Jak wyświetlić pliki Amazon Fire Stick na komputerze?

Amazon Firestick to wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia strumieniowe przesyłanie dowolnych multimediów na telewizor, a nawet przeglądanie Internetu. Bez względu na to, jakie pliki przechowujesz na Amazon Firestick, możesz je przeglądać na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Biorąc pod uwagę fakt, że urządzenia Firestick nie zostały zaprojektowane z myślą o łączności z komputerem, proces ten może być mniej prosty niż do tej pory. Jednak przeglądanie, a także przesyłanie plików z Firestick na komputer jest teraz bardzo możliwe.

Jak wyświetlić pliki Amazon Fire Stick na komputerze?

Podłączanie komputera do Firestick

Amazon Firestick był przeznaczony do współpracy z urządzeniami telewizyjnymi. Po prostu podłączasz go do telewizora i pozwalasz mu działać magicznie. Możesz jednak zarówno przesyłać strumieniowo zawartość na Firestick, jak i przeglądać i przesyłać ją na swój komputer. To pierwsze odbywa się przez dublowanie ekranu. Użyj pilota Firestick, aby przejść do Dom a następnie wybierz Odbicie lustrzane. Urządzenie Amazon przejdzie następnie w tryb gotowości, podczas gdy Ty podłączysz komputer do telewizora.

W systemie Windows 10 przejdź do Powiadomienie w prawym dolnym rogu ekranu i podłącz go do Firestick (prawdopodobnie zostanie nazwany tak, jak Twoje konto Amazon Prime). Ekran zostanie początkowo zduplikowany, ale tryb projekcji można zmienić w menu ustawień na komputerze.

zobacz pliki firestick na PC

Przeglądanie i przesyłanie plików do komputera

Po podłączeniu komputera do Amazon Firestick będziesz mógł odtwarzać, przeglądać i przesyłać strumieniowo wszystko ze swojego komputera na ekranie telewizora. Jest to jednak tylko opcja Firestick, która pozwala wyświetlać jeden ekran na drugim. Jeśli chcesz przeglądać i przesyłać pliki z urządzenia Amazon na komputer, będziesz musiał zastosować zupełnie inne podejście.

Przejdź do ekranu głównego w menu Firestick. Stamtąd przejdź do Aplikacje i wyszukaj aplikację o nazwie ES File Explorer. Możesz też wpisać nazwę aplikacji w pasku wyszukiwania. Jeśli ES File Explorer nie jest zainstalowany na twoim komputerze, użyj Pobieracz aplikację (korzystając z powyższej zasady, aby ją znaleźć) i pobrać ją.

Teraz uruchom tę aplikację, przejdź do Dom a następnie wybierz Zobacz na PC. W tym miejscu możesz aktywować usługę FTP (File Transfer Protocol), wybierając Włączyć. Spowoduje to wyświetlenie adresu FTP. Teraz skopiuj ten adres (możesz go po prostu zapisać) i wklej w preferowanej przeglądarce. Spowoduje to wyświetlenie listy plików znajdujących się na Amazon Firestick i umożliwi pobranie tych plików na komputer.

Pamiętaj, że będziesz potrzebować aktywnego połączenia internetowego na obu urządzeniach na czas całego procesu, jeśli chcesz, aby działało.

Przesyłanie plików do Firestick

Aby przenieść żądane pliki z komputera do Firestick, najpierw musisz zainstalować ES File Explorer, jak wyjaśniono powyżej. Teraz uruchom Remote Managera w aplikacji ES File Explorer. Aby to zrobić, wybierz Sieć z menu głównego, a następnie przejdź do Zdalny menedżer w menu Sieć. wciśnij Włączyć przycisk, aby aktywować usługę FTP. Po zanotowaniu wspomnianego adresu FTP wstaw go do przeglądarki na swoim komputerze.

zobacz pliki Firestick

Teraz otwórz aplikację FTP Client (musisz ją najpierw pobrać na komputer), wprowadź adres IP Firestick i wybierz Połączyć. Teraz po prostu dodaj pokoje do Firestick i każdego innego pliku, który chcesz przenieść na dane urządzenie.

Przenoszenie plików Firestick na komputer

Ten proces może nie być prosty i może wymagać trochę kłopotów, ale jeśli naprawdę potrzebujesz plików przeniesionych z jednego urządzenia na drugie, nie ma możliwości obejścia tego. Firesticks nie zostały zaprojektowane z myślą o możliwościach przesyłania danych. Fakt, że nadal mają tę opcję, jest dodatkowym atutem, ponieważ większość podobnych urządzeń jej nie zawiera.

Czy kiedykolwiek próbowałeś przenieść niektóre pliki z jednego z tych urządzeń na drugie? Jak poszło? Czy proces był zbyt zagmatwany? Zachęcamy do omówienia tego w sekcji komentarzy poniżej.