Jak grać w Nintendo DS na Androidzie z emulatorem

Jedną z największych zalet Androida w porównaniu z innymi mobilnymi systemami operacyjnymi jest zmniejszona kontrola nad aplikacjami, które można przesyłać i oferować w Sklepie Play. Chociaż Google ręcznie zatwierdza i publikuje aplikacje w swoim sklepie, aplikacje na Androida nie podlegają temu samemu poziomowi kontroli i ograniczeniom, co ich odpowiedniki na iOS. Czasami może to prowadzić do dopuszczenia niebezpiecznych aplikacji do sklepu, ale najczęściej oznacza to, że niektóre aplikacje mają pozostać tylko na Androida ze względu na wytyczne Apple dotyczące niektórych typów aplikacji. Jeden gatunek aplikacji, których nigdy nie zobaczysz na iOS: emulatory. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, emulator pozwala jednemu sprzętowi lub oprogramowaniu zachowywać się jak zupełnie inny system. Chociaż istnieje wiele rodzajów emulatorów do uruchamiania starszych aplikacji komputerowych lub systemów operacyjnych, emulatory naprawdę zyskały na popularności dzięki społeczności graczy. Emulatory konsoli umożliwiają ładowanie i granie w cyfrowe gry wideo poprzez zrzucanie oprogramowania z kasety na komputer lub telefon z systemem Android.

Jak grać w Nintendo DS na Androidzie z emulatorem

W Sklepie Play dostępne są dziesiątki emulatorów do pobrania lub zakupu dla systemów takich jak NES i SNES, Game Boy Advance i wielu innych. Jednym z najlepszych emulatorów dostępnych na platformie jest DraStic firmy Exophase, emulator Nintendo DS dostępny do pobrania za 4,99 USD. Za tę pięciodolarową opłatę za wejście uzyskasz dostęp do jednego z najbardziej w pełni funkcjonalnych emulatorów na rynku. Pięć dolarów nie jest tanie w porównaniu z większością darmowych aplikacji z reklamami, więc przyjrzyjmy się bliżej, co dostajesz za swoje pieniądze i jak dobrze DraStic działa na Androidzie.

drastyczny dom

Ustawienie DraStycznego

DraStic to jeden z moich ulubionych emulatorów dostępnych w Sklepie Play. Ma przejrzysty, dobrze wyglądający interfejs i wiele ustawień, które pozwalają dostosować sposób gry. Gram na krawędzi Galaxy S7, wraz z kontrolerem Bluetooth, który pozwoli mi uniknąć konieczności używania elementów sterujących na ekranie, chociaż porozmawiamy o tych później dla osób, które nie mają dostępu do kontroler dla swojego urządzenia. Najpierw jednak przyjrzyjmy się niektórym opcjom wizualnym, które możesz zmienić, aby Twój system wyglądał i działał świetnie podczas gry.

Zacznijmy od ustawień wideo. Będziesz chciał je ulepszyć, biorąc pod uwagę, jak potężny jest twój telefon lub tablet, ale jeśli masz najnowsze flagowe urządzenie, prawdopodobnie możesz zwiększyć niektóre podstawowe ustawienia bez ryzyka słabej wydajności. Podobnie jak w przypadku większości aplikacji, jeśli nie wiesz, co robi coś, najlepiej zostawić to w spokoju. Jeśli coś zmienisz i Twoje urządzenie lub sama aplikacja zacznie wariować, najlepiej pozostawić urządzenie w spokoju.

Niektóre emulatory mają mnóstwo niestandardowych opcji, takich jak renderowanie buforowane i określone ograniczenia liczby klatek na sekundę, ale DraStic w rzeczywistości utrzymuje ustawienia wideo dość czyste, proste i proste. Wszystko, co polecam tutaj zmienić, to szybkość przewijania do przodu i niestandardowy filtr. Jeśli chodzi o szybkość przewijania do przodu, zalecam pozostawienie tego na poziomie 200 procent lub podwojenie standardowej szybkości gry DS. Dlaczego zalecam utrzymanie tego na poziomie 200 procent? Granie w grę z prędkością powyżej 200 procent staje się trudne do opanowania i grania. Przewijanie do przodu jest domyślnie wyłączone w grze i możesz je włączać i wyłączać w razie potrzeby. Jest to bardzo przydatne w przypadku powolnych przerywników lub szybkiego przeglądania gier, w które już grałeś. Jeśli chodzi o ustawienia filtrów, polecam najpierw spróbować użyć ustawienia domyślnego, liniowego. Działało to najlepiej dla mnie i pomogło grom zachować stylizowany na piksel wygląd DS o niskiej rozdzielczości, podczas gdy nadal były wyświetlane na ekranie 1440p.

Zagłębiając się teraz w ustawienia ogólne, tutaj możesz zmienić domyślny układ ekranu dla emulatora. Jeśli nie podoba ci się jedna z ich ofert, nie stresuj się zbytnio: każdą z nich można dostosować zarówno pod kątem gry, jak i ustawień globalnych, gdy faktycznie grasz. Wiecej o tym za chwile. Ustawienia ogólne zawierają również opcje wyświetlania ustawień FPS (przydatne dla niektórych, ale nie dla większości osób), ustawienia emulatora w trybie poziomym lub pionowym (bardzo polecam krajobraz), możliwość automatycznego zapisywania stanów gry oraz opcję wyłączenia tyłu przycisk podczas gry. Po powrocie do głównego ekranu ustawień znajdziesz również opcję przesyłania zapisanych gier na Dysk Google, na wypadek gdyby coś stało się z Twoim urządzeniem. To jest coś, czego nie widziałem w żadnym innym emulatorze i jest to fantastyczna funkcja. Zauważysz również, że na ekranie startowym po otwarciu aplikacji DraStic obsługuje wielu użytkowników, więc jeśli grasz na tablecie, każdy użytkownik może znaleźć swoje własne idealne miejsce na ustawienia.

pokemonhg2

Sterowanie na ekranie

Większość użytkowników prawdopodobnie będzie bawić się kontrolkami na ekranie, a to, jak dobrze te funkcje naprawdę zależą od wyboru gry. Do moich testów używam kopii Pokemon HeartGold, którą wyrzuciłem z mojego osobistego wkładu (patrz moja uwaga na temat kwestii legalności na dole tego artykułu), a ponieważ ta gra nie wymaga dużego użycia ekranu dotykowego DS, granie z wirtualnymi kontrolkami jest naprawdę łatwe. Jednak niektóre gry, ze względu na ich styl gry, będą trudne lub niemożliwe do zagrania. The World Ends With You to jedna z najlepszych gier RPG, jakie kiedykolwiek stworzono Square Enix, ale ponieważ walka w grze wymaga jednoczesnego używania fizycznych elementów sterujących i elementów sterujących na ekranie dotykowym, nie będziesz grać na emulatorze (na szczęście , wersja przeznaczona na smartfony i tablety jest dostępna do kupienia w Sklepie Play — należy ją kupić). W mniejszym stopniu to samo dotyczy gier Zelda dostępnych na DS. Zarówno Phantom Hourglass, jak i Spirit Tracks wymagają sterowania Link za pomocą rysika, a jeśli twoje urządzenie nie obsługuje sterowania rysikiem (jak seria Note Samsunga), prawdopodobnie nie będziesz chciał się tym przejmować.

Ale w przypadku czegoś takiego jak Pokemon, gdzie dolny ekran jest głównie używany jako wyświetlacz dla twojego menu i twoich poleceń bitewnych, emulacja i sterowanie na ekranie działają dobrze. Można nimi łatwo sterować, a włączenie dotykowej informacji zwrotnej w ustawieniach sprawia, że ​​przyciski wydają się nieco bardziej rzeczywiste niż w rzeczywistości. Przezroczystość jest domyślnie ustawiona na 45 procent, ale można to również zmienić w ustawieniach, jeśli okaże się, że są zbyt widoczne lub niewystarczająco widoczne. Ogólnie rzecz biorąc, wirtualne przyciski działają wystarczająco dobrze dla większości użytkowników i możesz je również dostosować - chociaż omówimy to za chwilę.

przed ekranem

Kontrola fizyczna

Tak dobre, jak mogą być wirtualne przyciski, nic nie przebije dotyku przycisków dotykowych podczas grania. Jeśli zdarzy ci się być właścicielem gamepada Bluetooth z systemem Android, z przyjemnością dowiesz się, że prawie na pewno działa on z DraStic bez żadnej konfiguracji z Twojej strony.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy, możesz sprawdzić mapowania sterowania w ustawieniach „zewnętrzny gamepad”. Naciśnięcie i przytrzymanie każdego z nich pokaże, do czego przypisany jest każdy przycisk; niestety większość gamepadów korzysta z układu Xbox, który odwraca B i A oraz X i Y. Może to być nieco mylące, jeśli grasz w grę, w której kazano Ci kliknąć X, aby otworzyć menu, ponieważ odpowiedni przycisk na gamepadzie to najprawdopodobniej Y. nie miałem żadnych większych problemów z używaniem mojego gamepada podczas grania w Pokemona, aby przetestować DraStic. Możesz także dostosować swoje kontrolki do map, jeśli wolisz, aby odpowiadające im przyciski pasowały do ​​siebie, co oznacza, że ​​większość użytkowników powinna znaleźć satysfakcjonujący sposób na używanie swojego gamepada razem z DraStic. Jeśli zdecydujesz się użyć gamepada i chcesz wyłączyć wirtualne sterowanie, możesz to zrobić bardzo łatwo za pomocą menu w grze.

Grać w gry

Oczywiście wszystko to jest dyskusyjne, jeśli emulator nie jest dobry w graniu w gry. Na szczęście DraStic jest nie tylko dobry — to jeden z najbardziej stabilnych i dobrze obsługiwanych emulatorów na rynku. Nie napotkałem praktycznie żadnego spowolnienia podczas grania w otwierającą sekcję Pokemon HeartGold i stwierdziłem, że zarówno elementy sterujące na ekranie, jak i mój kontroler fizyczny działają dobrze, chociaż nic dziwnego, że wolałem to drugie. Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację i wybierzesz "załaduj gry", aplikacja przeskanuje pamięć urządzenia, aby znaleźć obsługiwane pliki gier. Ponowne otwarcie ostatniej gry jest tak proste, jak kliknięcie „kontynuuj” w menu głównym emulatora i zazwyczaj gra rozpocznie się dokładnie w miejscu, w którym ją wcześniej zostawiłeś. Możesz także utworzyć skrót na ekranie głównym, aby załadować się bezpośrednio do dowolnej wybranej gry.

kółkomenu2

System menu w grze jest łatwo dostępny za pomocą małego przycisku menu u dołu wyświetlacza DraStic i otwiera okrągły wyświetlacz z większością opcji, do których potrzebujesz dostępu podczas gry. W bezpośrednim centrum menu znajduje się opcja szybkiego przewijania do przodu; pamiętaj, że możesz ustawić niestandardową prędkość w ustawieniach. W zewnętrznym kręgu znajdziesz większość swoich elementów sterujących. Będziemy się obracać wokół tego jak zegar, gdy będę opisywał te ustawienia. W pozycji południa masz możliwość zamknięcia „DS”. Wierz lub nie, było kilka gier (ahem, Zelda), które wymagały zamknięcia DS, aby wykonać zadanie w grze, takie jak puzzle. Jeśli potrzebujesz tej opcji, jest dla Ciebie. Po prawej stronie mamy możliwość wyłączenia sterowania rysikiem na dolnym wyświetlaczu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli próbujesz używać wirtualnych przycisków i nie potrzebujesz ekranu dotykowego.

Następna jest opcja zapisu stanu, po której następuje skrót do przełączania górnego i dolnego ekranu — przydatne, jeśli grasz w trybie, w którym jeden ekran jest stale większy niż drugi, a nie w trybie 1:1. W pozycji godziny szóstej istnieje możliwość przejścia dalej w ustawienia menu; wrócimy do tego za chwilę. Istnieje opcja, aby górny wyświetlacz był jedynym wyświetlaczem, więc jeśli w danym momencie nie potrzebujesz ekranu dotykowego, możesz go wyłączyć, aby wyświetlić znacznie duży ekran. Następnie znajdziesz możliwość ładowania stanów zapisywania, a na koniec przełącznik do włączania i wyłączania wirtualnych przycisków. Jest to o wiele lepsza opcja niż tylko zmniejszenie krycia w ustawieniach do zera, ponieważ pozwala zachować klawisz menu, aby otworzyć te przełączniki - i jest szybszy.

Wreszcie wokół okręgu znajdziesz cztery dodatkowe szybko ustawiające się przełączniki. Zaczynając w lewym górnym rogu i poruszając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, znajdziesz opcję wyciszenia, opcję aktywacji i używania mikrofonu (dobre w grach takich jak Phantom Hourglass i Nintendogs, gdzie używanie mikrofonu jest niezbędne w grze) oraz wirtualne skróty do zarówno wybierz, jak i rozpocznij. Każdy z tych czterech przycisków jest również mapowany do fizycznych elementów sterujących kontrolera.

kontrola zmian

Wreszcie, jeśli zagłębisz się w ustawienia, znajdziesz możliwość dostosowania ekranu i wirtualnych elementów sterujących gamepadem. Każde z pięciu ustawień można dostosować i kontrolować zgodnie z własnymi upodobaniami. Główny ekran umożliwia zmianę rozmiaru wyświetlaczy, jak chcesz. Jeśli chcesz zmienić układ kontrolera, znajdziesz opcję w menu. Jak wspomniałem wcześniej, każde z tych ustawień można zmienić globalnie (dla każdej gry) lub dla konkretnych gier. Możesz nawet zmienić obraz tła za obrazami gry, chociaż pozostawiłem swój jako domyślny szary. Uwaga: te trzy górne przyciski można ustawić na dowolną wybraną akcję, chociaż są one domyślnie wyłączone.

Wszystko to jest długą preambułą do możliwości dostosowania i grania w emulowane gry tak, jak chcesz. Możliwość zmiany wszystkich tych ustawień jest jedną z najlepszych części grania w gry na emulowanych systemach, a po zakończeniu tej konfiguracji będziesz mógł cieszyć się grami dzięki dodanej przenośności i niestandardowym funkcjom przez aplikację taką jak DraStic.

pokemonhg

Wniosek

Emulacja nigdy nie zastąpi uczucia trzymania w rękach gamepada lub przenośnej konsoli, ale jeśli chcesz nosić stare gry w kieszeni, aby móc w nie grać w dowolnym momencie, jest to świetny sposób na naśladować doświadczenie. Chociaż w Sklepie Play dostępne są bezpłatne alternatywy dla emulatorów DS, żaden z nich nie zapewnia wsparcia i stabilności, jakie oferuje użytkownikom DraStic. Jeśli szukasz sposobu na granie we wszystkie swoje stare gry DS podczas dojazdów do pracy lub długiej podróży, ten emulator jest absolutnie wart kosztów wejścia. DraStic to nie tylko najlepszy emulator Nintendo DS dostępny na Androida. To jeden z najlepszych emulatorów w ogóle.

Uwaga na temat legalności

Chociaż emulacja jest całkowicie legalna w Stanach Zjednoczonych, nie myśl, że każda emulacja jest bez kontrowersji. Emulacja była przedmiotem kilku procesów sądowych w Ameryce Północnej, w tym spraw dotyczących Segi, Sony i Nintendo. Zgodnie z wszystkimi precedensami prawnymi, emulacja jest legalna; pobieranie nielegalnie rozprowadzanych zrzutów gier chronionych prawem autorskim nie jest możliwe, ponieważ te ostatnie podlegają prawu piractwa i praw autorskich zarówno na szczeblu lokalnym, jak i międzynarodowym. Korzystanie z kopii oryginalnego systemu BIOS komputera i korzystanie z pamięci ROM z gier zakupionych za pomocą środków prawnych jest dozwolone, zgodnie z przepisami dotyczącymi dozwolonego użytku w Stanach Zjednoczonych. W tym artykule użyłem oprogramowania ROM, które zrzuciłem z wkładów zakupionych w moim lokalnym sklepie z grami; możesz sprawdzić, jak to zrobić w Internecie, ale nie będę tutaj linkował do tych przewodników.