Ikona koła zębatego na Instagramie: przewodnik po ustawieniach Instagrama

Ikona koła zębatego jest uniwersalną ikoną ustawień, a Instagram nie jest wyjątkiem. Jest to brama do wszystkich ustawień, które możesz chcieć lub potrzebować w aplikacji. Ten samouczek przeprowadzi Cię przez te ustawienia i wskaże niektóre z tych, którym warto przyjrzeć się bliżej, gdy zaczniesz korzystać z aplikacji.

Ikona koła zębatego na Instagramie: przewodnik po ustawieniach Instagrama

Ikona koła zębatego, którą będziemy tutaj eksplorować, nie jest tą, którą widzisz w Instagram Stories; omówiona w tym artykule jest ikona menu ustawień ogólnych znajdująca się w oknie profilu.

Instagram w aplikacji mobilnej: menu ustawień

Ikona koła zębatego prowadzi do menu ustawień Instagrama i może być ukryta w trzywierszowej ikonie menu w telefonie. Jest dostępny z Twojego profilu.

  1. Otwórz Instagram i wybierz ikonę swojego profilu w prawym dolnym rogu ekranu.
  2. Wybierz ikonę menu z trzema liniami w prawym górnym rogu.
  3. Wybierz ikonę koła zębatego u dołu prawego ekranu suwaka, który się pojawi.

Spowoduje to przejście do menu ustawień Instagrama. Powinieneś zobaczyć taką listę:

Niektóre z tych opcji będą oczywiste, podczas gdy inne wymagają zbadania.

Zaktualizuj wiadomości

Od końca 2020 r. Instagram wprowadził możliwość aktualizacji bezpośrednich wiadomości, łącząc wiele funkcji z komunikatora Facebooka. Jeśli jeszcze nie wykonałeś tej aktualizacji, zobaczysz ją jako pierwszą opcję w menu ustawień. Po aktualizacji ta opcja menu zniknie.

Śledź i zapraszaj znajomych

Śledzenie i zapraszanie znajomych jest dość oczywiste. Wybierz go i możesz śledzić lub zapraszać kontakty, które już korzystają z Instagrama. Możesz także zaprosić znajomych, aby z niego korzystali, jeśli jeszcze tego nie zrobili.

Powiadomienia

Powiadomienia określają, jak i kiedy aplikacja może Cię ostrzegać. Możesz kontrolować powiadomienia Push, e-mail i SMS. Jest to ważne ustawienie do zbadania, ponieważ możesz wyciszyć powiadomienia, które Ci przeszkadzają, i upewnić się, że nie przeszkadza Ci niepotrzebnie Instagram.

Prywatność

Prywatność może być najważniejszym podmenu w menu ustawień. Tutaj możesz dostosować wszystkie ustawienia prywatności na Instagramie. Możesz kontrolować, kto może wchodzić w interakcje z Twoimi postami i profilem, od komentarzy po odpowiedzi na historię po bezpośrednie wiadomości. Na tej stronie możesz także ograniczać, wyciszać i blokować inne konta.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest również ważnym podmenu w menu ustawień. Tutaj możesz skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe, zmienić hasło, zapisać swój login, uzyskać dostęp do przechowywanych danych, pobrać dane i wyczyścić historię wyszukiwania.

Reklamy

Strona Reklamy to jedna z mniej ważnych sekcji menu ustawień. Pokazuje, z jakimi reklamami wchodziłeś w interakcję. Ciekawe może być obserwowanie, w jaki sposób Instagram decyduje, jakie reklamy Ci wyświetlić.

Płatności

Płatności umożliwiają skonfigurowanie metody płatności na Instagramie. Płatne aspekty aplikacji obejmują sponsorowanie postów i kupowanie przedmiotów za pośrednictwem stosunkowo nowej zakładki „Zakupy”. To podmenu umożliwia również skonfigurowanie informacji kontaktowych i zabezpieczającego kodu PIN.

Rachunek

Podmenu Konto jest czymś w rodzaju catch-all, w którym możesz zarządzać takimi rzeczami, jak Twoja aktywność, nazwa użytkownika, lista znajomych, kontakty, weryfikacja, polubienia i dane związane z kontem.

Pomoc

Pomoc przeniesie Cię do centrum pomocy Instagrama, gdzie możesz zgłosić problem, przejrzeć FAQ i znaleźć informacje na temat konfiguracji aplikacji i zarządzania kontem.

O

O to miejsce, w którym kryje się wszystko, co kryje się drobnym drukiem. Znajdują się tam zasady dotyczące danych, warunki użytkowania i biblioteki oprogramowania.

Instagram w przeglądarce na pulpicie: menu ustawień

Korzystanie z Instagrama za pośrednictwem przeglądarki na komputerze to zupełnie inne doświadczenie niż korzystanie z niego na telefonie. Menu ustawień pulpitu nie jest wyjątkiem, ponieważ bardzo różni się od menu ustawień aplikacji mobilnej. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z obiema wersjami menu ustawień ikony koła zębatego, ponieważ oferują one nieco inne funkcje.

Aby uzyskać dostęp do menu ustawień w przeglądarce w wersji Instagrama, musisz kliknąć swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu strony.

Po wybraniu opcji Ustawienia ikony koła zębatego zostanie wyświetlone następujące menu:

Edytuj profil

Podmenu Edytuj profil umożliwia zmianę danych osobowych i kontaktowych na Instagramie. Oferuje również możliwość tymczasowego wyłączenia konta, jeśli chcesz to zrobić.

Zmień hasło

Ta sekcja jest dość prosta, umożliwia zmianę hasła.

Aplikacje i strony internetowe

Kolejne proste podmenu, które pozwala zobaczyć aplikacje lub strony internetowe innych firm, do których mogłeś się zalogować przy użyciu swoich danych logowania na Instagramie.

E-mail i SMS

To podmenu pozwala zarządzać rodzajami wiadomości e-mail, które wyśle ​​​​Ci Instagram.

Powiadomienia push

Ta sekcja menu ustawień pozwala zarządzać, kiedy Instagram powiadomi Cię o określonych działaniach, takich jak polubienia, komentarze i filmy na żywo.

Zarządzaj kontaktami

Zawiera listę kontaktów, które mogłeś zsynchronizować z Instagramem.

Prywatność i ochrona

Karta Prywatność i bezpieczeństwo pozwala na ustawienie prywatnego konta, udostępnianie statusu aktywności, konfigurowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego i nie tylko.

Aktywność logowania

Ta sekcja umożliwia przeglądanie ostatnich logowań na Instagramie, a nawet wyświetlanie mapy z ostatnimi logowaniami (ta mapa nie została uwzględniona na poniższym zrzucie ekranu ze względów bezpieczeństwa).

E-maile z Instagrama

To podmenu menu ustawień pulpitu pozwala zobaczyć wszystkie najnowsze wiadomości e-mail, które mógł Ci wysłać Instagram.

Przeciążenie informacyjne

Chociaż menu ustawień Instragrama może być bardzo przydatne, ilość wyborów i informacji oferowanych przez aplikację może początkowo być przytłaczająca. Poświęć trochę czasu na kliknięcie każdej opcji w każdym podmenu, aby zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami.

Masz jakieś wskazówki, triki lub pytania związane z poruszaniem się po menu ustawień ikony koła zębatego na Instagramie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.