Recenzja Bayonetty i Bayonetty 2: Czas na zmianę

Recenzja Bayonetty i Bayonetty 2: Czas na zmianę

Obraz 1 z 31

bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_nagroda

bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_1
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_2
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_3
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_4
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_5
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_6
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_7
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_8
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_9
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_10
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_11
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_12
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_13
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_14
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_15
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_16
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_17
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_18
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_19
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_20
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_21
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_22
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_23
bagnetta_2_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_24
bayonetta_review_-_nintendo_switch_-_screenshot_1
bayonetta_review_-_nintendo_switch_-_screenshot_2
bagnetta_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_3
bagnetta_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_4
bagnetta_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_5
bagnetta_recenzja_-_nintendo_switch_-_zrzut ekranu_6
42 £ Cena w recenzji

Aktualizacja: Chociaż Bayonetta i Bayonetta 2 można kupić jako cyfrowe pliki do pobrania w sklepie Nintendo, warto zauważyć, że fizyczna kopia Bayonetta 2 jest dostarczana z kluczem pobierania pierwszej gry. Jeśli chcesz zdobyć obie gry, najlepiej jest zamówić fizyczną kopię sequela.

W chwili pisania tego tekstu Argos oferuje grę za 40,99 GBP, podobnie jak Amazon. Nasza recenzja jest kontynuowana poniżej.

Pod kamiennymi twarzami aniołów drży ciało. w Bayonetta oraz bagneta 2, armie Boga noszą niesamowite maski, puste miny i jest przyjemność z przebijania tych twarzy na krwawą miazgę. Teraz, dzięki ich pojawieniu się na Nintendo Switch, możesz to wszystko robić podczas porannych dojazdów do pracy.

PlatinumGames” Bayonetta oraz bagneta 2 otrzymały pluć i doszlifować konsolę Nintendo, wzmacniając kalejdoskop świętej rzezi do superpłynnych 60 klatek na sekundę. Oprócz zwiększonej liczby klatek na sekundę, prawdziwą atrakcją ich pojawienia się na Switchu jest możliwość grania w te gry w dowolnym miejscu. Dany Bayonettastruktura wokół krótkich, wybuchowych sekwencji, to sposób gry, który ma dużo sensu; dobrze nadaje się na półgodzinne wypady w pociągu lub przerwę na lunch.[galeria:5]

Zobacz pokrewną recenzję The Elder Scrolls V Skyrim na Switchu: Kolejny powód, aby kupić Switch Doom na przeglądzie Switch: Doom ma teraz sterowanie ruchem! Recenzja Super Mario Odyssey: globtroterska przygoda Mario pokazuje, że Nintendo nie straciło swojej magii

Jeśli nie znasz świata Bayonetta, koncentruje się na tytułowej wiedźmie, która włóczy się po dantejskiej krainie, w której siły Paradiso i Inferno wypadły z gry. To żywiołowa kampowa przygoda, często niezrozumiała, ale pełna żartobliwego humoru i fascynującego głównego bohatera. Bayonetta jest zseksualizowana, czasami z wyczuciem nastoletniej fantazji, ale często z humorem i szczyptą braku szacunku, która przewija się przez obie gry.

Ten ostatni aspekt oznaczał, że przyjazne rodzinie Nintendo nie było najbardziej oczywistym wyborem do wprowadzenia bagneta 2 na rynek, co zrobiła jako ekskluzywna konsola Wii U w 2014 roku. Względna niepopularność tej niefortunnej konsoli, zwłaszcza w porównaniu z sukcesem Switcha, oznacza, że ​​ten port prawdopodobnie będzie pierwszym, w którym wiele osób doświadczy gry – i to bardzo dobrze. bagneta 2 udoskonala i opiera się na pierwszej Bayonetcie, redukując bardziej workowate aspekty oryginalnej gry, jednocześnie poprawiając oszałamiającą grafikę i zaostrzając jej gwiezdną walkę. Z wyłącznym przełącznikiem bagneta 3 na horyzoncie nie ma lepszego czasu, aby zagłębić się w tę szaloną serię.

Rytm i przepływ

Obie gry są bardzo podobne, co podkreśla stylową, szaloną walkę. Przebieg walk w Bayonetcie jest jednym z najlepszych, jakie można znaleźć w grze wideo, nawet w obrębie własnej stajni tytułów PlatinumGames. Jeśli podobała Ci się walka z zeszłego roku Nier: automaty, na przykład, znajdziesz wiele rzeczy do pokochania w baletowych zalotach i zawirowaniach stylu walki Bayonetty. Utrzymanie aktywnych kombinacji może być prawdziwym wyzwaniem, szczególnie na trudniejszych poziomach, ale siła projektu PlatinumGames polega na tym, że czujesz się potężny i precyzyjny, nawet jeśli na wpół bezcelowo wciskasz przyciski.

[galeria:23]

Sercem tego jest Czas Czarownic; powolny, fioletowo zabarwiony tryb, który aktywuje się na kilka cennych sekund, gdy uda ci się uniknąć ataku w ostatnim możliwym momencie. Wyciąganie się jest niezwykle satysfakcjonujące i stanowi kluczowy element w utrzymaniu poczucia płynności podczas długich walk. Rzucaj stosem różnych broni i kombinacji, a Bayonetta stopniowo buduje imponujący wachlarz ataków wokół tego centralnego filaru ataku, uników, spowolnienia czasu, ataku mocniejszego.

Większość aspektów Bayonettawalka toczy się bezpośrednio w bagneta 2, chociaż sequel zawiera tryb „wściekłości” o nazwie Umbran Climax, który można aktywować, gdy magiczny wskaźnik jest pełny. Druga gra zawiera również kilka najbardziej irytujących aspektów bagneta 1, na przykład powtarzająca się łamigłówka polegająca na unikaniu błyskawic, aby spowolnić czas. Jednak poprawki i ulepszenia wizualne na bok bagneta 2 jest bardzo podobną bestią do pierwszej Bayonetty. W rzeczywistości do tego stopnia, że ​​chyba że masz ochotę się rozebrać Bayonettafabuła z makaronem, którą polecam chwycić iteracyjną kontynuację w pierwszej grze. To powiedziawszy, warto wspomnieć o fizycznej kopii bagneta 2 zawiera darmowy kod do pobrania oryginału Bayonetta.

Wersja Switch zawiera kostiumy w stylu Nintendo dla Bayonetty: damski strój Link; strój Princess Peach; oraz strój Samusa, każdy z własnym zestawem specjalnych umiejętności. Podobnie jak wersje Wii U, możesz także użyć ekranu dotykowego Switcha do gry – chociaż jest to dość bezużyteczne, gdy na ekranie masz więcej niż kilku wrogów. Tryb ręczny działa znakomicie, ale przy tak wielu wydarzeniach na ekranie przez kilka chwil straciłem z oczu akcję. Szalone sceny mogą być mylące, gdy są odtwarzane na ekranie telewizora, a to potęguje się, gdy zmniejsza się do mniejszego ekranu.

Poczucie dezorientacji jest częścią Bayonetta doświadczenie, choć. W końcu jest to para gier, w których widzisz, jak walczysz na szczycie poruszającego się myśliwca lub skaczesz wokół ogromnej, odwróconej twarzy anioła, oznaczonej przez parę smoczych głów. Całość jest tak niesamowicie dziwna, że ​​wybaczysz kilka chwil zdezorientowania za radosny chaos wystrzeliwania kul z twoich butów na wysokim obcasie. Absurdalna rozkosz.