Jak usunąć wszystkie wiadomości i rozmowy Kik

Jako użytkownik Kik możesz chcieć usunąć swoje wiadomości z różnych powodów, takich jak brak miejsca na dane, brak potrzeby ich przechowywania lub obawy dotyczące prywatności. Biorąc pod uwagę dużą liczbę platform, na których dostępny jest Kik, można by pomyśleć, że usunięcie wszystkich wiadomości byłoby trudnym, skomplikowanym procesem. Jednak w rzeczywistości Kik ma prosty, łatwy w użyciu interfejs, który sprawia, że ​​usuwanie wiadomości i rozmów jest dziecinnie proste.

Jak usunąć wszystkie wiadomości i rozmowy Kik

Jak usunąć wiadomości Kik

Usuwanie wiadomości Kik na iOS

Otwórz Kik i wybierz rozmowę, którą chcesz usunąć. Przesuń go w lewo, a następnie dotknij usuń i potwierdź. Spowoduje to trwałe usunięcie całej rozmowy i usunięcie jej z Twojej strony głównej.

Usuwanie wiadomości Kik na Androidzie

Na Androidzie jest nieco inaczej. Przejdź do rozmowy, którą chcesz usunąć, i przytrzymaj ją. Po wyświetleniu poniższego menu dotknij opcji "Usuń" i potwierdź, że chcesz trwale usunąć rozmowę.

Usuwanie wiadomości Kik na Windows Phone

Jeśli używasz smartfona z systemem Windows, możesz zrobić to samo, co urządzenie z Androidem – wstrzymaj rozmowę przez jedną lub dwie sekundy, a następnie dotknij „Usuń” i potwierdź.

Plusy i minusy usuwania wiadomości na Kik

W przeciwieństwie do wielu innych aplikacji do przesyłania wiadomości, Kik niestety nie ma funkcji tworzenia kopii zapasowych wiadomości. Oznacza to, że po usunięciu wiadomości nie można jej odzyskać – nigdy. Ze względu na optymalizację przechowywania danych użytkownika Kik, Kik na iOS przechowuje do 1000 wiadomości przez ostatnie 48 godzin aktywności – wszystko starsze niż to, a zobaczysz tylko ostatnie 500 wiadomości.

Na urządzeniach z Androidem Kik zapisuje jeszcze mniej wiadomości – tylko 600 z ostatnich 48 godzin i 200 starszych wiadomości. Jest to dość ograniczone i nieco denerwujące, ale rzadko konieczne jest usuwanie całych rozmów, chyba że chcesz je usunąć natychmiast, zanim zostaną automatycznie usunięte.

Czarny smartfon z Androidem

Rozmowy grupowe

Jeśli planowałeś coś ze znajomymi przez Kik i obawiasz się, że ktoś może sprawdzić czat grupowy i to zobaczyć, możesz to usunąć jak każdą inną rozmowę.

Nie działa to jednak tak, jak Facebook lub inne platformy mediów społecznościowych. Tam możesz usunąć wiele wiadomości z czatu grupowego, ale nadal pozostać członkiem grupy. Jeśli usuniesz rozmowę grupową na Kik, automatycznie usuniesz również siebie z grupy – musisz więc zachować ostrożność podczas ich usuwania i upewnić się, że usuwasz tylko to, czego już nie potrzebujesz.

Jak wyczyścić historię czatów

Otwórz aplikację Kik i przejdź do Ustawień. Wybierz Ustawienia czatu, a następnie naciśnij lub dotknij Wyczyść historię czatu. Spowoduje to trwałe usunięcie wszystkich wiadomości i rozmów widocznych na głównej liście czatu.

Jak blokować ludzi na Kik

Jeśli chcesz zablokować kogoś na Kik, zapoznaj się z naszym artykułem towarzyszącym o tym, jak blokować, odblokowywać i blokować ludzi na Kik!

Osoba trzymająca iPhone'a pokazująca folder sieci społecznościowych

Końcowe przemyślenia

Kik to interesująca aplikacja do czatowania, która działa naprawdę dobrze zarówno z nowszymi, jak i starszymi smartfonami – nawet ze starszymi telefonami z funkcjami, czego obecnie nie znajdziesz w wielu aplikacjach! Wielu użytkowników prawdopodobnie korzysta z aplikacji Kik ze względu na jej popularność na randki i podłączanie, a nie z jakiegokolwiek innego powodu, ale w każdym razie jest to solidna alternatywa dla bardziej popularnych aplikacji do przesyłania wiadomości w mediach społecznościowych, takich jak Messenger i Snapchat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej fajnych wskazówek i sztuczek Kik, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat!