Jak anulować subskrypcję Dropbox

Niezależnie od tego, czy masz konto Dropbox na telefonie komórkowym, iPadzie czy komputerze, może nadejść czas, kiedy nie będziesz już chciał mieć płatnej subskrypcji. Anulowanie tej subskrypcji jest stosunkowo proste i spowoduje, że będziesz mieć obniżone, bezpłatne, podstawowe konto Dropbox.

Jak anulować subskrypcję Dropbox

Jeśli chcesz wiedzieć, jak się do tego zabrać, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule omówimy szczegółowe instrukcje dotyczące anulowania subskrypcji Dropbox na różnych urządzeniach.

Jak anulować subskrypcję Dropbox na komputerze?

Anulowanie subskrypcji Dropbox jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Po anulowaniu Dropbox automatycznie obniży poziom Twojego konta do opcji podstawowej pod koniec bieżącego cyklu rozliczeniowego.

Konto podstawowe zapewnia 2 GB miejsca. Jeśli Twoje istniejące pliki mają więcej niż 2 GB, Dropbox ich nie usunie; po prostu przestanie synchronizować pliki z Twoimi urządzeniami. W takim przypadku sugerujemy przeniesienie plików w inne miejsce, aby zwolnić miejsce w Dropbox.

Dropbox będzie również przechowywać Twoje pliki przez 30 dni po anulowaniu. W ten sposób Dropbox ułatwia przywracanie plików, jeśli zmienisz zdanie i przywrócisz subskrypcję.

Jeśli masz konto Dropbox na komputerze, które chcesz anulować, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Przejdź do Dropbox.com i zaloguj się na swoje konto.

 2. Kliknij swój awatar znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.

 3. W rozwijanym menu kliknij "Ustawienia".

 4. Wybierz „Plan” z zakładek u góry strony.

 5. U dołu strony wybierz „Anuluj plan”. (Jeśli nie jest dostępna opcja „Anuluj plan”, być może zarejestrowałeś się na telefonie komórkowym. W takim przypadku konieczne będzie anulowanie planu z urządzenia mobilnego. Poniżej znajdziesz instrukcje, jak to zrobić.)

 6. Wybierz powód anulowania planu.
 7. Kliknij „Kontynuuj anulowanie”.
 8. Poczekaj na wiadomość e-mail z Dropbox potwierdzającą anulowanie Twojego planu.

Jak anulować subskrypcję Dropbox na iPhonie

Anulowanie subskrypcji Dropbox z telefonu różni się nieco od tego, jak robisz to na komputerze. Jeśli subskrybujesz za pomocą iPhone'a, musisz anulować subskrypcję za pośrednictwem iTunes. Oto jak to zrobić:

 1. Na iPhonie przejdź do ikony „Ustawienia” i dotknij jej.

 2. U góry menu Ustawienia dotknij swojego imienia i nazwiska.

 3. W otwartym menu dotknij „iTunes i App Store”.
 4. Kliknij swój „Apple ID” u góry ekranu.
 5. Wybierz „Wyświetl Apple ID”.
 6. Przewiń w dół i kliknij „Subskrypcje”.

 7. Przejrzyj listę subskrypcji, aż zobaczysz „Dropbox”, a następnie dotknij go.

 8. Wybierz „Anuluj subskrypcję”. (Jeśli chcesz anulować bezpłatny okres próbny, możesz zamiast tego wybrać opcję „Anuluj okres próbny”).

 9. Dotknij "Potwierdź".

 10. Twoja subskrypcja została anulowana i powróci do konta podstawowego o pojemności 2 GB pod koniec bieżącego cyklu rozliczeniowego.

Jak anulować subskrypcję Dropbox na urządzeniu z Androidem

Aby anulować subskrypcję Dropbox na urządzeniu z Androidem, musisz skorzystać z Google Play. Oto jak to robisz:

 1. Przejdź do aplikacji „Google Play” i dotknij jej.

 2. Stuknij ikonę „Menu” w lewym górnym rogu ekranu.
 3. Sprawdź, czy jesteś zalogowany na konto Google użyte do rejestracji subskrypcji, dotykając swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu.

 4. Z rozwijanego menu wybierz opcję „Płatności i subskrypcje”.

 5. Wybierz „Subskrypcje”.

 6. Przewiń w dół, aż zobaczysz „Dropbox” i wybierz go.
 7. Dotknij "Anuluj subskrypcję". a następnie wybierz powód anulowania.
 8. Wybierz „Kontynuuj”.
 9. Dotknij "Anuluj subskrypcję". (Jeśli chcesz anulować okres próbny, możesz to zrobić również tutaj, wybierając „Anuluj okres próbny”).
 10. Twoja subskrypcja zostanie anulowana i zmieniona na konto podstawowe o pojemności 2 GB na koniec cyklu rozliczeniowego. Aby potwierdzić anulowanie subskrypcji, Dropbox wyśle ​​wiadomość e-mail na Twoje konto Gmail.

Jak anulować subskrypcję Dropbox na iPadzie

Anulowanie subskrypcji Dropbox na iPadzie jest podobne do iPhone'a. Będziesz musiał anulować subskrypcję w App Store. Jest to ten sam proces, który służy do anulowania subskrypcji nabytej na iPadzie. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Na iPadzie przejdź do ikony „Ustawienia” w kształcie koła zębatego i dotknij jej.
 2. Stuknij w swoje imię.
 3. Wybierz „iTunes i App Store”.
 4. Stuknij w swój "Apple ID" u góry ekranu, zanim wybierzesz "Wyświetl Apple ID".
 5. Zejdź w dół menu, aż zobaczysz „Subskrypcje” i wybierz je.
 6. Przewiń swoje subskrypcje i wybierz „Dropbox”.
 7. W zależności od tego, czy chcesz anulować subskrypcję, czy bezpłatny okres próbny, w którym się zarejestrowałeś, wybierz „Anuluj subskrypcję” lub „Anuluj okres próbny”.
 8. Dotknij "Potwierdź".

Twoja subskrypcja została anulowana i po zakończeniu cyklu rozliczeniowego powróci do bezpłatnego konta o pojemności 2 GB.

Po zakończeniu anulowania konieczne jest sprawdzenie, czy Dropbox przetworzył zmianę na plan podstawowy. Jeśli anulujesz subskrypcję online w witrynie Dropbox, otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zmiany na starszą wersję. Wiadomość e-mail będzie zawierać wiersz tematu z „Plan Dropbox nie zostanie odnowiona” i zostanie wysłana z „[email protected]”

Jeśli nie otrzymasz potwierdzenia e-mailem, zawsze możesz sprawdzić, czy anulowanie się powiodło, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz stronę Dropbox w swojej przeglądarce.
 2. Zaloguj się na swoje konto.
 3. Przejdź do „Ustawienia konta” i kliknij na niego.
 4. Otwórz zakładkę „Płatności”.
 5. Kliknij „Zmień” obok „Okres rozliczeniowy”.
 6. Powinno pojawić się powiadomienie o nazwie „Zaplanowano zmianę planu na starszą wersję”.

Jeśli zszedłeś na plan podstawowy, korzystając ze sklepu z aplikacjami mobilnymi, powinieneś otrzymać potwierdzenie e-mailem od tego dostawcy. Jeśli nie otrzymasz e-maila, sugerujemy skontaktowanie się z ich centrum wsparcia.

Subskrypcja anulowana!

Anulowanie subskrypcji Dropbox może wydawać się trudne ze względu na różne metody, których musisz przestrzegać na różnych urządzeniach. Jednak przekonasz się, że proces jest stosunkowo łatwy. Jeśli wykonasz kroki przedstawione w tym przewodniku, Twoja subskrypcja zostanie anulowana w mgnieniu oka.

Jedyne, o czym musisz pomyśleć, to gdzie przenieść swoje pliki do przechowywania.

Czy anulowałeś wcześniej swoją subskrypcję Dropbox na urządzeniu mobilnym, iPadzie lub komputerze PC? Czy użyłeś procesu podobnego do przedstawionego w tym przewodniku? Daj nam znać o swoich doświadczeniach w sekcji komentarzy poniżej.