Jaka jest różnica między Google Keep a zadaniami?

Jeśli jesteś trochę zdezorientowany, dlaczego Google ma więcej niż jedną aplikację do zrobienia, nie jesteś sam. Z pozoru Google Keep i Google Tasks mają dokładnie ten sam cel.

Jaka jest różnica między Google Keep a zadaniami?

Ale kiedy weźmiesz pod uwagę fakt, że Google ma historię uruchamiania dwóch podobnych aplikacji w tym samym czasie, zaczynasz rozumieć, że różnice rzeczywiście istnieją, tylko że są subtelne.

Aby podkreślić te różnice, zadamy serię pytań. Odpowiedzi pokażą, czym różnią się Google Keep i Lista zadań, i pomogą Ci zdecydować, która aplikacja najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wolisz schemat strukturalny czy niestrukturalny?

Zanim przejdziemy do głównych różnic między Google Keep a Google Tasks, zobaczmy, co mają ze sobą wspólnego. Obie usługi Google zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić tworzenie szybkich list z zadaniami do wykonania.

Możesz także dodawać podzadania w Keep oraz Zadania. Innym istotnym podobieństwem, podobnie jak w przypadku każdej usługi Google, jest to, że są one dostępne we wszystkich aplikacjach i platformach Google, w tym w Gmailu, Dokumentach Google i Dysku Google.

Ale jak sama nazwa wskazuje, Google Tasks jest bardziej zorientowany na zadania. A jeśli chodzi o zarządzanie zadaniami, trudno z nim konkurować. Google Keep świetnie nadaje się również do list, ale skupia się bardziej na tworzeniu notatek w ogóle.

I oczywiście, niektóre z tych notatek będą codziennymi zadaniami i listami rzeczy do zrobienia. Zasadniczo Google Tasks jest prawdopodobnie lepszym wyborem dla osób, które potrzebują narzędzia, które pomoże im osiągnąć swoje cele, tych, którzy są nadmiernie skoncentrowani na wypełnianiu swoich list kontrolnych.

Z drugiej strony Google Keep jest po to, abyś mógł zanotować pomysł lub wierszyk, który pojawił się w Twojej głowie, zanim go zapomnisz.

Różnica między Google Keep a Zadaniami

Czy design jest dla Ciebie ważny?

Można argumentować, że projekt jest ważny dla każdego. Ale jeśli chodzi o Google Tasks i Keep, tutaj widzimy bardziej oczywiste różnice. Zadania charakteryzują się dość minimalistycznym podejściem do projektowania.

Interfejs jest łatwy w nawigacji i nigdy nie będziesz miał trudności ze znalezieniem tego, czego szukasz. Dzięki Google Keep otrzymujesz tak zwany „format plakatu” i możesz organizować wszystkie swoje notatki za pomocą specjalnych etykiet, hashtagów, a nawet kodować je kolorami.

Zadania nie mają tego, a jedynym sposobem na uporządkowanie list i zadań jest ich data lub utworzenie niestandardowego zamówienia.

Ogólnie można powiedzieć, że Google Keeps jest bardziej atrakcyjny wizualnie i zdecydowanie ma więcej opcji dostosowywania. Ale to jest dokładnie to, co niektórzy użytkownicy uznają za zbędne. Dlatego wolą Zadania.

Jaka jest różnica między Google Keep a zadaniami

Jak konkretne są przypomnienia?

Każda przyzwoita aplikacja do zrobienia musi mieć funkcję przypomnienia. I na szczęście działają zarówno zadania Google, jak i Google Keep. Ale niektórych użytkowników może zaskoczyć, że nie możesz korzystać z tej funkcji w taki sam sposób w każdej aplikacji.

Google Keep pozwoli Ci ustawić przypomnienie dla całej listy rzeczy do zrobienia. Jeśli jednak potrzebujesz przypomnienia tylko o jednej pozycji z listy, nie możesz tego zrobić.

Ale Google Tasks może, a jeśli jest jedna rzecz, o której absolutnie nie możesz zapomnieć, możesz dodać tylko przypomnienie. Kolejną różnicą jest to, że Google Keep ma przypomnienia o czasie i lokalizacji, a Lista zadań Google może mieć tylko przypomnienia czasowe.

Czego używasz więcej: Gmaila czy Dokumenty Google?

Oto interesujące porównanie, którego mogłeś się nie spodziewać. Możesz używać zarówno Google Keep, jak i Google Tasks z Gmailem i Dokumentami, ale nadal możesz rozpoznać bardziej zgodne parowanie aplikacji.

Google Keep bardzo dobrze współpracuje z Dokumentami Google, a nawet umożliwia bezproblemowe przeciąganie i upuszczanie notatek bezpośrednio do dokumentu. Podobnie w Gmailu możesz łatwo przeciągać e-maile do zadań Google i synchronizować je z Kalendarzem Google.

Listy tekstowe czy listy multimedialne?

Jeśli masz wątpliwości, na której aplikacji Google warto się skupić, możesz zadać sobie całkiem proste pytanie.

Czy zamierzasz używać tylko tekstu, czy chcesz dodać obrazy, treści internetowe, użyć transkrypcji do swoich notatek? Jeśli potrzebujesz szybko zapisać tekst, a następnie sprawdzić, czy jest gotowy, Google Tasks jest dla Ciebie.

Ale jeśli Twoje zadania i listy są bardziej rozbudowane i wymagają więcej treści, Google Keep prawdopodobnie będzie lepiej dopasowany.

Różnica między Google Keep a Zadaniami

Czy zamierzasz dzielić się swoimi zadaniami?

Większość narzędzi Google jest z założenia oparta na współpracy. Tak jest też w przypadku Google Keep. Dzięki temu udostępnianie notatek innym osobom lub współpracownikom jest szybkie i interaktywne.

Wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to dodać adres e-mail obok notatki, klikając ikonę „Współpracownik”, a będą mogli ją przeczytać.

Z drugiej strony Google Tasks to droga do zrobienia, jeśli chcesz zachować swoje zadania i cele dla siebie, dlatego wielu użytkowników docenia to bardziej.

Tak podobne, ale całkiem inne Google Apps

Mamy nadzieję, że jest nieco jaśniejsze, dlaczego Google stworzył tak pozornie podobne aplikacje do zrobienia. To, co prawdopodobnie próbowali osiągnąć, to zaspokoić swoich użytkowników dzięki tym różnicom.

Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania są nieco mieszane, najlepszą rzeczą do zrobienia jest wypróbowanie obu aplikacji i sprawdzenie, która działa najlepiej dla Ciebie. Szanse są takie, że w mgnieniu oka będziesz wiedział, który wybór jest właściwy.

Który wolisz – Google Keep czy Google Tasks? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.