nawet jeśli usuniesz wszystkie elementy swojej aktywności, Google przechowuje informacje o tym, w jaki sposób korzystasz z przeglądarki internetowej. Oznacza to, że gdy przeprowadzisz wyszukiwanie, zapamięta, czego szukałeś i kiedy. Według Google wszystkie Twoje dane zostaną usunięte po rozpoczęciu usuwania.

Ci z Was, którzy chcieliby zachować swoje konto Google, powinni poszukać innych opcji. Właśnie te opcje poruszymy w tym artykule.

Zarządzanie kontrolą aktywności w Google

Trwałe czyszczenie historii Google pomoże Ci osiągnąć cel, jakim jest utrzymanie bezpieczeństwa Twojej tożsamości online. Będziesz także chciał opanować personalizację kontroli aktywności.

Aktywność w Google będzie nadal rejestrować historię wyszukiwania i przeglądania, chyba że zdecydujesz się je wyłączyć. Po wyłączeniu firma Google nie będzie już mogła gromadzić i przechowywać tych danych w przyszłości.

Zaczniemy od wyłączenia Aktywności Google, której nie chcesz zapisywać. Możesz być konkretny lub po prostu usunąć to wszystko w swoim dążeniu do optymalizacji bezpieczeństwa online. Zapewni to, że określone informacje nie będą śledzone. To niezwykle łatwe zadanie, które można wykonać w następujący sposób:

Otwórz przeglądarkę i przejdź do Kontroli aktywności.

Przewiń stronę w dół i wyłącz aktywność, której Google nie ma zapisywać

Kliknij „Wstrzymaj”

Po przełączeniu pojawi się wyskakujące okienko, w którym będziesz musiał potwierdzić swój wybór, wybierając Pauza.

Jeśli zdecydujesz się usunąć wszystkie historie przeglądania, zapisane hasła również zostaną wyczyszczone. Upewnij się, że pamiętasz swoje hasła przed kontynuowaniem. Jeśli masz już skonfigurowaną aplikację Password Manager, taką jak LastPass, wykonanie tej czynności nie wpłynie na nią.

Zanim omówimy, jak usunąć całą swoją aktualnie zebraną Aktywność w Google, omówimy, jak ją zarchiwizować do użytku osobistego. Jeśli więc chcesz mieć możliwość pobrania historii wyszukiwania Google, przejdź do następnej sekcji.

Pobieranie historii wyszukiwania/przeglądarki Google

Jeśli uważasz, że zechcesz czule spojrzeć wstecz na niektóre ze swoich przeszłych eskapad przeglądania, Google zapewnia sposób na zachowanie historii wyszukiwania. Aby uzyskać zarchiwizowaną listę historii przeglądania, aby zawsze mieć dostęp do danych, musisz:

Kliknij „Prywatność i personalizacja”

Zaloguj się na swoje konto Google. Na stronie głównej, w menu po lewej stronie wybierz Prywatność i personalizacja.

Pobierz, usuń lub zaplanuj swoje dane

Przewiń stronę w dół, aż znajdziesz sekcję „Pobierz, usuń lub zaplanuj swoje dane”. Kliknij „Pobierz swoje dane”.

Dokonaj wyboru

Zostaniesz przeniesiony na stronę, na której musisz wybrać dane, które chcesz uwzględnić w pobieranym archiwum. Domyślnie wszystkie opcje są włączone. Jeśli chcesz, jest Wybierz Brak przycisk, który usunie zaznaczenie wszystkich opcji, co ułatwi pobranie mniejszej ilości danych.

Kliknij „Następny krok”

Kiedy jesteś zadowolony ze swoich wyborów, kliknij Następny.

Wybierz swój format

Wybierz format, w jakim chcesz pobrać archiwum. Dostępne opcje to „Typ pliku” (.zip lub .tgz), „Rozmiar archiwum” (od 1 GB do 50 GB) i „Metoda dostarczania” (dostępne opcje na zdjęciu).

W zależności od usług, które połączyłeś z kontem Google, archiwum danych będzie czekało na Ciebie przy wybranej metodzie dostawy. To tutaj masz możliwość pobrania pliku na komputer PC (lub Mac).

Teraz przejdźmy do procesu usuwania.

Usuwanie historii przeglądarki Google

Uruchamianie przeglądarki Google Chrome z komputera. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google i wykonaj następujące kroki:

Otwórz „Historia” w Chrome

Kliknij Historia z menu (i ponownie Historia z menu dodatkowego). Użytkownicy komputerów PC mogą wpisać skrót klawiaturowy (Ctrl + H). Użytkownicy komputerów Mac mogą wpisać CMD + Y, aby otworzyć historię.

Ewentualnie w prawym górnym rogu otwórz Uzyskaj więcej/Ustawienia menu, klikając ikonę trzech pionowych kropek. Następnie wybierz „Ustawienia” z menu.

„Wyczyść dane przeglądania”

Po lewej stronie ekranu wybierz Wyczyść dane przeglądania. W nowej karcie otworzy się okno.

Kliknij zakładkę „Zaawansowane”

W oknie pojawią się dwie zakładki, „Podstawowe” i „Zaawansowane”. Zakładka "Podstawowe" wyświetli trzy opcje, a "Zaawansowane" daje kilka dodatkowych. Jeśli chcesz przeprowadzić dogłębne przeglądanie historii przeglądarki, przejdź do zakładki "Zaawansowane" i wybierz wszystkie opcje menu, które mają zastosowanie.

Istnieje również menu rozwijane o nazwie „Zakres czasu”, które pozwala wybrać, ile historii chcesz usunąć. Wybranie „początku czasu” usunie wszystko.

Kliknij „Wyczyść dane”

Po zaznaczeniu pól, które chcesz usunąć, kliknij Wyczyść dane przeglądania.

Jak usunąć swoją aktywność w Google

Usunięcie historii wyszukiwania to zaskakująco nie to samo, co usunięcie historii przeglądarki. W celu wykonania tej akcji:

Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google, przejdź do Mojej aktywności i wykonaj następujące czynności:

Kliknij „Usuń aktywność według”

W menu po lewej stronie wybierz Usuń aktywność przez aby przejść do strony, na której możesz usunąć historię Google według tematu lub produktu.

Wybierz swój zakres

Kliknij listę rozwijaną poniżej „Usuń według daty” i wybierz Cały czas aby usunąć wszystkie informacje o przeglądaniu.

Wybierz elementy, które chcesz usunąć

Kliknij „Dalej”, a następnie „Usuń”

Kliknij na 'Następnyprzycisk ‘, a następnie kliknij Kasować przycisk, aby potwierdzić.

Możesz także wybrać określone elementy lub czynności zamiast wszystkich, korzystając z innych dostępnych menu rozwijanych. Przeglądaj według dnia lub produktu na stronie „Usuń aktywność według” lub wyszukaj określone elementy za pomocą paska wyszukiwania na stronie „Moja aktywność”.

Jeśli przejdziesz do „Innej aktywności w Google”, zobaczysz całą indywidualną aktywność, którą śledzi Google. Możesz kliknąć „Zarządzaj aktywnością” dla większości z nich, jeśli chcesz uzyskać nieco więcej szczegółów. Możesz również zdecydować się na usunięcie informacji zebranych dla każdego z tych działań z ich poszczególnych stron.

W tym momencie historia przeglądania Google na komputerze (lub Macu) jest znacznie bezpieczniejsza niż na początku, ale co z telefonami i tabletami? Trwałe usunięcie Twojej aktywności w Google, w tym urządzeń mobilnych, z pewnością pomoże Ci poprawić Twoją prywatność w Internecie.

Usuwanie historii wyszukiwania Google z urządzenia z Androidem i iOS

Wykonaj poniższe czynności, aby wymazać historię wyszukiwania Google ze smartfona lub tabletu:

  1. Na urządzeniu z Androidem uruchom Chrom i wejdź na myactivity.google.com. Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem iOS, możesz przejść do witryny przez Safari aplikacja również.

  2. Stuknij w Wybierz więcej ikonę (trzy pionowo ułożone poziome linie) i wybierz Usuń aktywność przez (jak widać powyżej).

  3. Tuż pod sekcją „Usuń według daty” dotknij strzałki w dół i wybierz Cały czas aby to wszystko usunąć.

  4. Stuknij w Kasować i pojawi się wyskakujące okienko ostrzeżenia. Uzyskiwać ok aby całkowicie usunąć historię wyszukiwania Androida w Google.

W tym momencie Google przejęło Internet. Teraz do jednostki należy upewnienie się, że informacje, których nie chcą upubliczniać, są zabezpieczone. Korzystając z ustawień w samym Google, można ograniczyć przynajmniej niektóre problemy związane z naruszeniem prywatności, więc jest to dobre miejsce na rozpoczęcie.

Często Zadawane Pytania

Jeśli usunę całą swoją Aktywność w Google, czy Google nadal będzie mieć informacje o moich wyszukiwaniach?

Tak. Google może przechowywać informacje, że korzystałeś z funkcji wyszukiwania, ale nie przechowuje żadnych danych dotyczących tego, czego szukałeś. Jeśli chcesz usunąć wszystko, czego potrzebujesz, u003ca href=u0022//www.techjunkie.com/delete-gmail-address/u0022u003edusuń całe konto Googleu003c/au003e.

Czy mogę ustawić automatyczne usuwanie mojej aktywności?

Niestety nie. Chociaż na stronie Aktywność można przestać śledzić niektóre rzeczy, dokładne czyszczenie należy wykonać ręcznie. Przewiń opcje na stronie Aktywność Google i wyłącz aktywność, której śledzenie przez Google chcesz uniemożliwić.