Jak naprawić niedziałający pilot Firestick?

Niewiele jest rzeczy bardziej irytujących w czasie rozrywki niż niepodporządkowanie się pilotowi poleceń. Jednak te problemy zdarzają się częściej niż myślisz, a pilot Firestick TV nie jest wyjątkiem. Jeśli Twój pilot Firestick zawiódł, jesteś we właściwym miejscu.

Jak naprawić niedziałający pilot Firestick?

W tym artykule przedstawimy typowe powody, dla których pilot Firestick może nie działać. Zapewnimy rozwiązania dla każdego problemu z osobna. Niezależnie od tego, czy chodzi o baterię, usterkę aktualizacji, problemy z głośnością, czy cokolwiek innego – zapewniamy Cię.

Pilot Firestick w ogóle nie działa

Piloty Firestick mogą przestać działać z różnych powodów. Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy, czy używasz go od jakiegoś czasu, nie ma gwarancji, że zawsze będzie działał idealnie. Na szczęście często można rozwiązać większość problemów.

Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych problemów wraz z instrukcjami, jak je naprawić:

Baterie

Baterie, które są nieprawidłowo włożone lub mają niski poziom naładowania, mogą powodować problemy z pilotami Firestick.

Oto jak sprawdzić, czy baterie powodują problem z pilotem Firestick:

 1. Wyjmij baterie z pilota.
 2. Przeanalizuj sposób, w jaki zostały zainstalowane. Upewnij się, że postępujesz zgodnie ze schematem wewnątrz komory baterii, aby zainstalować baterie we właściwym kierunku.
 3. Zainstaluj nowe baterie. Najlepiej dodać zupełnie nowe. Jeśli akumulatorki nie działają, wypróbuj baterie alkaliczne.
 4. Jeśli pilot nadal nie działa, problem prawdopodobnie występuje gdzie indziej.

Łączenie w pary

Piloty, które nie są sparowane z telewizorem, nie będą w stanie dawać sygnału i mogą wyglądać na uszkodzone. Ponowne sparowanie Firestick z telewizorem często rozwiązuje problem:

 1. Włącz Firestick.
 2. Uruchom Fire TV.
 3. Trzymaj pilota w pobliżu Firestick.
 4. Przytrzymaj przycisk „Home” na pilocie przez 10 sekund.
 5. Puść przycisk i sprawdź, czy pilot działa.
 6. Powtórz czynność kilka razy.

Jeśli parowanie nie zadziałało, być może pilot wymaga zresetowania. Istnieją różne polecenia resetowania dla każdej generacji pilota Fire TV i możesz je znaleźć pod tym linkiem.

Dystans

Piloty Firestick działają przez Bluetooth. Ich teoretyczny zasięg wynosi około 30 stóp, ale rzeczywisty zasięg jest znacznie niższy. Jeśli masz duży salon lub próbujesz użyć pilota z innego pokoju, może nie działać.

Aby sprawdzić, czy przyczyną problemu jest odległość, przesuń pilota bliżej Firestick i upewnij się, że pomiędzy nimi nie ma żadnych przeszkód. Jeśli pilot działa tylko wtedy, gdy jesteś bardzo blisko telewizora, rozważ użycie klucza sprzętowego Firestick, aby zmienić położenie urządzenia.

Zgodność

Czy ostatnio wymieniłeś stary pilot Firestick na nowy? Jeśli nowy dodatek nie jest zgodny z telewizorem, może powodować problemy.

Jeśli zdasz sobie sprawę, że Twój pilot nie jest zgodny z Twoim urządzeniem, możesz używać smartfona jako pilota, dopóki nie otrzymasz nowego. Możesz pobrać aplikację na Androida i iPhone'a. Wystarczy wykonać poniższe czynności, aby używać smartfona jako pilota:

 1. Pobierz aplikację na swój smartfon.

 2. Włącz telewizor.

 3. Zaloguj się na swoje konto Amazon Fire TV w aplikacji na smartfonie.

 4. Wybierz swoje urządzenie Fire TV z aplikacji.

 5. Skopiuj kod wyświetlany na telewizorze do aplikacji.

Szkoda

Uszkodzenia zewnętrzne i błędy wewnętrzne mogą spowodować, że pilot przestanie działać. Niezależnie od tego, czy nastąpiło uszkodzenie przez wodę, czy uszkodzone komponenty, pilot może czasami stać się bezużyteczny.

Pilot Firestick nie działa – brak światła

Jeśli pilot Firestick nie świeci, spróbuj odłączyć Fire TV Stick z tyłu urządzenia i odczekać 20 sekund. Podłącz go ponownie, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Jeśli to nie pomogło, być może pilot Firestick nie jest sparowany z telewizorem. Możesz to zrobić, wykonując poniższe czynności:

 1. Włącz Fire TV Stick.
 2. Zbliż pilota do telewizora i naciskaj przyciski Wstecz i Początek przez 10 sekund. Teraz sparowałeś Firestick.

 3. Naciśnij przycisk Home przez 10 sekund, aby go naprawić.
 4. Powtórz ten proces kilka razy.

Jeśli to nie pomoże, upewnij się, że jesteś wystarczająco blisko telewizora. Pilot Firestick to urządzenie Bluetooth, co oznacza, że ​​może działać tylko w pewnej odległości od urządzenia.

Sprawdź również, czy baterie są prawidłowo zainstalowane. Może się kończą lub trzeba je wymienić.

Pilot Firestick nie działa z głośnością

Wielu użytkowników Firestick TV ma problemy z głośnością swoich pilotów. Problem może wystąpić z kilku powodów. Najczęstszym sposobem rozwiązania tego problemu jest sparowanie pilota Firestick za pomocą sterowania sprzętem.

Zarządzaj kontrolą sprzętu

 1. Włącz telewizor i przejdź do „Ustawienia”, a następnie „Sterowanie sprzętem”.

 2. Przejdź do „Zarządzaj sprzętem”, a następnie „TV”.

 3. Przejdź do „Zmień telewizor” i ponownie kliknij „Zmień telewizor”.

 4. Naciśnij „Kontynuuj”.
 5. Wybierz typ posiadanego telewizora z listy.
 6. Naciśnij przycisk zasilania na pilocie Fire TV, aby wyłączyć telewizor.

 7. Odczekaj 10 sekund i ponownie naciśnij przycisk zasilania, aby go ponownie włączyć.

Sprawdź baterie

Jeśli ta metoda nie pomogła, możesz sprawdzić baterie. Upewnij się, że baterie są prawidłowo włożone i że są w pełni naładowane.

Ponieważ piloty Firestick korzystają z technologii Bluetooth, połączenie może być niestabilne, jeśli baterie się wyczerpią. Piloty Firestick i TV są bardziej energochłonne w porównaniu do innych pilotów. Częste używanie pilota oznacza, że ​​bateria będzie zużywać dużo energii znacznie szybciej niż oczekiwano.

Możesz wypróbować następującą metodę, aby wykluczyć baterie jako problem:

 1. Wyjmij baterie z pilota.
 2. Zwróć uwagę na to, jak zostały zainstalowane. Czy zostały wstawione od tyłu? Zainstaluj je ponownie i postępuj zgodnie z instrukcjami w komorze baterii.
 3. Jeśli akumulatorki nie działają, wypróbuj alkaliczne.
 4. Jeśli nadal występują problemy z przyciskiem głośności, przejdź do następującej metody.

Sparuj pilota Fire Stick

Zazwyczaj urządzenia Firestick lub Fire TV są dostarczane z już sparowanymi pilotami. Jednak nie zawsze tak jest. Możesz ponownie sparować pilota, wykonując poniższe czynności:

 1. Włącz Firestick.

 2. Uruchom Fire TV.
 3. Trzymaj pilota w pobliżu Firestick.
 4. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Home na pilocie Fire TV.

 5. Przytrzymaj przez 10 sekund.
 6. Puść przycisk i sprawdź, czy działa.
 7. Jeśli tak się nie stanie, powtórz czynność. Proces może potrwać kilka razy.

Pilot Firestick nie działa po aktualizacji

Jeśli Firestick przestał działać po zaktualizowaniu urządzenia, wypróbuj pięć poniższych metod. Jeśli pierwszy z nich nie działa, przejdź do następnych, dopóki problem nie zostanie rozwiązany:

 1. Przytrzymaj przycisk Home na pilocie przez 10 sekund. Powinno to sparować pilota z telewizorem na wypadek, gdyby został rozparowany.

 2. Odłącz urządzenie od gniazdka i spróbuj ponownie uruchomić pilota.
 3. Wyłącz telewizor i zresetuj pilota, postępując zgodnie z instrukcjami tutaj.
 4. Upewnij się, że między pilotem a telewizorem nie ma żadnych przeszkód.
 5. Wymień baterie i upewnij się, że są prawidłowo zainstalowane.

Jeśli Twój pilot został uszkodzony, nowa aktualizacja może już nie obsługiwać pracy z nim. Jeśli żaden z powyższych kroków nie pomoże, możesz rozważyć wymianę pilota.

Pilot Firestick nie działa po zresetowaniu

Jeśli pilot Firestick przestanie działać po zresetowaniu, możesz wypróbować następujące metody:

 1. Uruchom ponownie telewizor Firestick. Po przekierowaniu do ekranu zdalnego parowania odłącz telewizor od gniazdka. Ponownie podłącz i sparuj pilota, naciskając przycisk Początek przez 10 sekund.
 2. Wymień baterie. Może baterie się wyczerpują i ich wymiana może rozwiązać problem. Tylko upewnij się, że zainstalowałeś je poprawnie. Ponadto najlepiej zaopatrzyć się w zupełnie nowy zestaw baterii, jeśli uważasz, że stare mogą być uszkodzone. Podczas wymiany baterii pamiętaj, aby wyczyścić komorę baterii z brudu.
 3. Wypróbuj inny pilot. Jeśli zresetowanie i wyjęcie baterii nie pomogło, spróbuj podłączyć inny pilot do telewizora Firestick. Możesz pożyczyć od znajomego lub kupić online. Alternatywnie możesz użyć aplikacji Fire TV na iPhone'a lub Androida i używać jej jako pilota.

Naprawianie pilota Firestick

Brak możliwości korzystania z pilota Firestick nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Jednak na wszystko są rozwiązania, a pilot nie jest wyjątkiem. Najczęstsze rozwiązania to zresetowanie i ponowne sparowanie pilota lub włożenie nowych baterii. Jeśli jednak żadna z sugestii z tego artykułu nie działa, możesz skontaktować się z obsługą klienta Amazon lub wymienić pilota.

Jakie metody z artykułu wypróbowałeś? Czy one działały? Jeśli masz jakieś pytania związane z tematem, napisz do nas komentarz poniżej.