Jak wyłączyć Xbox DVR?

Microsoft jest znany z cross-marketingu i łączenia swoich usług. To sprytne posunięcie i zwykle ma sens. Jednak są pewne części ich integracji z systemem, które nie są pomocne. Wręcz przeciwnie, są potencjalnie szkodliwe dla użytkowników.

Jak wyłączyć Xbox DVR?

Użytkownicy systemu Windows 10 narzekali od jakiegoś czasu, że widzą spadki wydajności bez wyraźnego powodu. Te zacinanie się w grze i utrata ramek często występują z powodu zintegrowanej usługi nagrywania systemu Windows.

Ta usługa nazywa się Game Bar i ma dodatkowe funkcje, które zajmują znaczną część pamięci RAM i procesora.

Jak wyłączyć pasek gier?

Możesz być zdezorientowany, ponieważ tytuł tego artykułu wspomina o DVR Xbox. W rzeczywistości Game Bar i Xbox DVR są ze sobą ściśle powiązane. Wkrótce otrzymasz jaśniejsze wyjaśnienie wszystkich tych funkcji i szczegółowe instrukcje dotyczące ich wyłączania.

Game Bar to elegancka funkcja do szybkiego nagrywania rozgrywki w podróży. Jeśli jednak nie musisz niczego nagrywać, pożera to tylko zasoby systemowe. Oto, jak możesz całkowicie wyłączyć to na komputerze z systemem Windows 10:

 1. Kliknij przycisk Start lub naciśnij klawisz Windows na klawiaturze.
 2. Wybierz Ustawienia, czyli drugą ikonę w lewym dolnym rogu, tuż nad przyciskiem zasilania.

  menu startowe systemu Windows

 3. Na ekranie Ustawienia systemu Windows kliknij menu Gry.

  ustawienia systemu Windows

 4. Natychmiast wylądujesz na ekranie Game Bar. Jest to pierwsza opcja w zakładce Gry po lewej stronie okna. Przesuń suwak w obszarze Nagrywaj klipy z gry, zrzuty ekranu i transmisje, aby wyłączyć tę opcję.

  pasek gier

Jak wyłączyć Xbox DVR?

Game DVR lub Xbox DVR to kolejna rzecz, która wymaga wyłączenia. Ta funkcja działa w tle, nagrywając rozgrywkę w podróży. Możesz go użyć, aby szybko zarejestrować swoje najlepsze ruchy, takie jak przebieg gry, wielokrotne zabójstwo lub spektakularne zwycięstwo w wyścigu.

Brzmi świetnie, ale w rzeczywistości w większości go nie potrzebujesz i pochłania cenne zasoby. Oto jak wyłączyć Xbox DVR:

 1. Jeszcze raz kliknij przycisk Start lub naciśnij klawisz Windows na klawiaturze, aby wyświetlić menu Start.
 2. Kliknij przycisk Ustawienia i wybierz sekcję Gry.
 3. Ponownie otworzy się okno paska gier.

  przechwytuje

 4. Kliknij kartę Przechwytywanie, tuż pod paskiem gry, po lewej stronie okna.
 5. Na karcie Nagrywanie w tle kliknij suwak pod nagłówkiem Nagrywaj w tle, aby je wyłączyć.

Jak wyłączyć monitorowanie gier Xbox?

Niestety, istnieje inny proces w tle, który należy zamknąć. Nie będzie to jednak tak proste, jak w przypadku dwóch poprzednich funkcji. Funkcja Xbox Game Monitoring monitoruje rozgrywkę w tle.

Jest to szczególnie niekorzystne dla wydajności komputera, ponieważ powoduje znaczne spadki wydajności i zakłóca działanie innych aplikacji innych firm, takich jak klienci Blizzard i Steam. Aby to wyłączyć, musisz użyć rejestru systemowego, więc sprytnym pomysłem jest wykonanie kopii zapasowej plików rejestru.

Wykonaj następujące czynności, aby wyłączyć monitorowanie gier Xbox:

 1. Przytrzymaj jednocześnie przycisk Windows i R na klawiaturze. Spowoduje to wyświetlenie okna Uruchom.
 2. Wpisz regedit i potwierdź klawiszem Enter.

  regedit

 3. Kliknij dwukrotnie folder HKEY_LOCAL_MACHINE po lewej stronie.
 4. Otwórz folder System.
 5. Kliknij dwukrotnie CurrentControlSet.
 6. Kliknij dwukrotnie Usługi.
 7. Wybierz xbgm.
 8. Znajdź Start REG_DWORD i kliknij go prawym przyciskiem myszy.
 9. Wybierz Modyfikuj.
 10. Zmień wartość z 3 na 4.
 11. Potwierdź zmiany za pomocą OK.

Spowoduje to wyłączenie monitorowania gier Xbox. Jeśli chcesz go ponownie włączyć, wykonaj te same czynności, ale zmień wartość z 4 z powrotem na 3.

Nagrywanie zakończone

Oto dokładne kroki, które należy wykonać, aby wyłączyć Game Bar, Xbox DVR i Xbox Game Monitoring. Teoretycznie wszystkie są świetnymi funkcjami. Jednak w praktyce mogą zatkać komputer i zmniejszyć wydajność w grze.

Czy włączasz lub wyłączasz Xbox DVR w swoim systemie? A co z paskiem gier i monitorowaniem gier Xbox? Daj nam znać w komentarzach.