Jak wyłączyć gładzik na MacBooku podczas korzystania z myszy?

Jeśli używasz MacBooka jako zamiennika biurka, gładzik może być męczący w użyciu, w zależności od typu klawiatury i tego, jak MacBook siedzi na biurku. Ale dla większości ludzi chęć korzystania z myszy wynika z wadliwego działania gładzika. W każdym przypadku gładzik jest wygodny w podróży, ale używaj go w domu, a mysz wkrótce udowodni swoją wartość. W systemie macOS 11 Big Sur można ustawić automatyczne wyłączanie gładzika MacBooka podczas korzystania z myszy. Oto jak.

Jak wyłączyć gładzik na MacBooku podczas korzystania z myszy?

Powinieneś to zrobić tylko raz, ponieważ konfigurujemy Mac OS 11 tak, aby wyłączał gładzik za każdym razem, gdy wykryje mysz. Po ustawieniu automatyczna regulacja działa tak samo dla myszy przewodowych, jak i bezprzewodowych. W tym artykule dowiesz się również, jak to odwrócić, na wypadek, gdybyś preferował pracę w ten sposób.

Wyłącz gładzik MacBooka podczas korzystania z myszy

Dopóki nie pojawi się coś lepszego, mysz jest najlepszym sposobem na kontrolowanie dowolnego komputera w dłuższej perspektywie. Spędź kilka godzin na MacBooku, a korzystanie z gładzika może być bardzo męczące. Przez większość czasu dobra mysz Apple jest wygodna przez dłuższy czas.

Aby wyłączyć gładzik MacBooka podczas korzystania z myszy, wykonaj poniższe czynności.

 1. Wybierz „Logo jabłko” (Menu główne) w lewym górnym rogu, a następnie kliknij "Preferencje systemu."

 2. Wybierać "Dostępność."

 3. Kliknij na „Kontrola wskaźnika” pozycja menu po lewej stronie.

 4. Zaznacz pole obok „Ignoruj ​​wbudowany gładzik, gdy obecna jest mysz lub gładzik bezprzewodowy”.

Teraz, gdy podłączysz mysz do MacBooka, macOS 11 automatycznie wyłączy gładzik, dopóki nie usuniesz myszy. Dlaczego to ustawienie nie znajduje się pod myszą lub gładzikiem, pozostaje nieznane, ale wymagane procedury nadal wykonują zadanie.

Odwróć gładzik MacBooka

Odkąd w czasach „Mountain Lion” wprowadzono „Natural Scrolling”, użytkownicy komputerów Mac musieli odwrócić działanie gładzika. Niektórzy używają zarówno Apple, jak i Windows. Pozostawienie włączonej funkcji Natural Scrolling oznacza, że ​​musisz przełączyć system operacyjny w mózgu i przewijać w innym kierunku. Tylko użytkownicy Apple mogą nie mieć problemu, ale technicy IT i częsti użytkownicy mają.

Na szczęście możesz odwrócić ustawienie Maca, więc działa trochę bardziej jak Windows i Linux. Oto jak to zrobić.

 1. Wybierz „Logo jabłko” (Menu główne) w lewym górnym rogu, a następnie "Preferencje systemu."

 2. Kliknij „Gładzik”.

 3. Wybierz „Przewiń i powiększ” kartę, a następnie odznacz pole obok „Kierunek przewijania: naturalny” w górnej części okna.

Teraz, gdy przewijasz w dół na gładziku, ekran przewija się w górę. Przewiń w górę na padzie, a ekran przewinie się w dół. Zamiast przesuwać się w górę iw dół w zależności od pozycji strony, przesuwasz stronę na podstawie paska przewijania. Innymi słowy, przesuwasz ekran na podstawie suwaka przewijania, a nie pozycji strony. To odwrócenie odzwierciedla ruchy systemów Windows i Linux, aby pomóc w zmniejszeniu pomyłek między systemami operacyjnymi. Przewiń do góry; suwak przesuwa się w górę. Przewiń w dół; suwak przesuwa się w dół.

Włącz klawisze myszy

Inna funkcja systemu macOS nazywa się Klawisze myszy. Możliwość przesuwania kursora za pomocą klawiatury numerycznej lub klawiatury bez użycia gładzika. Ta funkcja jest świetną opcją tworzenia kopii zapasowych, jeśli nie możesz korzystać z gładzika.

 1. Wybierz „Logo Apple” (Menu główne) w lewym górnym rogu, a następnie „Preferencje systemowe”.

 2. Wybierać „Dostępność”.
 3. Kliknij „Kontrola wskaźnika”.
 4. Kliknij na „Alternatywne metody kontroli” zakładka, a następnie kliknij pole u góry oznaczone „Włącz klawisze myszy”.
 5. Opcjonalnie: możesz kliknąć „Opcje” przycisk obok „Włącz klawisze myszy”, aby zarządzać funkcją i dostosować ją do swoich potrzeb.
 6. Opcjonalnie: po wykonaniu powyższego „Kroku 5” klawiatura może, ale nie musi działać w przypadku tekstu. Aby szybko wyłączyć funkcję, naciśnij „Opcja + Polecenie + F5” na klawiaturze. Otrzymasz ekran, na którym możesz odkliknąć „Klawisze myszy”.

Jeśli chcesz wyłączyć gładzik MacBooka, teraz wiesz, co robić. Masz inne wskazówki lub triki dotyczące gładzika, które powinniśmy znać?