Jak usunąć wszystkie pobrane podcasty na iPhonie / iOS?

W ciągu ostatnich piętnastu lat podcasty stały się nowoczesną formą sztuki, daleką od swoich początków w radiu. Jasne, wczesne podcasty były często budowane na bazie tradycyjnego radia, a niektóre z najpopularniejszych podcastów dostępnych obecnie na rynku, w tym programy takie jak This American Life, są nadawane w radiu naziemnym i są produkowane jako podcasty do pobrania.

Ale w ciągu ostatniej dekady podcasty przekształciły się w formę sztuki, której po prostu nie może zignorować każdy zainteresowany produkcją dźwięku. Kiedy pod koniec 2000 roku podcasty komediowe eksplodowały, stając się niemal podstawą społeczności stand-upów, popularność formy medialnej zaczęła dominować w niektórych zakątkach rynku online.

Od tego czasu format stał się jeszcze bardziej szalony: teleturnieje, podcasty z poradami, humor oparty na improwizacji, gry fabularne, a nawet scenariusze fabularne sprawiły, że podcasty stały się tak pomysłowym i płynnym gatunkiem rozrywki, jak telewizja. Historie kryminalne opowiadane w podcastach, takich jak Seryjny lub S-miasto uchwycił ducha czasu w Internecie i pokazuje jak Witamy w Nocnej Dolinie przyniosły fikcyjną rozrywkę do formy dźwiękowej, z której korzystają ludzie na całym świecie.

Oczywiście wszystkie te pliki audio mogą zajmować dużo miejsca na twoim urządzeniu, co nasuwa pytanie: jak usunąć te pliki, gdy z nimi skończysz? A czy powinieneś przesyłać strumieniowo swoje podcasty zamiast je pobierać? Zanurzmy się.

Transmisja strumieniowa vs. Ściąganie

Jak słuchać podcastów, gdy nie masz dostępu do Wi-Fi? Jeśli jesteś entuzjastą podcastów, prawdopodobnie prędzej czy później będziesz musiał znaleźć odpowiedź. Jedną z opcji jest przesyłanie strumieniowe odcinków przy użyciu danych komórkowych. Oczywistym minusem jest tutaj koszt. Chociaż niektórzy twórcy treści starają się używać niskiej przepływności, nadal łatwo jest przekroczyć limit danych. Osoby, które słuchają wielu podcastów dziennie, prawdopodobnie nie powinny polegać wyłącznie na danych komórkowych.

Innym rozwiązaniem jest pobieranie nowych odcinków w dogodnym dla siebie czasie i słuchanie ich w wolnym czasie. Możesz użyć dowolnej aplikacji do podcastów, aby zrobić to automatycznie. Jest to rozwiązanie niewymagające dużego wysiłku i opłacalne. Jeśli jednak pobierzesz wszystkie słuchane podcasty, miejsce na dysku może w końcu stać się problemem.

Jak sprawić, by podcasty nie zajmowały zbyt dużo miejsca w telefonie?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć braku miejsca.

Automatycznie usuwaj każdy odcinek po zakończeniu słuchania

W ustawieniach iPhone'a przewiń w dół do „Podcastów”. Tutaj możesz upewnić się, że odcinki zostaną automatycznie usunięte. To dobre rozwiązanie w większości sytuacji. Jeśli chcesz później wrócić do konkretnego podcastu, możesz łatwo wyłączyć tę opcję.

Oto coś, o czym powinieneś pamiętać. Jeśli przeskoczysz do przodu bez ukończenia odcinka, Twoja aplikacja go nie usunie. Niektórzy ludzie pomijają napisy końcowe z przyzwyczajenia, co oznacza, że ​​odcinek nie zostanie usunięty. W ten sposób możesz skończyć z niechcianymi, nieoczekiwanymi plikami do pobrania na swój telefon.

Nie pobieraj automatycznie podcastów, które aktualizują się wiele razy dziennie

Podcasty polityczne mają tendencję do bardzo częstej aktualizacji, zwłaszcza podczas ważnych wydarzeń. W przypadku takich podcastów lepiej wybrać ręczne pobieranie.

Unikaj mentalności „posłucham tego później”

Oto sytuacja, która zdarza się zbyt często. Zaczynasz słuchać podcastu, a po kilku odcinkach kończysz. Może tracisz zainteresowanie lub po prostu jesteś zbyt przytłoczony.

I tak możesz ulec pokusie pobierania nowych odcinków. W końcu zawsze jest szansa, że ​​nadrobisz zaległości. Ale są szanse, że później nie będziesz słuchać podcastu. Znajdziesz aktualny podcast, który będzie dla Ciebie lepszy.

Najlepszym rozwiązaniem może być usunięcie wszystkich odcinków bez ich słuchania. Dlaczego nie wybrać czystej karty?

Usuwanie odcinków na iPhonie

Usunięcie pobranych odcinków na telefonie nie jest zbyt skomplikowane.

Usuwanie poszczególnych odcinków

Najpierw spójrzmy, jak usunąć poszczególne odcinki z Podcastów, aplikacji na iPhone'a.

 1. Otwórz aplikację Podcasty.
 2. Stuknij w „Biblioteka”.

 3. Stuknij w „Pobrane odcinki”.

 4. Naciśnij i przytrzymaj odcinek, który chcesz usunąć.
 5. Stuknij w „Usuń…”

 6. Dotknij „Usuń pobieranie”.

Spowoduje to usunięcie wybranego odcinka z telefonu. Pamiętaj, że możesz użyć przycisku „Sortuj”, aby uporządkować pobrane odcinki według tytułu lub daty dodania.

Usuwanie wielu odcinków

Istnieje szybszy sposób na pozbycie się wielu odcinków na raz. Po raz kolejny mówimy o aplikacji Podcasty.

W starszych wersjach iOS możesz usunąć wiele odcinków jednocześnie, korzystając z tych instrukcji:

 1. Otwórz aplikację Podcasty
 2. Otwórz Moje podcasty
 3. Wybierz podcast, który chcesz przyciąć
 4. Stuknij w Edytuj (pokaże to odcinki w formie listy. Zaznacz wszystkie te, które chcesz usunąć)
 5. Stuknij w Usuń

Jeśli na Twoim telefonie działa nowsza wersja systemu iOS, nadal możesz szybko usuwać odcinki podcastu, ale musisz to robić pojedynczo. Oto szybszy sposób usuwania wielu odcinków:

 1. Wykonaj powyższe kroki, aby uzyskać dostęp do folderu „Pobrane odcinki”.
 2. Przesuń palcem w lewo i kliknij „Usuń”.

Twój odcinek podcastu zniknie natychmiast.

Usuwanie całych podcastów

Anulowanie subskrypcji nie wystarczy, aby pozbyć się odcinków, które już pobrałeś. Aby usunąć każdy odcinek podcastu, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Podcasty.
 2. Stuknij w Biblioteka.

 3. Naciśnij i przytrzymaj podcast, który chcesz usunąć. Następnie dotknij opcji „Usuń z biblioteki”.

Cały podcast i wszystkie pobrane pliki natychmiast znikną. Jeśli masz dużo podcastów i wiele odcinków, może być łatwiej skorzystać z tej metody, a następnie wróć i zbierz odcinki, których chcesz posłuchać.

Ostatnie słowo

Niezależnie od używanej aplikacji usuwanie podcastów jest dość proste i może znacząco wpłynąć na wydajność telefonu. Pamiętaj, że zawsze możesz ponownie pobrać podcasty w późniejszym terminie.