Jak zdetonować bomby samoprzylepne w GTA 5?

Jeśli chodzi o eksplorację, GTA 5 nie jest skomplikowaną grą – chodzisz po mieście, strzelając do różnych rzeczy (i NPC), wywołując eksplozje, kradnąc pojazdy i siejąc chaos. To znaczy, chyba że chcesz grać wzorowym obywatelem (czego jesteśmy pewni, że nie).

Jak zdetonować bomby samoprzylepne w GTA 5?

Niektóre bronie w GTA 5 są tak proste, jak w grach – celowanie, strzelanie, przeładowanie, powtarzanie. Jednak niektóre bardziej „strategiczne” bronie, takie jak bomby samoprzylepne, nie są tak oczywiste, jak inne. Jednak trochę urozmaicają walkę.

W tym artykule nauczymy Cię, jak detonować bomby samoprzylepne w GTA 5 na różnych platformach. Przedstawimy Wam również kilka innych ciekawych wskazówek dotyczących GTA 5.

Jak zdetonować bomby samoprzylepne w GTA 5?

Chociaż dokładne klawisze, które musisz nacisnąć, aby umieścić i zdetonować C4 (bomby samoprzylepne) w GTA 5, różnią się w zależności od platformy, zasada i polecenia są prawie takie same.

 1. Wyposaż C4

 2. Celuj jak każdą inną bronią

 3. Połóż/wyrzuć

 4. Zdetonuj to

Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Po pierwsze, odległość może spowodować lub przerwać wyzwalacz wybuchu bomby samoprzylepnej. Jeśli gracz stoi zbyt blisko, gdy zdetonujesz C4, twoja postać odniesie obrażenia lub będzie „zmarnowana”. Z drugiej strony, jeśli będziesz zbyt daleko od umieszczonego ładunku wybuchowego, pilot nie będzie w stanie aktywować bomby.

Musisz także przygotować bombę w swoim ekwipunku. Innymi słowy, będziesz musiał przejść do koła ekwipunku i upewnić się, że nie wybrano alternatywnej broni w tym samym slocie.

Jak zdetonować bomby samoprzylepne w GTA 5 na PC

Zasada detonacji bomb samoprzylepnych pozostaje taka sama na różnych platformach GTA, ale detonacja C4 wymaga różnych kombinacji klawiszy w zależności od platformy. Oto jak wybrać, umieścić i zdetonować bomby samoprzylepne w GTA 5 na swoim komputerze.

 1. Otwórz menu ekwipunku, naciskając „Tab”

 2. Użyj myszki, aby podświetlić rodzaj broni do rzucania materiałów wybuchowych

 3. Użyj kółka myszy, aby znaleźć C4 w tekście
 4. Zamknij koło broni
 5. Twoja postać powinna trzymać lepką bombę

 6. Wyceluj w bombę samoprzylepną, klikając prawym przyciskiem myszy

 7. Po wybraniu lokalizacji/kierunku, w którym chcesz rzucić bombę, kliknij lewym przyciskiem myszy, jednocześnie przytrzymując prawy przycisk myszy
 8. Aby zdetonować bombę samoprzylepną (o ile jesteś w zasięgu), naciśnij „G” na klawiaturze

Jak zdetonować bomby samoprzylepne w GTA 5 na Xbox

Biorąc pod uwagę, że gra wygląda i działa tak samo na wszystkich platformach, detonacja C4 opiera się na tej samej zasadzie. Stosowany jest jednak inny schemat kluczy. Niezależnie od tego, czy używasz konsoli Xbox 360, czy Xbox One, schemat kluczy pozostaje taki sam.

 1. Naciśnij i przytrzymaj D-Pad w lewo, aby otworzyć koło broni
 2. Za pomocą prawego drążka przejrzyj różne kategorie
 3. Będąc w kategorii materiałów wybuchowych do rzucania, użyj pada kierunkowego w lewo i w prawo, aby przejść do C4
 4. Wyjdź z koła broni
 5. Użyj lewego spustu, aby wycelować C4
 6. Naciśnij prawy spust, aby umieścić/rzucić bombę samoprzylepną
 7. Aby zdetonować bombę (zakładając, że jesteś w zasięgu), naciśnij Lewo na D-Padzie

Jak zdetonować bomby samoprzylepne w GTA 5 na PS4?

Podobnie jak w przypadku Xbox 360 i Xbox One, sterowanie GTA jest takie samo na kontrolerach PS3 i PS4. Tak więc ten samouczek dotyczący detonacji bomb samoprzylepnych na PS4 będzie działał również na urządzeniach PS3.

 1. Naciśnij i przytrzymaj D-Pad w lewo, a koło broni się otworzy
 2. Prawy drążek umożliwia przeglądanie kategorii; przejdź do materiałów wybuchowych do rzucania
 3. Tam użyj lewego i prawego padu kierunkowego, aby przejść do C4
 4. Zamknij koło broni
 5. Wyceluj w wyposażony materiał wybuchowy lewym spustem
 6. Umieść / rzuć za pomocą prawego spustu
 7. Zdetonuj umieszczone urządzenie za pomocą Lewego na D-Pad

Jak zdetonować bomby samoprzylepne w GTA 5 w samochodzie?

Wielu graczy GTA 5 i GTA Online woli bomby samoprzylepne od innych typów, mimo że niektóre materiały wybuchowe oferują większą moc wybuchową. Dzieje się tak, ponieważ bomby samoprzylepne są, no cóż, „przylepne”. Jest to ważne, ponieważ nie poświęcasz kontroli nad celowaniem i celnością, gdy jesteś wewnątrz poruszającego się pojazdu. Bomby samoprzylepne, nawet jeśli chybią dokładnie zamierzonej trajektorii, mogą po prostu przykleić się do celu i i tak go zniszczyć.

Wyrzucanie bomb samoprzylepnych z pojazdów działa tak samo, jak na piechotę (jak wyjaśniono powyżej).

 1. Wyciągnij koło broni
 2. Wybierz kategorię materiałów wybuchowych do rzucania
 3. Wybierz C4

 4. Zamknij koło broni
 5. Cel

 6. Ogień

 7. Detonować

Jak używać bomb samoprzylepnych w GTA 5?

Urządzenia C4 można przymocować do większości powierzchni w GTA 5. Można je naklejać na pojazdy drogowe, budynki, kioski, przystanki, sygnalizację świetlną, znaki drogowe, ludzi, a może nawet zwierzęta (nie odważyliśmy się tego spróbować). Chociaż możesz przyczepić bomby samoprzylepne do pociągów, mostów i różnych dźwigów, eksplozja nie zniszczy tych obiektów.

Bomby samoprzylepne mogą być używane strategicznie zarówno w GTA 5, jak i GTA Online. Na przykład możesz stworzyć zasadzkę C4, gdy ściga cię policja, rozrzucając bomby samoprzylepne na całym skrzyżowaniu. Następnie, gdy policjanci przybędą i gromadzą się, zdetonuj ładunki wybuchowe i kup sobie trochę czasu na ucieczkę.

W GTA Online sprawy mogą stać się jeszcze bardziej kreatywne. Zadzieraj z innymi graczami, nieoczekiwanie detonuj bomby samoprzylepne, które umieściłeś na ich samochodach, umieszczaj na nich C4 i patrz, jak biegną, lataj samolotem wypełnionym C4 w stronę załogi wroga – to niekończąca się zabawa.

Jak zdetonować RC Bandito GTA 5

Kiedy spojrzysz na rozmiar pojazdu RC Bandito w GTA Online, możesz uznać to za śmieszne. Ale każdy gracz prędzej czy później dowiaduje się trudnej prawdy – ten maleńki pojazd sterowany RC nie jest śmieszny – w rzeczywistości jest absurdalnie odporny.

Na przykład, podczas gdy normalny samochód albo wybuchnie (najprawdopodobniej) albo zostanie trwale wyłączony po bezpośrednim trafieniu z RPG, RC Bandito może przyjąć trafienie i zmieść kurz. Drugie trafienie spowoduje trwałe obrażenia, ale dopiero po chwili. To trzecie trafienie, które zniszczy ten maleńki pojazd.

Ale palącym pytaniem nie jest to, ile C4 potrzeba do walki z RC Bandito. Kule są lepszym sposobem na jej zniszczenie niż bomby samoprzylepne. Jednak RC Bandito może być używany jako samodestrukcyjny dron. Wystarczy podłączyć dwa C4 po obu stronach, skierować go w stronę wroga i wywołać eksplozję. Wspaniałą rzeczą jest to, że twoi wrogowie prawdopodobnie nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby go zniszczyć, zanim do nich dotrze.

Alternatywnie RC Bandito może być wyposażony w miny zbliżeniowe (dostosowanie). Opcja miny zbliżeniowej Kinetic wyśle ​​w powietrze pobliskich graczy, pojazdy i NPC. Nie zadaje to wystarczających obrażeń, aby zranić wrogów, ale z pewnością może spowodować zamieszanie. Mina zbliżeniowa EMP automatycznie wyłączy pojazd, gdy RC Bandito nad nim przejedzie.

Niestety, chociaż RC Bandito był pierwotnie planowany dla GTA 5, został wycięty podczas prac rozwojowych. Gracze GTA Online mogą jednak cieszyć się tym wspaniałym pojazdem RC.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jakiego przycisku używasz do detonowania bomb samoprzylepnych?

Po umieszczeniu bomby samoprzylepne muszą zostać zdetonowane. Przycisk używany do detonacji nie jest widoczny w wielu schematach sterowania GTA 5 znalezionych w Internecie. W przypadku urządzeń PC ten przycisk to G. W przypadku urządzeń PS3/PS4/Xbox360/Xbox One jest pozostawiony na D-Pad.

2. Jak odblokować bomby samoprzylepne w GTA 5?

Na początku głównej fabuły GTA 5 nie masz od razu dostępu do bomb samoprzylepnych. Bomby samoprzylepne odblokowuje się dopiero po zaliczeniu misji „Zjednoczeni przyjaciele”, kiedy Trevor wyrusza do Los Santos. W GTA Online bomby samoprzylepne są odblokowywane po osiągnięciu rangi 19.

3. Jak wyłączyć bombę samoprzylepną w GTA 5?

Niestety, GTA 5 nie oferuje opcji usuwania bomb samoprzylepnych. Jeśli przykleiłeś go do samochodu, którego nie chcesz zniszczyć, zabierz go do warsztatu i zleć naprawę. To powinno usunąć bombę samoprzylepną. Istnieje jednak sztuczka (bardziej usterka) w GTA Online, która pomoże ci usunąć podłożone C4. Ustaw się w pobliżu bomby samoprzylepnej (lub innego podłożonego ładunku wybuchowego). Przejdź do ekranu wyboru postaci. Wybierz postać z fabuły. Anuluj przełącznik. Materiał wybuchowy powinien zniknąć.

Bomby samoprzylepne w GTA 5

Jak widać, bomby samoprzylepne są niezwykle przydatnym dodatkiem do arsenału gracza w GTA 5 i GTA Online. Można ich używać taktycznie, aby zmaksymalizować frajdę z gry lub stworzyć samodestrukcyjną zdalną broń dewastacji.

Czy udało Ci się rozmieścić i zdetonować bomby samoprzylepne tak, jak zamierzałeś? Mamy nadzieję, że pomogliśmy wam zrozumieć podstawową koncepcję tych użytecznych broni wybuchowych. Jeśli masz jakieś pytania lub dodatkowe wskazówki dotyczące bomb samoprzylepnych, śmiało kliknij poniższe komentarze i rozpocznij dyskusję.