Jak grać w duecie na TikTok

Nic dziwnego, że TikTok zyskuje coraz większą popularność. Dzięki zgrabnym funkcjom, doskonałym umiejętnościom edycji i niewiarygodnie szerokiemu wyborowi muzyki użytkownicy na całym świecie tworzą treści codziennie.

Jedna z bardziej popularnych funkcji TikTok, duet, umożliwia korzystanie z TikTok obok filmów innych osób. Może to być bardzo przydatne dla tych, którzy chcą rozwijać swoich zwolenników TikTok, ponieważ możesz stworzyć duet z filmem, który stał się wirusowy, uzyskując własne treści przed taką samą liczbą lub blisko tylu oczu.

Ale jak robisz duet z czyimś filmem? To może nie być od razu jasne, ale jest to łatwe! Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, a pokażemy Ci, jak możesz zrobić swój pierwszy duet w TikTok.

Czym jest duet?

Jeśli nie jesteś do końca pewien, czym jest duet w TikTok, możesz go zasadniczo wyobrazić jako reakcję lub parodię oryginalnego filmu na platformie TikTok. Zasadniczo natkniesz się na film, do którego możesz dodać coś zabawnego lub inne wysokiej jakości treści, i chcesz stworzyć swój własny spin-off. Możesz to zrobić w duecie.

Duet umieszcza oryginalne wideo po jednej stronie ekranu, a następnie jesteś parodią — lub to, co filmujesz — znajduje się po drugiej stronie ekranu. Tak więc duet to wideo obok siebie, w którym próbujesz dodać coś zabawnego i zabawnego w zgodzie z oryginalnym filmem TikTok, z którym tworzysz duet.

Zanim w duecie…

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed wyjazdem i duetem wideo. Po pierwsze, opcja „duet” nie zawsze jest dla Ciebie dostępna. Dzieje się tak, ponieważ użytkownicy TikTok mogą wyłączyć tę funkcję dla swoich filmów, nie chcąc, aby ktokolwiek tworzył duet z ich filmem z tego czy innego powodu. Mogą postrzegać to jako kradzież treści, a może nie chcą, aby przypadkowi ludzie zrujnowali ich markę, powody są nieograniczone. Tak czy inaczej, duety są włączane lub wyłączane przez użytkownika na podstawie każdego filmu. Nie da się tego obejść.

To powiedziawszy, kiedy narzędzie duetu jest dostępne, spróbuj i połącz się z osobami z Twojego zakresu obserwujących lub liczby wyświetleń. Wraz ze wzrostem liczby fanów i obserwatorów zacznij tworzyć duety z coraz większymi kontami, aż do momentu, gdy zaczniesz tworzyć własne wirusowe filmy!

Jak duet

Gdy ta funkcja jest dostępna, dość łatwo jest tworzyć duet z kimś na TikTok. Najpierw upewnij się, że Twoja aplikacja TikTok jest w najnowszej wersji, a następnie otwórz ją.

Teraz możesz przewijać swój własny kanał lub stronę Dla Ciebie i znaleźć wideo, które Twoim zdaniem możesz stworzyć w duecie.

Gdy uznasz, że znalazłeś idealny film, naciśnij przycisk udostępniania.

Jeśli duet na TikTok jest włączony, zobaczysz Duet w lewym dolnym rogu wyskakującego okienka. Dotknij go. Zobaczysz ekran ładowania przez kilka sekund do minut, podczas gdy TikTok konfiguruje rzeczy.

Na koniec zobaczysz ekran Duetu. Tutaj dzieje się magia. Możesz nacisnąć duży czerwony przycisk, aby nagrać swój duet — zobacz tutaj, jak nagrywać bez trzymania — a z boku ekranu znajduje się mnóstwo narzędzi do edycji duetu. Masz do wyboru różne efekty wideo, filtry i szybkości wideo.

Gdy skończysz, możesz nacisnąć znacznik wyboru, który pojawia się po prawej stronie, aby przejść do innego ekranu edycji. Tutaj będziesz mógł dodać więcej filtrów, naklejek, efektów specjalnych i nie tylko.

Po zakończeniu edycji wideo naciśnij Następny, wypełnij opis i tytuł filmu, a następnie naciśnij Poczta przycisk. Twój własny duet jest teraz na TikTok. Gratulacje!

Rozwiązywanie problemów z funkcją Duet

TikTok nie jest pozbawiony wad, a kilku użytkowników zgłosiło problemy z funkcją Duet.

Oprócz tego, że film, z którym próbujesz wchodzić w interakcję, może nie mieć włączonej funkcji, jest kilka innych rzeczy do sprawdzenia. Jeśli masz pewność, że film powinien umożliwić Ci korzystanie z Duetu, wykonaj kilka podstawowych kroków rozwiązywania problemów.

  • Zaktualizuj aplikację – przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store i wpisz TikTok. Jeśli aktualizacja jest dostępna, zobaczysz ją tam, gdzie powinien znajdować się przycisk „zainstaluj” lub „pobierz”.
  • Zamknij aplikację i otwórz ją ponownie — problem może być prostą usterką. Zamknij aplikację i uruchom ją ponownie, a następnie ponownie przetestuj funkcję Duet.
  • Wyczyść pamięć podręczną – jeśli używasz Androida, przejdź do Ustawienia> Aplikacje> TikTok> Pamięć> Wyczyść pamięć podręczną. Jeśli używasz iPhone'a, przejdź do Ustawienia> TikTok> Odciąż aplikację. Notatka: Spowoduje to usunięcie wszystkich twoich wersji roboczych, więc bądź ostrożny.
  • Sprawdź swoje połączenie internetowe — jeśli korzystasz z Wi-Fi, spróbuj przełączyć się na dane komórkowe i odwrotnie.

Jeśli żadna z tych opcji nie działa, może to być problem z aplikacją. Możesz sprawdzić witrynę DownDetector pod kątem znanych problemów lub skorzystać z linku pomocy technicznej TikTok, aby uzyskać więcej spersonalizowanej pomocy.

Na koniec zawsze możesz wysłać wiadomość do twórcy, aby sprawdzić, czy ma wyłączoną funkcję Duet. Chociaż nie wszyscy twórcy akceptują DM od nikogo, warto spróbować. Będą musieli przejść do Prywatności w Ustawieniach TikTok, dotknąć „Prywatność” i włączyć odpowiednią opcję dla Duetów.

Często Zadawane Pytania

Co stanie się z moimi filmami po wyłączeniu tej funkcji?

Jeśli ktoś utworzył już Duet z Twojego filmu, a Ty zdecydujesz się wyłączyć tę funkcję, wersja tej osoby pozostanie. To samo dotyczy usuniętych filmów.

Ale jeśli ktoś robi coś z twoimi treściami, możesz zgłosić je do TikTok. Zakładając, że dodana treść narusza wytyczne społeczności TikTok, zespół wsparcia usunie ją.

Czy mogę powstrzymać jedną osobę przed wykonaniem duetu w moich filmach?

Jedynym sposobem, aby to zrobić, jest zablokowanie kont innych użytkowników. Niektórzy użytkownicy mają problemy z nękaniem (np. osoba tworząca duet lub łącząca wszystkie swoje filmy), w tym przypadku warto zablokować użytkownika.

Zamknięcie

Jak widać, rozpoczęcie z kimś duetu jest niezwykle łatwe. Najtrudniejszą częścią tworzenia duetu jest wymyślenie zabawnych lub wysokiej jakości treści, które dodadzą do oryginalnego filmu. I nie martw się — będziesz miał wiele duetów, które po prostu nie wyjdą lub są flopem na TikTok. To może być zniechęcające — stawiasz się tam i masz nadzieję, że ludzie cię zaakceptują. Niestety Internet może być złym miejscem.

Ale nie zniechęcaj się — kontynuuj tworzenie treści, a w końcu będziesz miał swój własny hit lub wirusowy film, który wszyscy będzie kochać. Szczęśliwego TikTok-ingu!