Czy Discord powiadamia drugą osobę podczas robienia zrzutu ekranu?

Czy Discord powiadamia kogoś o wykonaniu zrzutu ekranu? Czy potrzebuję zrzutów ekranu, aby zgłosić kogoś na Discord? Jak radzić sobie z toksycznością lub walkami na moim kanale? Jeśli próbujesz zarządzać kanałem w Discord i masz trudności z nauczeniem się, jak radzić sobie z wieloma osobowościami, które zobaczysz, jesteś we właściwym miejscu!

Czy Discord powiadamia drugą osobę podczas robienia zrzutu ekranu?

Zdecydowana większość interakcji na Discordzie jest pozytywna. Jest wiele przekomarzań i dobrodusznych żartów, a także bardziej dojrzałych lub rozsądnych rozmów. Jednak zawsze wydaje się, że jest jedna osoba, która chce zepsuć to innym. To ta jedna osoba może sprawić, że prowadzenie kanału Discord będzie ciężką pracą, a bycie na kanale mniej przyjemnym doświadczeniem dla innych członków.

Zarządzanie awanturnikami w Discordzie

Postępowanie z tymi postaciami zależy od tego, co zrobili i jak inni to przyjmują. Zależy to również od zaangażowanych osobowości. Twoi pozostali członkowie mogą zająć się tym za ciebie i umieścić wichrzyciela na swoim miejscu lub zamknąć go tak źle, że odejdą lub zamkną się.

Jeśli sobie z tym nie poradzą, to zależy od Ciebie.

Prywatna wiadomość do nich

Najłatwiej załatwić sprawy za pomocą prywatnej wiadomości. Wybierz jego nazwę użytkownika z paska bocznego, a pojawi się małe okno z linkiem do jego profilu, jego roli i małym oknem czatu. Wpisz coś w tym oknie, aby wysłać im wiadomość. Nikt inny nie zobaczy wiadomości, więc możesz być z nimi szczery.

Zachowaj rozsądek i dojrzałość i daj im znać, dlaczego ich zachowanie jest nie do przyjęcia i co się stanie, jeśli nie przestaną. Bądź spokojny i chłodny. Mogą przyjąć ostrzeżenie i zachowywać się albo nie.

Jeśli nie zwrócą uwagi, masz trzy główne opcje. Możesz ich wyrzucić, zbanować lub zgłosić.

Czy Discord powiadamia kogoś o wykonaniu zrzutu ekranu?

Zrzuty ekranu są przydatne jako dowód, jeśli chcesz kogoś zgłosić, ale nie musisz tego robić. Możesz chcieć dowodów na spokój ducha i to jest w porządku. Ale czy Discord powie innym, że zrobiłeś zrzut ekranu? Nie, Discord nie ma takiej funkcji powiadamiania.

Najłatwiejszym sposobem wykonania zrzutu ekranu jest użycie PrtScn w systemie Windows lub Shift + Command + 4 i zaznaczenie obszaru na komputerze Mac. Żadna metoda nie powiadomi Discorda o tym, co zrobiłeś. Może to być przydatne do zbierania dowodów na poparcie twojego działania, jeśli będzie to konieczne.

Kopanie kogoś w Discord

Kopnięcie usunie ich z Twojego kanału, dopóki nie zostaną zaproszeni do powrotu. Nie powinien to być twój pierwszy krok w walce z idiotyzmem, ale nie powinieneś też bać się go użyć. Po uczciwym ostrzeżeniu i prywatnej wiadomości lub dwóch, powinieneś wyrzucić kogoś z kanału. Pokazuje tej osobie, że nie będziesz tolerować toksyczności i pokaż innym członkom, że masz na myśli interesy.

 1. Wybierz ich nazwę na ekranie swojego kanału.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Kick (nazwa użytkownika).
 3. Wybierz Kick ponownie, aby potwierdzić.

Dana osoba będzie mogła ponownie dołączyć do Twojego kanału tylko wtedy, gdy ktoś z odpowiednimi uprawnieniami wyrazi na to zgodę. Nie tylko będą mogli ponownie dołączyć.

To powinno wystarczyć większości użytkowników, ale może być jeden lub dwóch, którzy po prostu nie otrzymują wiadomości. Tu przydaje się ban.

Zablokuj kogoś na Discordzie

Zablokowanie kogoś jest bardzo podobne do wyrzucenia, ale wymaga, aby administrator lub właściciel kanału zezwolił tej osobie z powrotem. Jeśli wyrzucona osoba ma znajomego, który zaprosił ją z powrotem, ban może to zatrzymać. Proces jest dokładnie taki sam jak kopanie.

 1. Wybierz ich nazwę na ekranie swojego kanału.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Ban (nazwa użytkownika).
 3. Wybierz ponownie Ban, aby potwierdzić.

Zgłaszanie kogoś na Discord

Wspomniałem wcześniej, że zrobienie zrzutu ekranu czatu nie jest konieczne, gdy zgłaszasz kogoś na Discordzie. Powodem jest to, że zespół będzie miał dostęp do dzienników czatu i musisz połączyć się z jednym z tych dzienników w ramach procesu zgłaszania. Aby to zadziałało, musisz być w trybie programisty.

Oto jak zgłosić kogoś na Discordzie:

 1. Kliknij prawym przyciskiem użytkownika i wybierz Kopiuj ID dla ID użytkownika.
 2. Wklej to gdzieś.
 3. Wybierz trzy kropki po prawej stronie zgłaszanej wiadomości i wybierz Kopiuj łącze.
 4. Wklej to gdzieś.
 5. Kliknij prawym przyciskiem nazwę serwera na liście kanałów i wybierz Kopiuj ID.
 6. Wklej to gdzieś.
 7. Odwiedź ten link i utwórz raport, korzystając z skopiowanych powyżej danych.

Teraz do zespołu ds. Zaufania i Bezpieczeństwa Discord należy zbadanie i podjęcie działań, jeśli uzna to za konieczne.