Jak usunąć wszystkie zakładki w Firefoksie

Możliwość dodania zakładki do witryny jest nadal niezbędna, aby przyspieszyć przeglądanie dla zwykłych użytkowników i tych, którzy potrzebują szybkich rozwiązań w pracy. Jednak nie zawsze zakładamy zakładki tylko niezbędne strony internetowe.

Łatwo jest dodać do zakładek witrynę, do której możesz chcieć wrócić w ciągu dwóch godzin, aby ponownie odwiedzić krótki akapit. Ale kto pamięta, żeby później usunąć go z listy? – Prawie nikt. Chociaż zapewnia to, że strona jest zapisywana przez długi czas, oznacza to również, że bałagan jest zasadniczo nieunikniony.

Nauka zarządzania zakładkami jest ważna. Mimo że posiadanie setek zakładek nie zużywa więcej zasobów podczas działania przeglądarki, konieczność radzenia sobie z chaosem niweczy cel posiadania tych skrótów w pierwszej kolejności.

Jeśli jesteś użytkownikiem Firefoksa, oto kilka wskazówek i wskazówek, jak zarządzać, usuwać i modyfikować zakładki, aby mieć pewność, że oszczędzają czas, zamiast go marnować.

Okno dialogowe biblioteki

 1. Naciśnij Ctrl + Shift + B, aby otworzyć okno dialogowe biblioteki
 2. Kliknij menu Zakładki
 3. Wybierz najwyższą pozycję na liście
 4. Naciśnij Shift + End, aby wybrać każdy wpis
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń

Do tworzenia folderów można również użyć interfejsu okna dialogowego Biblioteka.

 1. Wybierz pasek zakładek, menu lub pole
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na prawym panelu, aby otworzyć menu kontekstowe
 3. Wybierz nowy folder

Możesz użyć funkcji przeciągania i upuszczania, aby dodać nowe zakładki do nowego folderu.

Folder profilu

Zakładki, zapisane hasła, rozszerzenia, paski narzędzi i wszystko, co zapisujesz podczas korzystania z Firefoksa, jest zapisywane w folderze o nazwie Profil. Domyślnie ten folder nie jest zapisywany w tym samym folderze nadrzędnym co Firefox. Zapobiega to ponownej instalacji programu w celu uszkodzenia zapisanych danych.

Usuwając folder Profil, możesz szybko usunąć swoje zakładki. Ale w tym samym czasie usuniesz również wszelkie inne zapisane informacje. Używaj tego tylko w ostateczności.

 1. Otwórz okno dialogowe Uruchom lub pole wyszukiwania
 2. Rodzaj %APPDATA%MozillaFirefoxProfile
 3. Poczekaj na załadowanie listy profili

Wybierz profil, którego używasz najczęściej. Jeśli masz tylko jeden profil Firefoksa, wybierz ten ze słowem „domyślny” w nazwie. Usuń profil, aby usunąć wszystkie zapisane informacje. Aby to zadziałało, musisz najpierw zamknąć Firefoksa i wszystkie rozszerzenia Firefoksa, które mogą działać w tle.

System Windows 7

 1. Naciśnij klawisz Windows
 2. Wybierz Panel sterowania
 3. Wybierz wygląd i personalizację
 4. Wybierz opcje folderów
 5. Przejdź do zakładki Widok
 6. Wybierz Ustawienia zaawansowane
 7. Wybierz opcję Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski
 8. wciśnij OK

Windows 10

 1. Otwórz pole wyszukiwania paska zadań
 2. Wpisz folder
 3. Przeglądaj listę wyników i wybierz Pokaż ukryte pliki i foldery
 4. Wybierz Ustawienia zaawansowane
 5. Wybierz opcję Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski

Potencjalne problemy, które możesz napotkać podczas usuwania zakładek

Jeśli chcesz usunąć folder Profil, aby usunąć zapisane dane Firefoksa, wiedz, że folder APPDATA jest zwykle domyślnie ukryty. Jeśli nie pojawi się w polu wyszukiwania, musisz go najpierw odkryć. Wykonaj powyższe kroki dla systemu Windows 7 lub 10.

Jak edytować zakładki

Nazwy zakładek zawsze można zmienić. Możesz to zrobić, zapisując odpowiedni adres, wyznaczając konkretny tag lub nazwę, aby szybko znaleźć go na liście. Używanie krótszej nazwy niż wersja domyślna powinno również ułatwić wyszukiwanie podczas korzystania z funkcji wyszukiwania w menedżerze zakładek.

Kliknij zakładkę, która prowadzi do wybranej witryny. Kliknij ikonę gwiazdki, aby otworzyć menu edycji. W wyświetlonym oknie dialogowym możesz zmienić nazwę i folder przypisany do zakładki. Możesz także dodać lub zmienić powiązane z nim tagi.

Ale to nie wszystko. Możesz także zmienić lub zaktualizować adres URL zapisanej zakładki. Kliknij prawym przyciskiem myszy zakładkę, którą chcesz edytować i wybierz Właściwości. Wpisz lub skopiuj nowy adres w polu Lokalizacja. Naciśnij Zapisz.

Ostatnia myśl

Chociaż wydaje się, że wielu użytkowników woli dziś Chrome od Firefoksa, przeglądarka Mozilli wciąż ma wielu i lojalnych fanów. Jego opcje dostosowywania są ogromne i bardzo łatwe w użyciu. Świetnym tego przykładem jest zarządzanie sekcją zakładek.

Fakt, że możesz usunąć wszystkie dane, usuwając tylko jeden plik, jest być może nawet bardziej atrakcyjny niż opcje sortowania. Pozwala usunąć cały bałagan za jednym zamachem i zacząć od nowa. To także szybki sposób na usunięcie wrażliwych zapisanych stron internetowych.