Jak dowiedzieć się, kto jest właścicielem domu online?

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może potrzebować dowiedzieć się, kto jest właścicielem nieruchomości, takiej jak dom lub inny budynek. Być może będziesz musiał skontaktować się z właścicielem w sprawie wydarzeń mających miejsce w jego nieruchomości lub zasugerować konserwację, rozwiązać spór o coś, ominąć nieprzydatnego zarządcę nieruchomości lub z wielu innych powodów. Dobrą wiadomością jest to, że w rzeczywistości bardzo łatwo jest dowiedzieć się, kto jest właścicielem nieruchomości. W tym artykule przedstawię przegląd wielu różnych sposobów uzyskania tych informacji, zwykle za darmo.

Jak dowiedzieć się, kto jest właścicielem domu online?

Własność nieruchomości w Stanach Zjednoczonych jest sprawą publiczną. Oznacza to, że kto jest właścicielem informacji, do których opinia publiczna ma dostęp. Mechanizm tego dostępu może nie zawsze być niewiarygodnie łatwy, chociaż w dzisiejszych czasach większość miejsc ma przynajmniej szczątkowy dostęp online do zapisów.

Dowiedz się, kto jest właścicielem domu online

Istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, kto jest właścicielem domu. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wypróbować, jest doradca podatkowy w swoim okręgu lub rejestrator okręgowy. Są to podmioty rządowe, które na ogół zajmują się informacją o własności nieruchomości, ponieważ to one pobierają podatek od nieruchomości i muszą wiedzieć, do kogo należy. Musisz przynajmniej znać adres nieruchomości, o której chcesz uzyskać informacje.

Okręgowy rzeczoznawca podatkowy

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, twój okręgowy rzeczoznawca podatkowy będzie miał rejestr tego, kto jest właścicielem danej nieruchomości. Również w zależności od tego, gdzie mieszkasz, informacje te będą dostępne online za pośrednictwem strony internetowej rzeczoznawcy podatkowego. Jeśli informacje nie są dostępne online, nadal możesz do nich dotrzeć, ale musisz fizycznie odwiedzić biuro. Jak łatwo to będzie, zależy wyłącznie od personelu lokalnego biura. W większości miejsc przydadzą się, jeśli nie błyskawicznie. Ewidencja podatkowa nieruchomości powinna wskazywać, że jesteś właścicielem nieruchomości, wycenę i historię transakcji nieruchomości oraz wszelkie istniejące zastawy podatkowe lub braki na nieruchomości.

Rejestrator hrabstwa

Kancelaria metrykalna prowadzi ewidencję wszystkich praw własności gruntów i nieruchomości w swojej jurysdykcji. Cała własność nieruchomości jest objęta aktem prawnym, a wszystkie akty muszą być zarejestrowane w metrykalnym okręgu. Niektóre postępowe rejestratory hrabstw udostępniają te informacje na swojej stronie internetowej, w przeciwnym razie jest to wycieczka do biura. Biuro zwykle znajduje się w budynku sądu. Bądź uprzejmy – pracownicy okręgu mają duże nakłady pracy i cały czas mają do czynienia z opinią publiczną, więc bycie miłym i przyjaznym się opłaci – ale pamiętaj, że są to informacje publiczne i masz do nich prawo dostępu.

Zapytaj Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami

Jeśli znasz agenta nieruchomości lub pośrednika w obrocie nieruchomościami, mają oni zasoby, aby dowiedzieć się, kto jest właścicielem danej nieruchomości. Mogą już wiedzieć i w zależności od tego, dlaczego potrzebujesz informacji, mogą być w stanie Ci je przekazać, ponieważ znajdują się już w publicznych rejestrach. W różnych regionach mogą obowiązywać różne zasady dotyczące tego, jakie informacje mogą być przekazywane stronom trzecim. Zwykle, jeśli coś jest publicznie dostępne, nie ma problemu, ale twój pośrednik w obrocie nieruchomościami powinien być w stanie ci o tym powiedzieć.

Zapytaj firmę tytułową

Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, kto jest właścicielem konkretnego domu, możesz zwrócić się do tytułowej firmy. Dokonują przeszukania nieruchomości na utrzymanie i pobierają opłaty za przywilej. Typowe wyszukiwanie tytułów kosztuje od 200 do 300 USD, więc naprawdę będziesz potrzebować tych informacji lub będziesz mieć prawdziwe trudności w korzystaniu z innych tras, aby uzasadnić ten wydatek.

Więcej zasobów internetowych, aby dowiedzieć się, kto jest właścicielem domu

Istnieje kilka zasobów internetowych, z których możesz skorzystać, aby dowiedzieć się, kto jest właścicielem domu w Internecie. Niektóre są lepsze od innych, a niektóre mogą ponosić niewielką opłatę za każde wyszukiwanie.

NETRonline

Strona główna NETRonline

NETROnline, Nationwide Environmental Title Research Online, to strona internetowa, która zapewnia dostęp do wielu danych w całym kraju. Oferuje dostęp do informacji o środowisku, rejestrów publicznych, danych dotyczących nieruchomości i historycznych zdjęć lotniczych wielu obszarów kontynentalnych Stanów Zjednoczonych.

Własność Rekin

Logo strony głównej PropertyShark

Property Shark to komercyjna strona internetowa, która może dokładnie powiedzieć, kto jest właścicielem domu. Witryna ma dostęp do większości, jeśli nie wszystkich, szczegółów własności, w tym właściciela, jego adresu, danych kontaktowych, jeśli są dostępne, oraz wszelkich danych pomocniczych, które witryna może znaleźć. Aby korzystać z usługi, musisz utworzyć konto, ale pierwsze wyszukiwanie jest bezpłatne, jeśli to zrobisz.

Rekordy tytułów w USA

Logo strony głównej rekordów tytułów w USA

US Title Records to kolejna operacja komercyjna, która zapewnia dostęp do danych dotyczących własności nieruchomości. Wyszukiwanie kosztuje 19,50 USD za wyszukiwanie podstawowe lub więcej za wyszukiwanie bardziej szczegółowe. Usługa jest najwyraźniej natychmiastowa i na pewno pokaże ci, kto jest właścicielem domu, jeśli istnieje zapis. Wprowadź adres i kod pocztowy, a raport zostanie wygenerowany. Możesz go wydrukować lub pobrać jako plik PDF.

We wszystkich tych zasobach online możesz wyszukiwać według typu rekordu, a następnie według hrabstwa lub kodu pocztowego. Zostanie wyświetlona lista dostępnych rekordów i możesz wybrać, której potrzebujesz. Różne hrabstwa będą miały różną ilość i jakość ewidencji, ale powinieneś znaleźć przynajmniej podstawowe informacje.

Wielu pośredników handlu nieruchomościami i niektóre mniejsze firmy zajmujące się wyszukiwaniem tytułów prawdopodobnie będą korzystać z jednej z tych trzech stron internetowych lub podobnych. Samodzielne wyszukiwanie jest z pewnością tańsze niż zlecanie im tego!

Czy znasz inny sposób, aby dowiedzieć się, kto jest właścicielem domu online? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!