Jak obejść zakaz TikTok

TikTok nie przypomina żadnej innej platformy mediów społecznościowych. Dość szybko poznaje użytkowników i jest idealnym obszarem ekspresji artystycznej, zwłaszcza tańca. Jednak, mimo że jest bardzo popularny, TikTok nie jest dostępny wszędzie. Niektóre kraje wprowadziły nawet zakaz TikTok.

Jak obejść zakaz TikTok

Ponadto, jako platforma z głównie młodymi użytkownikami, TikTok ustanowił surowe wytyczne, a ich nieprzestrzeganie prowadzi do tymczasowego zablokowania konta. Wysiłki te skłoniły użytkowników do wymyślenia różnych sposobów obejścia tych zakazów.

Ale w przypadku TikTok często łatwiej powiedzieć niż zrobić. W tym artykule omówimy główne przyczyny zakazu TikTok i najlepsze sposoby ich ominięcia.

Gdzie jest zbanowany TikTok?

Zanim przejdziemy do tego, które kraje zabroniły TikTok, zobaczmy, dlaczego w pierwszej kolejności to zrobili. Niektóre kraje tymczasowo zakazały lub ocenzurowały TikTok z powodu jego „nieodpowiedniej treści”.

Ten rodzaj zakazu jest zazwyczaj wydawany przez konserwatywne rządy. Tak było w Bangladeszu i Indonezji, gdzie TikTok został na krótko zakazany, a następnie przywrócony, ale z nową cenzurą.

W Pakistanie TikTok jest całkowicie zbanowany z powodu „nieodpowiednich treści”. W lipcu 2021 r. aplikacja została tam zbanowana po raz czwarty.

Inną i bardziej powszechną przyczyną zakazów TikTok są postrzegane zagrożenia bezpieczeństwa związane z platformą. Problem wynika z faktu, że TikTok należy do chińskiej firmy ByteDance. Niektóre rządy uważają, że nawet prywatna chińska firma nie może odrzucić prośby rządu o dostęp do danych użytkowników. Obawy te doprowadziły rząd Indii do zakazu używania TikTok w kraju od czerwca 2020 roku.

Mimo to w Indiach było prawie 200 milionów użytkowników TikTok, a kraj ten był kiedyś największym rynkiem zagranicznym firmy. Oczywiście wiadomość o tym zakazie odbiła się echem na całym świecie i skłoniła inne kraje również do rozważenia zakazu TikTok.

Jakie inne powody mogą Cię zbanować?

Kraje zakazujące TikTok są dobrze znane, ale TikTok może blokować użytkowników nawet w kraju, w którym aplikacja jest swobodnie używana. Dzieje się tak, gdy konkretni użytkownicy nie przestrzegają wytycznych społeczności TikTok.

Przez lata TikTok miał sporo kontrowersji, głównie dotyczących rodzaju treści, które zawiera. Wraz ze wzrostem popularności aplikacji ewoluowały wytyczne.

Chociaż na TikTok jest mnóstwo treści, które niektórzy mogą sklasyfikować jako kontrowersyjne i problematyczne, użytkownicy muszą złamać szczegółowe zasady platformy, aby uzyskać ban. Wytyczne dla społeczności są w pełni wyjaśnione na oficjalnej stronie pomocy TikTok, a użytkownicy powinni je szczegółowo przejrzeć.

Większość zasad dotyczy trzymania niebezpiecznych działań z dala od platformy. W związku z tym użytkownicy, którzy promują jakikolwiek rodzaj przemocy, ekstremizmu, nienawistnego zachowania i działań nielegalnych, otrzymają automatyczną blokadę.

Ponadto użytkownicy tworzący treści, które zawierają zaproszenie do samookaleczenia, czynności seksualnych lub narażają nieletniego na niebezpieczeństwo, zostaną wyrzuceni z TikTok. Wreszcie, użytkownicy mogą zostać tymczasowo zbanowani, jeśli aplikacja wykryje aktywność spamerską lub zostanie zgłoszona przez użytkowników jako spam.

Jak ominąć zakaz TikTok

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli TikTok zbanował twoje konto z powodu naruszenia wytycznych dla społeczności, nie można go ominąć. Możesz się odwołać i poprosić o zniesienie zakazu, ale o tym później.

Jednak ominięcie zakazu TikTok jest realną opcją tylko wtedy, gdy korzystasz z aplikacji w kraju, w którym nie jest ona oficjalnie zbanowana. Gdybyś na przykład podróżował po Indiach, nie mógłbyś korzystać z aplikacji TikTok, niezależnie od tego, czy jesteś zbanowany, czy nie.

Jedynym rozwiązaniem zakazu jest skorzystanie z godnej zaufania usługi wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Ale jak to dokładnie działa? Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, że VPN łączy Twoje urządzenie z serwerem w innej części kraju lub świata, dzięki czemu wygląda na to, że Twój adres IP znajduje się w tej lokalizacji.

Tak więc, aby obejść zakaz TikTok, musisz wybrać VPN, który może skutecznie ukryć Twoją rzeczywistą lokalizację IP przed TikTok.

Dzięki temu procesowi najlepiej zapomnieć o bezpłatnych usługach i wybrać świetny produkt, taki jak ExpressVPN. Jest superszybki, oferuje znaczną liczbę lokalizacji serwerów i ma doskonałą obsługę klienta.

Oto jak możesz użyć ExpressVPN, aby uzyskać dostęp do TikTok w kraju, w którym jest on zbanowany:

  1. Na oficjalnej stronie zasubskrybuj usługę VPN.

  2. Następnie pobierz aplikację mobilną na Androida lub iOS na swój telefon.

  3. Zaloguj się na swoje konto, a następnie wybierz serwer VPN w kraju, który obsługuje TikTok. Upewnij się, że wybrałeś kraj najbliższy geograficznie, ponieważ uzyskasz lepsze prędkości.

W przypadku problemów z tą metodą może być konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu i usunięcie go z jakiejkolwiek identyfikacji.

Jeśli lokalny dostawca usług internetowych blokuje aplikację mobilną TikTok, nawet VPN nie pomoże. Jeśli jednak TikTok został po prostu usunięty ze sklepów z aplikacjami, VPN może ominąć ten problem.

Pamiętaj, że nawet jeśli Twój dostawca usług internetowych zbanował aplikację TikTok, nadal możesz mieć do niej dostęp za pośrednictwem przeglądarki na stronie internetowej TikTok, telefonie lub komputerze.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę odzyskać zbanowane konto tymi metodami?

Obudzenie się pewnego ranka i uświadomienie sobie, że Twoje konto TikTok zostało zbanowane, może być bardzo denerwujące. TikTok jest znany z zawieszania kont użytkowników z powodu różnych problemów, często w ramach jednej masowej czystki na raz.

Może to stanowić szczególny problem dla użytkowników z dużą liczbą obserwujących, którzy zrobili karierę w TikTok. Na końcu tego ciemnego tunelu jest jednak trochę światła.

Nawet jeśli Twoje konto zostało zbanowane, istnieje szansa na jego odzyskanie. TikTok słusznie usuwa wiele kont, ale niektórzy użytkownicy zostali niesłusznie dotknięci. Tak więc, jeśli coś takiego ci się przydarzyło i uważasz, że zostało to zrobione przez pomyłkę, oto, co powinieneś zrobić:

1. Otwórz powiadomienie z TikTok informujące, że zostałeś zbanowany.

2. Wybierz „Odwołanie”.

3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Będziesz mieć możliwość wypowiedzenia się, dlaczego Twoje konto zostało zablokowane przez pomyłkę. TikTok rozpatrzy Twoje odwołanie i określi właściwy sposób działania.

TikTok ma termin na takie sytuacje. Nazywają to „błędami w moderacji człowieka”, co oznacza, że ​​niesprawiedliwe zakazy rzeczywiście się zdarzają.

Czy korzystanie z VPN do obejścia w zakazanym kraju jest nielegalne?

W Indiach rząd nie zabronił omijania zakazu TikTok za pomocą VPN. Wielu użytkowników korzysta z usług VPN, aby cieszyć się treściami TikTok.

Nie oznacza to jednak, że nie zmieni się w przyszłości. Ale możliwe jest również, że zniosą również zakaz TikTok. Dlatego ważne jest, aby mieć oko na te problemy podczas podróży do kraju, w którym dana aplikacja jest zabroniona.

Jak długo trwa ban TikTok?

Tymczasowy zakaz z powodu naruszenia Wytycznych dla społeczności może trwać od jednego dnia do dwóch tygodni. Po wygaśnięciu zawieszenia możesz wrócić do normalnego działania, ale pamiętaj o zasadach TikTok.

Istnieje jednak również stały zakaz TikTok. Zwykle występuje, gdy użytkownik naruszył wiele zasad w krótkim okresie.

Jeśli tak się stanie, zobaczysz komunikat informujący, że Twoje konto zostało trwale zbanowane. Jedynym wyjściem jest otwarcie nowego konta TikTok (pod inną nazwą) i przestrzeganie wszystkich zasad.

Czy TikTok jest zbanowany w Hongkongu?

Gdybyś miał podróżować do Hongkongu, zauważyłbyś, że nie ma dostępu do TikTok. Ale to nie dlatego, że zostało zbanowane. Wręcz przeciwnie, w połowie 2020 roku TikTok zdecydował się na wycofanie swoich usług z Hongkongu.

Jako powód podali nowo nałożone chińskie przepisy bezpieczeństwa w mieście. Użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z aplikacji, otrzymali powiadomienie informujące ich o zaprzestaniu świadczenia usług TikTok w mieście.

Czy TikTok zostanie zbanowany w USA?

Rozmowa o zakazie TikTok w USA jest aktywna od jakiegoś czasu ze względu na „zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego”. Pojawiła się nawet wzmianka o zarządzeniu wykonawczym, który natychmiast wprowadziłby ten zakaz. Na szczęście TikTok nie jest na razie zbanowany ani cenzurowany w Stanach Zjednoczonych, ale indywidualni użytkownicy nadal mogą zostać wyrzuceni z platformy lub złamać wytyczne.

Bezpieczne korzystanie z trendów TikTok w każdym miejscu

Popularność TikTok rośnie z dnia na dzień. Trudno więc sobie wyobrazić, że w niektórych miejscach aplikacja jest zbanowana lub ocenzurowana. Taka jest jednak rzeczywistość, ale użytkownicy, którzy lubią uczyć się zabawnych choreografii i tworzyć szkice, mają sposób na ominięcie tego problemu.

Usługa VPN może być niezwykle skuteczna, ale nie będzie obejściem problemu, jeśli lokalny dostawca usług internetowych całkowicie zbanował aplikację mobilną. Zawsze możesz cieszyć się TikTok przez przeglądarkę, ale to zdecydowanie tłumi wrażenia.

Ponadto nieprzestrzeganie wytycznych społeczności może prowadzić do indywidualnych banów TikTok. Niektóre z tych zakazów są tymczasowe i służą jako ostrzeżenie, a inne mają charakter stały.

Czy TikTok kiedykolwiek zablokował Twoje konto? Czy skorzystałbyś z VPN, aby uzyskać dostęp do TikTok? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.