Jak usunąć cytaty w programie Excel

Jeśli pracujesz z programem Excel, być może zauważyłeś, że dane w niektórych plikach zawierają znaki cudzysłowu. Oznacza to, że plik został utworzony przy użyciu jednej z wielu formuł Excela. Te formuły mogą pomóc w szybkim przetworzeniu dużej ilości danych. Jedynym minusem jest to, że pozostają cudzysłowy.

Jak usunąć cytaty w programie Excel

Możesz jednak usunąć cudzysłowy w dowolnym momencie za pomocą kilku kliknięć. Zostań z nami, a wyjaśnimy, jak usunąć cudzysłowy z plików Excela.

Usuń cytaty za pomocą funkcji Znajdź i zamień

Najłatwiejszym sposobem usunięcia dowolnego symbolu, w tym cudzysłowów, z pliku Excela jest użycie funkcji „Znajdź i zamień”. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz plik i zaznacz wszystkie kolumny lub wiersze, z których chcesz usunąć cudzysłowy.

 2. Otwórz funkcję „Znajdź i zamień”, przytrzymując Ctrl + F na klawiaturze. Funkcję można znaleźć ręcznie, przechodząc do „Znajdź i wybierz”, a następnie „Znajdź” na pasku głównym.

 3. Wybierz funkcję, a pojawi się okno dialogowe. Wybierz zakładkę „Zamień” i wpisz cudzysłów w polu „Znajdź co”.

 4. Kliknij przycisk "Zamień wszystko", jeśli chcesz usunąć wszystkie cudzysłowy. Pozostaw pole „Zamień na” puste.

 5. Naciśnij "OK", a Excel poinformuje Cię, ile symboli usunął z pliku.

Ta metoda jest bardzo łatwa i prosta. Jednak Excel zawiera wiele zaawansowanych funkcji i poleceń, które nie są tak łatwe do opanowania. Jeśli nie masz czasu na naukę formuł, powinieneś wypróbować Excel Kutools.

Usuwanie cytatów za pomocą Kutools

Excel jest łatwy do opanowania, ale trudny do opanowania. Istnieje wiele formuł, których możesz się nauczyć, które pozwalają szybko wykonać dużo pracy. Te formuły mogą być trudne do zapamiętania, a popełnienie jednego drobnego błędu może mieć negatywny wpływ na Twój plik.

kutools

Kutools to dodatek do programu Excel, który umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji 300 bez uczenia się poleceń. Wystarczy kliknąć żądane polecenie, a Kutools zrobi to za Ciebie. To idealny dodatek dla osób, które muszą pracować na dużych arkuszach Excela i nie mają czasu na naukę złożonych formuł i poleceń. Oto, jak możesz użyć Kutools do usuwania cudzysłowów za pomocą kilku kliknięć:

 1. Pobierz i zainstaluj Kutools.
 2. Uruchom program Excel i otwórz plik, z którego chcesz usunąć znaki cudzysłowu.
 3. Wybierz kolumny i wiersze, z których chcesz usunąć cytaty, i kliknij „Kutools” u góry arkusza roboczego.
 4. Wybierz "Tekst", a następnie kliknij "Usuń znaki".
 5. Po otwarciu okna dialogowego zaznacz pole „Niestandardowe” i wprowadź cytat w pustym polu. Naciśnij „OK”.

Dodawanie cytatów do pliku Excel

Usuwanie cudzysłowów to jedno, ale czasami będziesz musiał dodać je do niektórych plików. Możesz dodać je ręcznie, ale zajmie to dużo czasu, jeśli pracujesz w dużych arkuszach roboczych. Na szczęście podstawowe polecenie, które umożliwia dodawanie cudzysłowów do dowolnego pola w arkuszu, jest dość proste. Oto jak to robisz:

 1. Wybierz komórki, w których chcesz dodać cytaty.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „Formatuj komórki”, a na koniec „Niestandardowe”.
 3. Skopiuj i wklej następujące polecenie w wyświetlonym polu tekstowym: „@”.
 4. Naciśnij „OK”.

Nie rób rzeczy ręcznie

Oczywiście możesz dodawać symbole do każdej komórki osobno, ale może to potrwać wieczność, gdy musisz przejrzeć tysiące komórek. Proces może być bardzo żmudny i możesz pominąć niektóre komórki w procesie.

usuń cytaty w programie Excel

Jeśli nie masz czasu na naukę formuł, powinieneś zdobyć Kutools. Narzędzie jest bezpłatne przez dwa miesiące po zarejestrowaniu się na oficjalnej stronie internetowej.

Zakończ pracę w kilka minut

Bez względu na to, jak skomplikowane może się to wydawać, Excel jest przydatnym programem zaprojektowanym, aby pomóc księgowym i wszystkim innym pracującym z dużą ilością danych. Jeśli nie masz czasu na poznanie wszystkich funkcji i poleceń, pobierz Kutools i uzyskaj te same wyniki bezproblemowo.

Jak usunąć cudzysłowy z dużych plików Excela? Czy korzystasz z natywnego rozwiązania Excela, czy korzystasz z aplikacji innej firmy? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.