Jak znaleźć lochy w Minecrafcie

Podczas gdy nowe aktualizacje Minecrafta wprowadzają do stołu nowe opcje, starsza zawartość pozostaje wśród ulubionych przez tłum. Jednym z takich dodatków są lochy. Dodane do gry w czerwcu 2010 roku, wciąż są jednymi z najpopularniejszych funkcji, których gracze będą szukać w wygenerowanym świecie.

Jak znaleźć lochy w Minecrafcie

Oto kilka wskazówek, jak znaleźć lochy w Minecrafcie.

Jak znaleźć loch

Podobnie jak wiele innych funkcji w grze Minecraft, lochy pojawiają się w Overworld na początku gry. Mają unikalne wymagania, które należy spełnić, aby loch mógł zostać umieszczony na określonym terenie. Jednym z głównych czynników jest to, że lochy muszą znajdować się w jaskini lub obok niej.

Następnie podłoga lochu musi być całkowicie solidna. To samo będzie dotyczyło sufitu, z wyjątkiem tego, że te płytki mogą być żwirem lub piaskiem, które później mogą się poruszyć i spaść. Dodatkowo ściany lochów muszą zawierać otwór na zewnątrz lub jaskinię, z którą się łączą.

Kiedy dungeon zostanie wygenerowany, nadpisze wszystkie funkcje, które są na jego miejscu. Jednakże, ponieważ dla lochów przeprowadza się wiele kontroli, może to powodować dziwne umieszczanie lochów i może powodować umieszczenie lochów w innym lochu.

Jeśli chodzi o sprawdzanie lochów, najlepiej jest udać się na wyprawę do jaskiń. Podłogi lochów są jedyną podziemną częścią wykonaną z omszałego bruku, więc spotkanie z nią jest zwykle martwą wskazówką.

Znajdź lochy w Minecraft

Dodatkowo jedną z najbardziej uderzających cech lochów jest dźwięk. Ponieważ każdy loch ma spawner mobów, będzie on przeludniał się mobami. Każdy mob będzie wydawać dźwięki, w wyniku czego lochy będą nietypowo głośniejsze niż reszta jaskini lub Overworld.

Chociaż rzadko, lochy mogą być otwarte na świat zewnętrzny, ale nie powinieneś liczyć na tę funkcję. Zwykle będą one ukryte pod ziemią na początku gry. Ponieważ strop lochu może być wykonany z piasku i żwiru, jeśli zauważysz niespokojny piasek na powierzchni, istnieje duże prawdopodobieństwo, że loch pojawił się pod nim i zawalił piasek. Żwir może również wpaść do samego lochu, więc szukaj zakłóceń w jaskini, gdy dobrze.

Lochy w Minecrafcie

Poza próbą znalezienia omszałego bruku i zapadniętego piasku, nie ma gwarancji, gdzie na mapie Minecrafta znajduje się loch. Zwykle wszystko, co możesz zrobić, to eksplorować okolicę, a w końcu znajdziesz loch. Nie są tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać.

Istnieje jednak narzędzie online, które wyszuka dla ciebie wszystkie lochy. Narzędzie Dungeon Finder będzie wymagało wprowadzenia ziarna do generowania mapy i wyświetli wszystkie lochy znalezione na mapie. Niektórzy mogą uznać to za oszustwo, ale my dostarczamy tylko odpowiednie informacje. To świetne narzędzie, jeśli jesteś zbyt leniwy, aby przeszukiwać całą mapę w poszukiwaniu lochów.

Alternatywnie możesz sprawdzić online pod kątem nasion, które są testowane pod kątem lochów w pobliżu. Możesz użyć tych z góry określonych nasion do szkolenia, jak rozpoznawać lochy, dzięki czemu łatwiej będzie ci znaleźć je na swojej mapie.

Moby i łupy w lochach

Kiedy znajdziesz loch, upewnij się, że jesteś przygotowany do wejścia do środka. Lochy będą miały generator mobów. Połowa wszystkich lochów to lochy zombie, gdzie druga połowa jest równo podzielona między spawnami pająków i szkieletów.

Moby nie muszą koniecznie odradzać się w lochu i możesz bardzo dobrze zobaczyć niektóre moby wędrujące po jaskini, z którą łączy się loch. Jednak po odpowiednim czasie spawner zapełni loch mobami, dopóki nie będą już pasować.

Kiedy zabijesz mieszkańców, skarb czeka! Dwie skrzynie skarbów zawierają nagrody za oczyszczenie lochów, a każda z nich zawiera cenne łupy, które trudno będzie znaleźć gdzie indziej.

Nieparzyste miejsca docelowe

Czasami lochy będą się generować w dziwnych miejscach. Na przykład, do jaskini może być dołączony więcej niż jeden loch, a nawet lochy połączone ze sobą. Ponieważ wymagania są stosunkowo luźne, kombinacje są nieograniczone. Jeśli trafisz na rzadkie znalezisko, zrób zrzut ekranu, ponieważ możesz już nigdy go nie spotkać!

Dungeonering

Jeśli wolisz grać w Minecrafta w trybie przetrwania, lochy to świetne miejsce do znajdowania cennych łupów i kluczowy punkt do odkrywania nieznanego. Tylko upewnij się, że jesteś dobrze wyposażony, aby przejść przez jego mieszkańców, zanim odbierzesz ich skrzynie dla siebie.

Znalazłeś loch na swojej mapie? Jakie są twoje najbardziej pamiętne lochy? Zostaw komentarz poniżej, aby dać nam znać.