Jak naprawić udostępnianie ekranu w Discord

Discord ma wiele fajnych funkcji, które czynią go wyjątkowym i praktycznym. Jedną z jego najlepszych funkcji jest udostępnianie ekranu, które pozwala znajomym i kolegom z drużyny oglądać Twój ekran w czasie rzeczywistym.

Jak naprawić udostępnianie ekranu w Discord

Częstym problemem związanym z udostępnianiem ekranu Discord jest to, że czasami dźwięk nie działa. W tym artykule pokażemy, jak rozwiązać ten problem. Podamy również proste rozwiązania innych problemów z udostępnianiem ekranu.

Jak naprawić udostępnianie ekranu na Discordzie

Zanim zaczniemy, zauważ, że udostępnianie ekranu nie zależy od Twojej kamery internetowej. Wyświetla ekran komputera w czasie rzeczywistym. Udostępnianie dźwięku na ekranie może nie działać, nawet jeśli obraz jest wyraźny.

Kiedy tak się stanie, najpierw musisz upewnić się, że Twoje połączenie internetowe jest stabilne. Następnie spróbuj ponownie uruchomić Discord i ponownie udostępnić ekran. Jeśli problem będzie się powtarzał, uruchom ponownie urządzenie. Upewnij się również, że system Twojego urządzenia jest aktualny.

Na komputerze z systemem Windows wpisz „sprawdź aktualizacje” w menu Start (naciśnij klawisz Win na klawiaturze) i wybierz opcję o tej samej nazwie. Poniższy ekran poinformuje Cię, czy Twój system jest zaktualizowany, czy nie. Kliknij opcję Pobierz, jeśli dostępna jest aktualizacja.

Aktualizacja systemu Windows

Jeśli Twój system operacyjny nie powoduje problemu, przyczyną może być nieaktualny sterownik audio.

Zaktualizuj lub ponownie zainstaluj sterownik audio

Najczęstszą przyczyną problemów z dźwiękiem są przestarzałe lub uszkodzone sterowniki. Możesz szybko sprawdzić, czy tak jest:

 1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows i R na klawiaturze.
 2. Wpisz devmgmt.msc w polu wyszukiwania i naciśnij Enter.
 3. Otworzy się menedżer urządzeń. Wybierz kartę Audio.
 4. Zaznacz sprzęt audio i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz Odinstaluj urządzenie.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy ekran menedżera urządzeń i wybierz Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.
 6. Twój komputer powinien wykryć cały sprzęt audio i zainstalować początkowe sterowniki. Uruchom ponownie po zakończeniu konfiguracji.

Ta poprawka pomaga w przypadku uszkodzonych sterowników audio. Jeśli sterownik audio nie jest aktualny, musisz go zaktualizować:

 1. Naciśnij klawisz Windows na klawiaturze i wpisz „menedżer urządzeń” w polu wyszukiwania. Wybierz pierwszy wyświetlony element.
 2. Przejdź do zakładki Audio i znajdź swoje urządzenie audio.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie audio i wybierz opcję Aktualizuj sterownik.

Poprawki związane z Discordem

Problem z udostępnianiem ekranu może dotyczyć Discord. Upewnij się, że przyznałeś aplikacji wszystkie wymagane uprawnienia, w szczególności dostęp do mikrofonu. Możesz to również sprawdzić na swoim komputerze:

 1. Naciśnij klawisz Win i wyszukaj Ustawienia prywatności mikrofonu.
 2. Kliknij pierwszy element, który się pojawi.
 3. Przewiń w dół do karty Zezwalaj aplikacjom na komputer na dostęp do mikrofonu i upewnij się, że jest włączona.

  dostęp do mikrofonu

Nie musisz przydzielać dostępu do mikrofonu Discord indywidualnie w systemie Windows, ale robisz to na urządzeniach mobilnych. Jeśli nie masz pewności, czy przyznałeś mu dostęp, czy nie, możesz ponownie zainstalować aplikację. Odwiedź oficjalną stronę pobierania aplikacji Discord i wybierz odpowiedni link do pobrania dla swojego urządzenia. Zainstaluj ponownie Discord i sprawdź, czy problem z udostępnianiem ekranu nadal występuje.

Użyj funkcji „Naciśnij i mów”

Prostym, ale skutecznym rozwiązaniem wielu problemów z Discordem jest użycie funkcji „push to talk”, zamiast ciągłej aktywacji głosowej do czatowania. Oto jak to włączyć:

 1. Uruchom aplikację Discord na swoim urządzeniu.
 2. Poszukaj swojej nazwy użytkownika w lewym dolnym rogu ekranu głównego. Kliknij opcję Ustawienia obok swojego imienia i nazwiska.
 3. Kliknij kartę Głos i wideo i wybierz tryb wprowadzania Push to Talk.
 4. Dostosuj poniższy przycisk skrótu. Opóźnienie zwolnienia „Naciśnij i mów” jest całkiem przyzwoite przy domyślnym ustawieniu. Zmiany zaczną obowiązywać natychmiast.

  Naciśnij i mów

Możesz także zresetować ustawienia głosu z tego menu (na dole strony), na wypadek, gdyby funkcja „Naciśnij i mów” nie pomagała.

Dodaj aktywność w grze

Kolejną fajną sztuczką z ustawieniami Discord jest ręczne dodanie aktywności, którą aktualnie wykonujesz. W większości przypadków Discord automatycznie odbierze Twoją aktywność, ale dla pewności, oto jak ją dodać:

 1. Rozpocznij Discord.
 2. Wejdź do menu Ustawienia.
 3. Kliknij zakładkę Aktywność w grach.
 4. Jeśli widzisz komunikat „nie wykryto gry!” u góry ekranu kliknij przycisk Dodaj! Przycisk poniżej.
 5. Na koniec wybierz aktywność z menu rozwijanego i naciśnij Dodaj grę.

  aktywność w grach

Uruchom Discord w trybie administratora

W ostateczności możesz spróbować uruchomić Discord w trybie administratora. Wykonaj kroki:

 1. Znajdź folder Discord i kliknij prawym przyciskiem myszy plik Discord.exe.
 2. Następnie wybierz Właściwości.
 3. Kliknij opcję Zgodność.
 4. Na koniec włącz Uruchom ten program jako administrator i kliknij Zastosuj.

Jeśli wydaje się, że nic nie pomaga w rozwiązaniu problemów z udostępnianiem ekranu, upewnij się, że Discord jest jedyną aplikacją korzystającą z mikrofonu. Zamknij wszystkie inne aplikacje i spróbuj ponownie udostępnić ekran. Spróbuj też wyłączyć zaporę i oprogramowanie antywirusowe, ponieważ mogą one czasami przeszkadzać.

Powrót do transmisji strumieniowej

Discord to doskonała platforma do przesyłania strumieniowego. Jest bardziej spleciony niż Twitch, dzięki czemu możesz dzielić się sesjami gier z bliższymi przyjaciółmi. Zazwyczaj udostępnianie ekranu Discord działa dobrze, ale mogą wystąpić sporadyczne problemy.

Nasz przewodnik powinien pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów z dźwiękiem podczas udostępniania ekranu. Która z tych poprawek Ci pomogła? Czy Discord to Twoja aplikacja do udostępniania ekranu? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.