Jak skonfigurować dwa monitory na komputerze Mac?

Zaktualizowano 8 sierpnia 2021 r., aby odzwierciedlić wersje systemu operacyjnego do Big Sur 11.

Jak skonfigurować dwa monitory na komputerze Mac?

Ludzie używają dwóch monitorów z wielu powodów. Niektórzy są profesjonalistami od projektowania lub inżynierami dźwięku, niektórzy są zapalonymi graczami, niektórzy potrzebują innych sposobów na zwiększenie swojej kreatywności, a niektórzy uważają, że wygląda to fajnie, więc muszą je tak skonfigurować.

Podłączenie komputera do dwóch monitorów nigdy nie było dużym problemem, ale nie zawsze dotyczyło to użytkowników komputerów Mac. Jeszcze kilka lat temu podłączenie innego monitora do komputera Mac było bardzo irytujące. Na szczęście teraz jest to łatwe. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Sztuką jest znalezienie odpowiedniego adaptera. Gdy już to zrobisz, będzie to pestka i będziesz mógł wykonywać wiele zadań jednocześnie przed dwoma monitorami w mgnieniu oka.

Podłączanie monitora Apple

Ze względu na ogólną niezgodność z urządzeniami innymi niż Apple, podłączenie innego monitora Apple do komputera Mac jest znacznie łatwiejsze niż monitora innej firmy. Dzieje się tak głównie dlatego, że urządzenia firm innych niż Apple używają różnych złączy. Jednak monitory Mac są zoptymalizowane pod kątem urządzeń Mac, dzięki czemu konfiguracja komputera jest lepsza.

Przede wszystkim musisz zlokalizować port Thunderbolt lub Mini DisplayPort na laptopie MacBook. W zależności od wersji i wieku komputera powinieneś być w stanie zlokalizować wiele portów Thunderbolt, ale niektóre nowsze modele mają teraz port USB zamiast Mini DisplayPort.

W niektórych przypadkach możesz napotkać niezgodność z różnymi wersjami portów Thunderbolt. Zwykle musisz kupić adapter, który przełącza Thunderbolt 3 na Thunderbolt 2. Pamiętaj, że oficjalne produkty Apple, takie jak ten przedstawiony poniżej, nie obsługują portów Mini DisplayPort.

Po zlokalizowaniu portów wyjmij kabel z drugiego monitora i podłącz go do odpowiedniego portu. Po podłączeniu włącz oba urządzenia, a laptop powinien automatycznie rozpoznać drugi monitor.

Jeśli te metody nie działają na twoim laptopie, będziesz musiał wrócić do podłączenia drugiego monitora Apple, tak jak każdego innego innego niż Apple. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak.

Podłączanie monitora innego niż Apple

Najłatwiejszym sposobem podłączenia monitora firmy innej niż Apple do komputera Mac jest użycie kabla HDMI, ponieważ większość laptopów Mac i monitorów firm innych niż Apple jest wyposażona w takie porty. Jeśli Twój Mac jest jednym z najnowszych modeli, może nie być wyposażony w port HDMI, w takim przypadku będziesz musiał spróbować użyć kilku innych połączeń. Większość laptopów Macbook Pro ma porty Thunderbolt 2 lub 3, a także kilka portów USB.

Najłatwiejszym sposobem podłączenia monitora innego niż Apple do laptopa Mac, który nie jest wyposażony w port HDMI, jest użycie przejściówki, która konwertuje HDMI na Mini DisplayPort lub Thunderbolt, w zależności od urządzenia.

Być może monitor, który chcesz podłączyć do komputera Mac, jest starszy. W takim przypadku nie będzie miał wejścia HDMI, więc będziesz miał do czynienia z przejściówkami DVI lub VGA. Zwykle wszystko, czego potrzebujesz, to przejściówka Mini DisplayPort na DVI.

Kable i adaptery mogą naprawdę zmienić się w koszmar, ale naprawdę powinieneś pamiętać, że dostępnych jest kilka innych opcji, które opierają się na portach USB-C, do których przyzwyczailiśmy się na naszych urządzeniach Mac.

Zakup prostego wieloportowego adaptera USB-C na cyfrowe AV może być właściwym rozwiązaniem wszystkich Twoich problemów, ponieważ obsługuje on połączenia z urządzeniami HDMI, USB-A i USB-C. Istnieją również podobne urządzenia, które radzą sobie z VGA zamiast HDMI.

Konfigurowanie platformy

Po pomyślnym rozwiązaniu bitwy z kablami i przejściówkami możesz zabrać się do rzeczywistej konfiguracji dwóch monitorów na laptopie Mac.

Domyślnie drugi monitor zostanie ustawiony jako ten, który działa po prawej stronie konfiguracji pulpitu. Jeśli drugi monitor jest odzwierciedleniem pierwszego, ale chcesz, aby rozszerzał wyświetlacz, musisz przejść do menu ustawień i opcji.

  1. Przede wszystkim musisz iść do "Preferencje systemu" reprezentowana przez szarą ikonę z zębatkami w lewej górnej części ekranu.

  2. Kliknij pierwszą ikonę w drugim rzędzie, zatytułowaną „Wyświetlacze”, który ma postać stylizowanego monitora.

  3. Kliknij przycisk z napisem „Zbierz okna”. Po kliknięciu tego przycisku na ekranie głównym zostaną wyświetlone ikony obu monitorów, które są teraz podłączone do systemu, tego na laptopie i podłączonego zewnętrznie.

  4. Iść do „Preferencje wyświetlania” i wybierz "Układ." W ten sposób będziesz mógł swobodnie przesuwać ikony, dzięki czemu możesz określić, gdzie chcesz skonfigurować monitory.

  5. Opcjonalnie: przeciągnij „biały pasek” (pasek menu) od pierwszego obrazu monitora do drugiego, jeśli chcesz, aby stał się głównym domyślnym ekranem ze wszystkimi kontrolkami. Na głównym monitorze otwierają się również wszystkie nowe okna.

  6. Opcjonalnie: możesz również wybrać „Wyświetlacz luster” możliwość zduplikowania wyświetlacza głównego na drugi.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak podłączyć kolejny monitor do swojego cennego komputera Mac i zwiększyć produktywność, musisz tylko zachować ostrożność, szukając odpowiedniego adaptera.

Na początku może to prowadzić do trochę frustracji, ponieważ kable i przejściówki mogą czasami być uciążliwe, ale dzięki wytrwałości i cierpliwości będziesz cieszyć się ogromną nieruchomością dwóch monitorów w mgnieniu oka.