Jak usunąć historię z Instagrama

Historie na Instagramie są prawdopodobnie najpopularniejszą częścią aplikacji i na pewno częścią, z której korzysta większość moich znajomych. Zostali wprowadzeni, aby powstrzymać wzrost Snapchata i działać zadziwiająco dobrze. Mają one prawie identyczne zamiary, ale rzeczywiście bardzo dobrze działają w opartej na wizerunku sieci społecznościowej. Ale co się stanie, jeśli coś opublikujesz, a potem zmienisz zdanie? Czy możesz usunąć historię na Instagramie?

Jak usunąć historię z Instagrama

Tak, możesz. Możesz usunąć wszystko, co publikujesz.

Mimo że historia na Instagramie jest dostępna tylko przez skończoną ilość czasu, jest to wystarczająco długi czas, aby ludzie ją zobaczyli, zauważyli błąd, przerazili się lub zdziwili lub cokolwiek, czego nie chcieliście, aby się stali. Jeśli musisz usunąć historię na Instagramie, lepiej ruszaj szybko. Niektórzy użytkownicy zauważą i uzyskają dostęp do czegoś nowego w mniej niż minutę!

Historie na Instagramie są wykrywalne. Oznacza to, że osoby, które Cię nie obserwują, mogą zobaczyć je w aplikacji w wyszukiwarce lub w swoich kanałach. Lepiej działaj szybko, jeśli nie chcesz, aby to było widoczne.

Usuwanie historii z Instagrama

Usuwanie historii na Instagramie, podobnie jak większości rzeczy w aplikacji, jest w rzeczywistości bardzo proste. Po kilku dotknięciach Twoja historia zostanie na zawsze usunięta. Warto o tym pamiętać, robiąc to. Nie ma trybu roboczego i nie można czegoś cofnąć. Możesz go tylko usunąć, więc po zakończeniu znika. Jeśli jednak potrzebujesz, nadal masz jego kopię w swoim Archiwum Opowieści. Jeśli nie masz nic przeciwko, oto jak to zrobić.

 1. Otwórz swoją historię w aplikacji.

 2. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Wybierz Usuń, a następnie ponownie potwierdź przyciskiem Usuń.

Twoja relacja na Instagramie zostanie teraz usunięta z transmisji na żywo. Jeśli ktoś miał go w tym czasie otwarty, ta kopia nie zostanie usunięta. Gdy zamkną tę historię lub przejdą dalej, nie będzie ona już widoczna w aplikacji.

Usuń historię na Instagramie ze swojego archiwum

Jeśli sprzątasz dom lub usuwasz dowody, możesz również usunąć historię na Instagramie ze swojego archiwum. Każda opublikowana przez Ciebie historia jest zapisywana jako kopia w Twoim archiwum historii. Jeśli zajmujesz się porządkiem lub usuwasz dowody, a także usuwasz swoją Historię z transmisji na żywo, musisz również usunąć ją ze swojego Archiwum Opowieści.

Oto jak:

 1. Otwórz swój profil na Instagramie w prawym dolnym rogu aplikacji.

 2. Stuknij ikonę menu z trzema liniami w prawym górnym rogu swojego profilu i wybierz ikonę timera.

 3. Wybierz historię, którą chcesz usunąć.

 4. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami w prawym dolnym rogu.

 5. Wybierz Usuń i Usuń ponownie, aby potwierdzić.

Tam, gdzie usunięcie Historii z transmisji na żywo pozostawiło Ci kopię tutaj, usunięcie z archiwum opowieści oznacza, że ​​zniknęła na dobre. Wszystkie kopie Historii zostaną całkowicie usunięte z Instagrama.

Usuń historię na Instagramie z Najciekawszych

Wyróżnienia na Instagramie to Twój sposób na utrzymanie relacji przez dłużej niż 24 godziny. Jest to stała lista Stories, do której masz dostęp ze swojego profilu. Jest to również miejsce, z którego musisz usunąć historię, jeśli sprzątasz dom. Oprócz transmisji na żywo i archiwum historii, jeśli zapisałeś je jako Najciekawsze, może być konieczne usunięcie go z tego miejsca.

Oto jak:

 1. Przejdź do swojego profilu i wybierz Najciekawsze historie.

 2. Wybierz historię, którą chcesz usunąć, i przytrzymaj ją.

 3. Wybierz Usuń wyróżnienie.

Możesz także wybrać opcję Podświetl i użyć ikony menu z trzema kropkami, aby uzyskać dostęp do polecenia usuwania, jak powyżej.

Usuń post lub film na Instagramie

Ponieważ jesteśmy w nastroju do sprzątania, równie dobrze mogę pokazać, jak usunąć post lub film, na wypadek gdybyś nie wiedział. Wykorzystuje tę samą metodologię co Stories i jest równie łatwy.

 1. Wybierz wpis lub film, który chcesz usunąć.

 2. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami.

 3. Wybierz Usuń i Usuń ponownie, aby potwierdzić usunięcie.

Jeśli wydaje się to trochę drastyczne, post ma opcję, której nie ma Stories, opcję cofnięcia publikacji. Możesz zarchiwizować post na Instagramie, który usunie go z transmisji na żywo, aby nikt go nie widział, ale zachowaj go w swojej aplikacji, aby mieć do niego dostęp w razie potrzeby. Jest to funkcja, z którą moglibyśmy skorzystać w przypadku Stories, ponieważ jest to archiwum prywatne, a nie publicznie dostępne. Wszelkie zarchiwizowane posty są przeznaczone wyłącznie dla Twoich oczu i nie są dostępne dla żadnego innego użytkownika, znajomych ani innych osób.

Oto jak zarchiwizować post:

 1. Wybierz posta, który chcesz zarchiwizować.

 2. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz Archiwum.

Aby wyświetlić zarchiwizowane posty, przejdź do swojego profilu na Instagramie i wybierz ikonę zegara w prawym górnym rogu. Spowoduje to przejście bezpośrednio do archiwum, w którym możesz zobaczyć wszystkie dodane historie lub obrazy.