Jak usunąć i usunąć wszystkich znajomych na PS4

//www.youtube.com/watch?v=qDqfnRkTWmI

Gry online dla wielu graczy przez lata zyskały ogromną popularność. Współpraca z graczami z całego świata stała się jednym z głównych sposobów na kontakty towarzyskie online. Nie musisz osobiście znać tych ludzi, aby dzielić radość ze wspólnego grania w gry.

Jeśli masz PS4, istnieje duża szansa, że ​​należysz do co najmniej jednej społeczności. Jeśli nie jesteś typem osoby jednoosobowej, możesz z czasem zgromadzić całkiem sporo przyjaciół.

Ale co możesz zrobić, gdy przyjaźń się skończy? Co zrobić, jeśli nie chcesz wchodzić w interakcje z tymi osobami lub widzieć ich już na liście znajomych?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz usunąć znajomych w stosunkowo łatwy sposób. Złą wiadomością jest jednak to, że nie można ich masowo usunąć. PlayStation nie oferuje tej funkcji i nie ma aplikacji innych firm, które pomogłyby ci to zrobić.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwolą na wykonanie tej pracy w pewnym stopniu. Czytaj dalej, aby zobaczyć wszystkie dostępne opcje.

Ręczne usuwanie użytkowników z konta

To jedyny sposób, aby bezpośrednio usunąć osoby z listy znajomych bez wpływu na inne dane. Ta opcja nie jest tak oczywista, jak chcieliby niektórzy użytkownicy, więc na początku może być trudno ją znaleźć. Oto, co należy zrobić:

  1. Zaloguj się do swojego konta PlayStation Network.
  2. Na ekranie głównym użyj pada kierunkowego, aby przejść w górę do Funkcjonować menu, a następnie przejdź w prawo i wybierz Przyjaciele.
  3. Zobaczysz całą listę swoich znajomych. Przewiń je, aż znajdziesz taki, który chcesz usunąć.
  4. Po wybraniu znajomego za pomocą przycisku „X” lub naciśnięciu prawego przycisku kierunkowego zobaczysz stronę profilu znajomego. Ponieważ na ekranie nie ma opcji usuwania, naciśnij Opcje na kontrolerze. Spowoduje to wyświetlenie bocznego menu, w którym zobaczysz opcję usunięcia osoby z listy znajomych.

Gdy to zrobisz, nie będziesz już widzieć aktualizacji tej osoby ani nie będzie ona mogła zobaczyć twoich. W zależności od powodu ich usunięcia istnieją inne opcje, z których możesz skorzystać. Jeśli dana osoba Cię nęka, możesz ją zgłosić i potencjalnie zawiesić jej profil. Lub, jeśli nie chcesz się tym przejmować, możesz je po prostu zablokować. Wszystkie te opcje można znaleźć w tym samym menu, co opcję usuwania.

Niestety nie ma innego sposobu na usunięcie znajomych bez utraty innych danych. Jeśli chcesz je masowo usunąć, będziesz musiał poświęcić całe swoje konto. Jeśli chcesz zacząć od nowa, przyjrzyjmy się dostępnym opcjom.

Tworzenie nowego konta i usuwanie konta

Jeśli masz wiele kont i chcesz usunąć jedno z nich, możesz to zrobić z konta głównego. Jeśli masz tylko jedno, PlayStation nie pozwoli ci go usunąć, chyba że utworzysz nowe konto i ustawisz je jako podstawowe.

Po utworzeniu nowego konta i zalogowaniu się na nie jako konto podstawowe wykonaj następujące kroki, aby usunąć to, z którego chcesz usunąć wszystkich znajomych i dane związane ze starym kontem:

  1. Użyj lewego joysticka, aby otworzyć menu opcji, przesuwając go w górę. Przejdź w prawo, aż zobaczysz ikonę przybornika oznaczoną Ustawienia.
  2. Z menu Ustawienia przejdź do Ustawienia logowania
  3. Przewiń w dół do Zarządzanie użytkownikami
  4. Wybierać Usuń użytkownika

Przywracanie ustawień fabrycznych

Jest to wygodniejsze rozwiązanie na rozpoczęcie odświeżenia. Pozwala usunąć wszystkie dane z PS4 bez konieczności tworzenia różnych kont. Oto jak to zrobić:

  1. Od Ustawienia menu, przejdź do Inicjalizacja i wybierz Zainicjuj.
  2. Będziesz mógł wybierać między Szybki oraz Pełny. Wybierać Pełny aby przywrócić ustawienia fabryczne.

Pamiętaj, że zajmie to dość dużo czasu, być może godzin. Niezwykle ważne jest, aby nie wyłączać konsoli, dopóki pasek postępu nie będzie pełny i inicjalizacja nie zostanie zakończona, ponieważ może to spowodować poważne problemy z oprogramowaniem. Po zakończeniu procesu włącz PS4 i utwórz nowe konto od podstaw.

Ostatnie słowo

Jak widać, jedynym sposobem na usunięcie wszystkich znajomych z PS4 jest usunięcie wszystkich innych danych. Jeśli nie jest to coś, co chcesz zrobić, musisz ręcznie usunąć każdego znajomego.

Jeśli jednak chcesz wyczyścić planszę, usunięcie konta lub przywrócenie ustawień fabrycznych to droga.