Jak sprawdzić, czy twoja kropka Echo ma ładunek?

Echo Dot to zasadniczo mniejsza wersja zwykłego Amazon Echo. Pomimo posiadania mniejszego i mniej wydajnego głośnika, nadal zapewnia wszystkie niezbędne funkcje, jakich oczekuje się od urządzenia Echo.

Jak sprawdzić, czy twoja kropka Echo ma ładunek?

Jest kompaktowy i lekki, więc przenoszenie go zawsze kusi. Jeśli jednak odłączysz go, wyłączy się.

Skąd wiesz, czy Echo Dot jest naładowany? Kiedy możesz zabrać go ze sobą w drogę? Czytaj dalej, odpowiedź może Cię zaskoczyć.

Czy można naładować Echo Dot?

Możesz tego nie wiedzieć, ale Echo Dot nie jest wyposażony w wewnętrzną baterię. Tak więc, w przeciwieństwie do innych inteligentnych urządzeń (tabletów, telefonów itp.), podłączenie Echo Dot do gniazdka elektrycznego nie spowoduje naładowania urządzenia.

Jeśli nie masz alternatywnych rozwiązań, jedynym sposobem na przeniesienie Echo Dot jest odłączenie go od gniazdka elektrycznego (co spowoduje wyłączenie urządzenia), przeniesienie go w inne miejsce i podłączenie tam.

Na szczęście, jeśli zajrzysz do Internetu, możesz znaleźć zewnętrzne baterie wykonane dla Echo Dot, które zapewnią urządzeniu pewną autonomię. Dowiedzmy się o tym więcej.

kropka echa

Baza baterii – ładowanie Echo Dot

Mimo że Echo Dot nie ma baterii wewnętrznej, do urządzenia można dokupić specjalną zewnętrzną bazę baterii. Ta podstawa baterii działa jak mini przenośne gniazdko elektryczne i umożliwia noszenie Echo Dot bez wyłączania.

Podstawa jest ukształtowana tak, aby pasowała do Twojego Echo Dot jak rękawiczka. Po rozpakowaniu wystarczy połączyć i zablokować oba urządzenia. Następnie podłącz przewód elektryczny z akumulatora do portu w Echo Dot. Urządzenie powinno natychmiast się włączyć i zacząć działać.

Dzięki podstawie baterii możesz zabrać Echo Dot ze sobą wszędzie, nawet na zewnątrz. Dopóki jest wystarczająca moc, Echo Dot będzie działać jako urządzenie przenośne. Możesz znaleźć różne wersje podstawy baterii, w tym podstawę do montażu na ścianie lub wersję z futerałem do przenoszenia.

Każda generacja Echo Dot ma inną bazę baterii, więc zwróć uwagę przy zakupie.

Jak się dowiedzieć, kiedy podstawa akumulatora jest naładowana?

Każda podstawa baterii, niezależnie od wersji czy producenta, powinna posiadać wskaźnik informujący o stanie baterii.

Większość podstaw ma 4 małe diody LED, które świecą jasno, gdy urządzenie jest w pełni naładowane. Gdy urządzenie traci moc, światła zaczynają przygasać. Światła będą się stopniowo wyłączać, gdy poziom naładowania baterii spadnie. Gdy świeci tylko jedna lampka, czas na doładowanie baterii.

Dobra podstawa baterii powinna wystarczyć na około 12 godzin i powinna mieć inteligentny wskaźnik, który pozwoli zachować żywotność baterii, gdy urządzenie jest bezczynne.

naładowana kropka echa

Czy istnieje urządzenie Amazon Echo z baterią wewnętrzną?

Jest tylko jedno urządzenie Amazon Echo, które ma wbudowaną baterię – Echo Tap. To urządzenie zostało zaprojektowane jako przenośny głośnik bezprzewodowy o niezwykle długiej żywotności baterii.

W trybie ciągłego nasłuchiwania (urządzenie zawsze stoi i czeka na Twoje polecenia) bateria wystarcza na około osiem godzin. Jeśli jednak wyłączysz ten tryb i włączysz go tylko wtedy, gdy jest to konieczne, bateria może wytrzymać do trzech tygodni.

Niestety, Amazon Tap został wycofany w 2018 roku na rzecz, jak na ironię, lepiej sprzedającego się Echo Dot. Nadal można znaleźć Amazon Echo Tap w niektórych sklepach i w Internecie, ale wydaje się, że użytkownicy wolą Echo Dot z zewnętrzną podstawą baterii.

Improwizuj i ulepszaj swoją kropkę Echo

Nawet jeśli Echo Dot nie ma wewnętrznej baterii, ci, którzy zamierzają używać jej jako urządzenia przenośnego, mogą improwizować z dodatkowymi gadżetami.

Ponieważ bateria wewnętrzna znacznie podniosłaby koszt urządzenia, ta opcja jest korzystna dla obu stron. Ci, którzy chcą używać Echo Dot zgodnie z przeznaczeniem, mogą go podłączyć i pozostawić. Inni mogą łatwo znaleźć odpowiednią bazę baterii.

Jak wolisz korzystać z Echo Dot? Którą zewnętrzną bazę baterii poleciłbyś? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.