Jak trwale usunąć wszystkie wiadomości na iPhonie?

Mimo że usuwanie wiadomości na smartfonie wydaje się proste, naprawdę musisz się dobrze zastanowić, jeśli chodzi o iPhone'y. Pamiętasz starsze modele, w których nawet jeśli usuniesz wiadomość ze skrzynki odbiorczej, nadal będzie ona wyskakiwać podczas wyszukiwania jej w wyszukiwaniu Spotlight?

Jak trwale usunąć wszystkie wiadomości na iPhonie?

Wstydliwe lub tajne wiadomości po prostu trzeba usunąć, ale teraz jest to zadanie wymagające dokładnego zarządzania danymi. Oznacza to, że powinieneś zaatakować problem pod wieloma kątami, ponieważ usunięte wiadomości tekstowe, wiadomości iMessages i wiadomości graficzne mogą nadal pozostawać gdzieś w usłudze w chmurze.

Dlatego musisz wykonać kilka prostych kroków, aby upewnić się, że wiadomości, które chcesz usunąć z iPhone'a, zostały naprawdę usunięte.

O wiadomościach

Po pierwsze, musisz zrozumieć, jak działa cały proces przesyłania wiadomości na Twoim iPhonie. Tak, zielone pola, które widzisz w aplikacji Wiadomości, to rzeczywiście wiadomości tekstowe, które wysyłasz i odbierasz, ale nie są one powiązane z żadnym identyfikatorem Apple ID.

Nie zapominaj, że wiadomości na iPhonie mogą również zawierać niebieskie pola, które zwykle określa się jako iMessages. Mogą one być wysyłane i odbierane tylko przez urządzenia Apple i jako takie są powiązane z identyfikatorami Apple ID.

Usuwanie wiadomości na Twoim iPhonie

W przeciwieństwie do poprzednich wersji iOS, usunięte wiadomości na iPhonie są w rzeczywistości usuwane i nie powinieneś się tym martwić, o ile nie utworzyłeś kopii zapasowych swoich wiadomości i nie masz żadnych innych urządzeń Apple.

Krok 1 – Usuń całe rozmowy

Najbezpieczniejszym, najłatwiejszym i najszybszym sposobem pozbycia się wiadomości z iPhone'a jest po prostu usunięcie całych rozmów z danym kontaktem.

Po prostu przejdź do rozmowy, którą chcesz usunąć, przesuń palcem w lewo, a następnie dotknij czerwonego przycisku z napisem „Usuń”.

Krok 2 – Usuwanie pojedynczych wiadomości

Zdarzają się sytuacje, w których nie chcesz pozbyć się całej rozmowy z kontaktem, ale nadal chcesz trwale usunąć pewne fragmenty tej rozmowy. Można to również zrobić bardzo łatwo, ale najpierw musisz przejść do rozmowy, w której musisz usunąć określone fragmenty.

Następnie zlokalizuj wątpliwą część, którą należy usunąć, a następnie naciśnij ją i przytrzymaj. Następnie zobaczysz menu składające się z kilku opcji.

Stuknij przycisk z napisem „Więcej”, a następnie stukaj kropki tuż obok wiadomości, które chcesz usunąć, aż usuniesz wszystkie części rozmowy, których nie chcesz zachować w telefonie.

Po zakończeniu wybierania niechcianych wiadomości po prostu dotknij ikony Kosza znajdującej się w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie dotknij opcji "Usuń wiadomość", aby zakończyć proces.

Krok 3 – Usuwanie wiadomości z kopii zapasowej iPhone'a

Mimo że mogłeś usunąć wszystkie niechciane wiadomości z aplikacji Wiadomości, nadal istnieją miejsca, w których stare wiadomości mogą się znajdować. Miejsca te to zazwyczaj usługi w chmurze i kopie zapasowe. Jeśli kiedykolwiek wcześniej tworzyłeś kopię zapasową swojego iPhone'a, możesz być pewien, że są tam rzeczy, których prawdopodobnie nie chcesz, aby ktokolwiek widział.

Możesz o tym zapomnieć, a następnie przywrócić jedną z kopii zapasowych, dzięki czemu niechciane wiadomości również zostaną przywrócone.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do Ustawień iPhone'a. Stuknij swoje imię u góry, a następnie stuknij „iCloud.’ Następnie możesz dotknąć ‘Zarządzaj pamięcią.’ Stąd, jeśli dotkniesz „Wiadomości”, możesz usunąć te, których kopia zapasowa została utworzona na iCloud.

W „Kopie zapasowe” znajdziesz konkretne urządzenie, które chcesz usunąć. Po wybraniu tego urządzenia musisz przewinąć do samego dołu strony i dotknąć opcji „Usuń kopię zapasową”.

Zakończ to, dotykając "Wyłącz i usuń", a wiadomości z kopii zapasowej znikną na dobre.

Krok 4 - Usuwanie wiadomości z kopii zapasowej przez iTunes

Są ludzie, którzy używają iCloud do tworzenia kopii zapasowych iPhone'a, ale jest też duża liczba zapalonych użytkowników iTunes, którzy zwykle wolą tworzyć tam kopie zapasowe. Jeśli jesteś jednym z tych ostatnich, możesz również sprawdzić kopie zapasowe iTunes pod kątem niechcianych wiadomości, które wymagają usunięcia.

Aby to zrobić, musisz otworzyć aplikację iTunes i przejść do „Preferencji”. Kliknij „Urządzenia”, a następnie wybierz kopię zapasową, która wymaga usunięcia. Teraz kliknij „Usuń kopię zapasową”, aby uruchomić proces. Następnie wystarczy kliknąć „Usuń”, a następnie potwierdzić, klikając „OK”.

Usuń wiadomości na komputerze Mac

Jeśli jesteś fanem Apple, możesz mieć wiele produktów. Jedną z rzeczy, które kochamy w Apple, jest integracja między urządzeniami. Jeśli masz komputer Mac lub MacBook, w tej sekcji sprawdzimy, jak usuwać wiadomości tekstowe.

Aby usunąć całą rozmowę na urządzeniu macOS, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz aplikację do przesyłania wiadomości na komputerze Mac. Przejdź do wątku wiadomości po lewej stronie.
  2. Kliknij wątek wiadomości, a pojawi się mały „X”. Kliknij to.
  3. Kliknij „Usuń” w wyskakującym oknie, które się pojawi.

Jak tylko klikniesz „Usuń”, cała rozmowa zniknie. Nie możesz odzyskać tych wiadomości po ich usunięciu, więc pamiętaj, zanim usuniesz całe wątki.

Jeśli chcesz usunąć tylko jedną wiadomość tekstową, zrób tak:

  1. Otwórz wątek wiadomości, w którym znajduje się tekst, który chcesz usunąć.
  2. Kliknij wiadomość prawym przyciskiem myszy i kliknij „Usuń”, gdy pojawi się menu rozwijane.

Notatka: Kliknij puste miejsce w wiadomości, w przeciwnym razie opcja „Usuń” nie pojawi się.

Często Zadawane Pytania

Na wypadek, gdybyśmy nie odpowiedzieli na wszystkie powyższe pytania, zamieściliśmy tę sekcję. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji o wiadomościach tekstowych Apple.

Czy mogę odzyskać usunięte wiadomości?

To naprawdę zależy od tego, jak, gdzie i kiedy usunąłeś swoje wiadomości. Chociaż istnieje wiele witryn innych firm, które obiecują, że mogą przywrócić usunięte wiadomości, w niektórych przypadkach jest to mało prawdopodobne.

Jeśli usunąłeś tekst z iPhone'a i była ostatnia kopia zapasowa na iCloud, możesz przywrócić iPhone'a z tymi usuniętymi wiadomościami. Jeśli usunąłeś wiadomości z iCloud, nie ma sposobu, aby je odzyskać.

Jeśli usunę wiadomość z mojego iPhone'a, czy zostanie ona również usunięta z innych moich urządzeń z systemem iOS?

Tak, ale to nie spowoduje automatycznego usunięcia ich z iCloud. Jeśli jednak usuniesz wiadomości z iCloud, istnieje realna możliwość, że znikną one również z telefonu.

Zachowaj ostrożność podczas usuwania czegokolwiek na urządzeniu z systemem iOS. Chociaż wszystko jest połączone za pośrednictwem iCloud, zmiana na jednym urządzeniu wpłynie na wszystkie Twoje urządzenia. Możesz wyeliminować ten problem, wyłączając bibliotekę iCloud w ustawieniach.

Pamięć mojego telefonu jest pełna. Czy usunięcie wiadomości pomoże?

Jeśli pamięć iPhone'a jest pełna, nie będziesz mógł aktualizować ani pobierać aplikacji, robić zdjęć, a nawet otrzymywać nowych wiadomości. Zakładając, że nie jesteś stronniczy w swoich tekstach, nie ma nic złego w ich usuwaniu, ale porównywalnie nie są to bardzo duże pliki.

Jeśli chcesz wyczyścić trochę miejsca w telefonie, najpierw zacznij od filmów i aplikacji. Usunięcie ich zwolni więcej miejsca niż usunięcie wszystkich tekstów (chyba że masz miliony wiadomości, co z pewnością jest możliwe w 2021 r.).

Jak usunąć wiadomości tekstowe z zegarka Apple Watch?

Niestety, Apple pozwala nam tylko usunąć całą rozmowę na Apple Watch, więc jeśli jest tylko jedna wiadomość, której chcesz się pozbyć, musisz również usunąć je wszystkie.

Aby usunąć całą rozmowę z Apple Watch, przejdź do aplikacji do przesyłania wiadomości i przewiń do wątku wiadomości, który chcesz usunąć. Następnie. przesuń w lewo. Pojawi się ikona kosza. Dotknij go, a następnie potwierdź, dotykając „Kosz”.

Wniosek

Jak widać, nie ma powodu do paniki, ponieważ wszystkie wiadomości na iPhonie można łatwo usunąć. Obejmuje to również wiadomości, które były częścią twoich starych kopii zapasowych, a także te przechowywane w usługach chmurowych Apple.