Jak osadzić film z YouTube w Dokumentach Google

Google Apps to doskonała alternatywa dla Office 365. Jest online, jest bezpłatny i może zrobić prawie wszystko, co może Office. Pozwala również na łatwiejszą współpracę bez konieczności konfigurowania programu SharePoint, określonych kont Microsoft i wszelkiego rodzaju innych konfiguracji.

Rdzeń Google Apps obejmuje bezpłatne usługi i aplikacje, w tym Dysk Google, Dokumenty Google, Arkusze Google, Gmail, Kalendarz Google i inne. Oczywiście jest wyszukiwarka Google i YouTube (własność Google). Różne aplikacje i usługi Google zwykle integrują się i dobrze ze sobą współpracują, co znacznie ułatwia współpracę ze znajomymi i współpracownikami.

Jest to prosty sposób na wniesienie wkładu do tekstu. Dokumenty Google automatycznie zapisują zmiany, które są następnie widoczne dla Twoich współpracowników. Możesz komentować i śledzić zmiany w dokumentach, nad którymi współpracujesz.

Dokument Google daje nawet możliwość przypisania uprawnień innym użytkownikom do Twojej pracy. Od „Tylko do wyświetlania” po komentowanie i edycję, dokument jest wszechstronny i prosty w użyciu. Dzięki funkcji automatycznego zapisywania edycje są dostępne w czasie rzeczywistym.

Oprócz wspaniałych rzeczy, o których wspomnieliśmy, możesz umieścić film z YouTube w dokumencie Google. Zajmuje to trochę pracy, ale posiadanie wideo w dokumencie jest całkiem fajne.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak umieścić film z YouTube w dokumencie Google. To niewielkie obejście, ale udowodniono, że działa.

jak-umieścić-youtube-wideo-w-google-docs-2

Jak osadzić film z YouTube w dokumencie Google?

Jak można się spodziewać, biorąc pod uwagę, że Google uruchamia Dokumenty i jest właścicielem YouTube, osadzanie filmów z YouTube w Dokumentach Google jest dość łatwe. Niestety wymaga to kilku dodatkowych kroków i wiedzy, jak to zrobić.

Zaczniemy od wybrania filmu, który chcemy osadzić, i przejścia do Prezentacji Google. Zarówno Prezentacje, jak i Dokumenty są darmowymi i niezwykle przydatnymi narzędziami. Nie możemy umieścić adresu URL filmu z YouTube bezpośrednio w dokumencie Google. Korzystając najpierw z Prezentacji Google, będziemy mogli osiągnąć cel, jakim jest dodanie filmu do Twojego Dokumentu Google.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby umieścić film z YouTube w slajdzie Google:

Rozpocznij Nowa prezentacja.

Najpierw otwórz Prezentacje Google i kliknij „Rozpocznij nową prezentację”.

Wybierać Wideo z Wstawić menu rozwijalne

Wstaw adres URL filmu

Wyszukaj film na YouTube z Szukaj lub kliknij Według adresu URL zakładka, aby bezpośrednio wkleić adres URL do filmu na YouTube

Kliknij Wybierać aby dodać wideo do slajdu

Teraz, gdy skopiowaliśmy link z Prezentacji Google, jesteśmy gotowi do osadzenia go w Dokumentach Google.

Jak wstawić film z YouTube do Dokumentów Google

Po pomyślnym utworzeniu slajdu z filmem z YouTube wykonaj następujące kroki, aby osadzić link w dokumencie Google.

Kliknij „Wstaw” na pasku narzędzi u góry

Kliknij „Rysunek”

Kliknij „Nowy”

Skopiuj i wklej obraz

Użyj CMD+C lub CTRL+C, aby podświetlić swój film w Prezentacjach Google i skopiować obraz. Następnie wróć do Dokumentów Google i użyj CMD+V lub CTRL+V, aby wkleić obraz wideo do Dokumentów Google.

wstaw rysunek do Google Doc

Wstaw link w Dokumentach Google

Wybierz obraz wideo, a następnie wybierz Połączyć z Wstawić menu rozwijane w Dokumentach Google

Wprowadź adres URL filmu na YouTube i kliknij Zastosować

Wstaw link do wideo YouTube na obrazie

Brakuje przycisku odtwarzania, więc aby uzyskać przycisk odtwarzania, kliknij dwukrotnie obraz wideo w Dokumentach Google, pokazując obraz wideo i odtwarzany w Draw.

Na koniec po prostu kliknij bawić się przycisk i wideo będzie odtwarzane na miejscu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aspekcie tego procesu Prezentacji Google, zapoznaj się z artykułem Jak osadzić film z YouTube w Prezentacji Google.

Jak osadzić film inny niż YouTube w Dokumentach Google?

YouTube może być największym repozytorium wideo w Internecie, ale nie jedynym. Być może stworzyłeś również własny film i chcesz umieścić go w swoim dokumencie bez wcześniejszego przesyłania go do YouTube. Możesz to zrobić, postępując zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Zapisz film na swoim lokalnym komputerze, a następnie prześlij go na Dysk Google.
 2. Uzyskaj link do udostępniania filmu z Dysku Google.
 3. Zrób zrzut ekranu pierwszej klatki filmu, aby działał jako symbol zastępczy w dokumencie.
 4. Otwórz wybrany dokument i kliknij miejsce, w którym ma się pojawić wideo.
 5. Kliknij Wstaw, a następnie Obraz i umieść zrzut ekranu w dokumencie.
 6. Przeciągnij, zmień rozmiar i manewruj zrzutem ekranu, aż będzie pasował.
 7. Pozostaw podświetlony zrzut ekranu i wybierz Wstaw, a następnie Połącz.
 8. Dodaj łącze do udostępniania z kroku 2 i kliknij Zastosuj.

Aby zrobić zrzut ekranu, ustaw film na pełnym ekranie na komputerze i naciśnij Ctrl + PrtScn (Windows). Spowoduje to wykonanie zrzutu ekranu i umieszczenie go w domyślnym folderze pobierania.

Otwórz obraz w programie do edycji grafiki, takim jak Paint.net, i w razie potrzeby zmień jego rozmiar. Zapisz go w tej samej lokalizacji na Dysku Google, co film do wykorzystania w przyszłości.

Możesz oczywiście pobrać film z YouTube'a na swój komputer, aż do Dysku Google i link do niego, ale nie jest to optymalne. W zależności od konfiguracji czasami jakość wideo samodzielnie hostowanych filmów jest ograniczona do 360p.

Jest to w porządku w przypadku większości prezentacji, ale jeśli potrzebujesz wysokiej rozdzielczości, lepiej jest korzystać bezpośrednio z YouTube.

Dodawanie obrazów do Dokumentów Google

Jeśli chcesz pominąć wideo YouTube i wstawić obrazy lub chcesz dodać je do swoich treści, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Wybierz obraz, który chcesz przesłać, i przejdź do Dokumentu Google
 2. Wybierz „Wstaw” na pasku u góry
 3. Kliknij „Obraz” – powinna to być pierwsza opcja dostępna na liście rozwijanej
 4. Wybierz metodę, którą chcesz przesłać (z komputera, adresu URL, wyszukiwania w Internecie itp.)
 5. Kliknij dwukrotnie wybrany obraz

Obraz automatycznie pojawi się w Twoim dokumencie. Jeśli chcesz zmienić jego rozmiar, po prostu kliknij obraz. Przesuń kursor do rogów, u góry lub u dołu, i przeciągnij obraz do odpowiedniego rozmiaru.

Jak wspomniano powyżej, nie musisz się martwić o zapisanie dokumentu po przesłaniu treści, ponieważ ma on funkcję automatycznego zapisywania. Nawet jeśli utracisz połączenie z Internetem lub komputer umrze, wprowadzone zmiany będą nadal widoczne.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę umieścić film z YouTube bezpośrednio w Dokumentach Google?

Niestety nie. Aby to zadziałało, musisz użyć Prezentacji Google i wykonać powyższe kroki.u003cbru003eu003cbru003eMożesz jednak wstawić adres URL do dokumentów Google i pozwolić czytelnikom go kliknąć, aby uzyskać dostęp do filmu w nowym oknie. Chociaż nie jest to najlepszy substytut, będzie działać w pinch.u003cbru003eu003cbru003eWszystko, co musisz zrobić, to zaznaczyć tekst, do którego chcesz wstawić hiperłącze. Kliknij ikonę linku na pasku narzędzi, wklej link i kliknij „Enter” na klawiaturze. Po zakończeniu kliknij hiperłącze, aby upewnić się, że działa.

Czy mogę dodać plik audio do Dokumentów Google?

Tak. Możesz dodać tylko plik audio, wykonując te same czynności, co powyżej. Najpierw musisz osadzić plik w Prezentacjach Google, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami wstawiania Prezentacji do Dokumentu Google.