Jak usunąć wszystkie dane z Facebooka?

Nie jest tajemnicą, że Twoje konto na Facebooku gromadzi wiele informacji o Tobie. Nawet jeśli tymczasowo dezaktywujesz swoje konto, nadal tam jest. Niestety nie ma możliwości utrzymania konta i usunięcia wszystkich danych.

Jak usunąć wszystkie dane z Facebooka?

Aby usunąć wszystkie swoje dane z Facebooka, musisz trwale usunąć swoje konto. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić. Odpowiemy również na kilka pytań, które ludzie mają na ten temat.

Co spowoduje usunięcie wszystkich danych z Facebooka?

Zanim zagłębimy się w metody, musisz zastanowić się, co się stanie, gdy Twoje dane znikną. Czy używasz loginu Facebook do serwisów takich jak Pinterest czy Spotify? Jeśli tak, musisz zwrócić szczególną uwagę.

Dotyczy to również Oculusa. Zachęcamy do zmodyfikowania konta, aby usunięcie danych z Facebooka nie wpłynęło na nie zbytnio.

Oto najbardziej widoczne efekty usunięcia wszystkich danych z Facebooka:

 • Nigdy więcej reaktywacji

Ponieważ trwale usuwasz swoje konto, nie ma już możliwości jego ponownej aktywacji. Dane są czyszczone, z wyjątkiem kilku rzeczy, o których wspomnimy później. Jeśli nadal chcesz wrócić, możesz tymczasowo dezaktywować i wracać, kiedy tylko chcesz.

 • Wszystkie dane w większości znikną

Twoje posty, zdjęcia, filmy i praktycznie wszystkie treści znikną. Obejmuje to również informacje „O mnie”, ponieważ Twoje konto prawie zniknęło. Nie ma możliwości odzyskania żadnego z nich po trwałej dezaktywacji konta.

 • Nigdy więcej Facebook Messenger

Tymczasowa dezaktywacja nadal będzie umożliwiać korzystanie z Facebook Messenger, ale trwała dezaktywacja nie pozwala na to. Konto na Facebooku powiązane z Messengerem zniknęło i dlatego Messenger zostanie również dezaktywowany. Pamiętaj, że zwykle nie wpływa to na inne aplikacje należące do Facebooka z oddzielnymi kontami.

 • Nigdy więcej logowania na Facebooku

Logowanie do Facebooka nie będzie już dla Ciebie opcją, teraz, gdy Twoje dane zniknęły. Być może będziesz musiał w jakiś sposób zmodyfikować swoje konta w innych witrynach i usługach. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z obsługą klienta, aby uzyskać pomoc w utrzymaniu profili.

 • Dane Oculus również zostaną wyczyszczone

Bez modyfikacji konta Twoje dane Oculus również zostaną usunięte. Historia Twojej aplikacji, zakupy i osiągnięcia będą nieodwracalne. Nie możesz też zwrócić aplikacji i stracisz wszystkie pozostałe środki w sklepie.

Upewnij się, że podejmujesz kroki, aby zabezpieczyć dane Oculus przed usunięciem. Obsługa klienta może być w stanie Ci pomóc.

 • Niektóre dane pozostają

Najczęstszym przykładem są wiadomości wysłane do innych użytkowników Facebooka. Mogą być one przechowywane w ich skrzynkach odbiorczych, nawet jeśli nie będziecie mogli się ze sobą skontaktować. Poza tym niewiele więcej pozostanie na Facebooku.

Są to ważne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed usunięciem wszystkich danych z Facebooka. Upewnij się, że możesz kontynuować, zanim wykonasz poniższe czynności.

Jak usunąć wszystkie dane z Facebooka?

Oto, jak na zawsze usuniesz swoją obecność na Facebooku. Zawsze możesz utworzyć nowe konto na Facebooku, ale Twoje stare konto zniknie.

Usuń trwale swoje konto na Facebooku

Facebook oferuje wykonanie kopii zapasowej informacji w postaci pliku HTML lub w innym formacie. W ten sposób nadal możesz uzyskać do niego dostęp w trybie offline bez konta na Facebooku. Proces może zająć dużo czasu, ale jeśli chcesz zachować swoje informacje, jest to jedyny sposób.

Zobaczmy, jak wykonuje się kopię zapasową danych:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku.

 2. Znajdź swoje ustawienia.

 3. Przejdź do „Twoich informacji z Facebooka”.

 4. W tej sekcji wybierz „Widok”, który znajduje się obok „Pobierz swoje informacje”.

 5. Upewnij się, że wszystkie pola w sekcji „Twoje informacje” są zaznaczone lub odznacz zgodnie z potrzebami.

 6. Zachowaj zakres dat w „Wszystkie moje dane” lub zmień go.

 7. Zachowaj format w HTML lub przełącz się na inny format.

 8. Aby zapisać zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości, upewnij się, że jakość wideo jest ustawiona na Wysoka.

 9. Aby pobrać wszystkie dane, wybierz „Utwórz plik”.

 10. Poczekaj na zakończenie procesu.

Pobranie wszystkiego może zająć co najmniej 30 minut. Oczywiście im mniej informacji zdecydujesz się pobrać, tym szybciej to się stanie. Wszystko zależy od tego, ile informacji masz na swoim koncie.

Jeśli zdecydujesz się pobrać plik HTML, każda nowoczesna przeglądarka może go otworzyć, na przykład Google Chrome i Microsoft Edge. W ten sposób uzyskasz dostęp do swoich starych informacji z Facebooka.

Zalecamy również przechowywanie go na dysku twardym lub dysku USB, ponieważ może to być bardzo duży plik.

Ręcznie usuń informacje

Jeśli chcesz zachować swoje konto w stanie nienaruszonym, ale nie chcesz go dezaktywować, istnieje możliwość ręcznego usunięcia informacji. W ten sposób możesz wybrać, które posty mają pozostać online, a które zostaną usunięte na zawsze.

Aby ręcznie usunąć swoje posty na Facebooku, wykonaj następujące kroki:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku.

 2. Przejdź do swojego profilu.

 3. Kliknij potrójne kropki po prawej stronie.

 4. Z rozwijanego menu wybierz "Dziennik aktywności".

 5. Znajdź posty, które chcesz usunąć.

 6. Kliknij potrójne kropki po prawej stronie postów.

 7. Wybierz „Przenieś do Kosza”.

 8. Zrób to dla tylu postów, ile potrzebujesz.

Ta metoda może być bardzo żmudna, ale na szczęście istnieje inna metoda, która pozwala na zbiorcze usuwanie. Zajmuje to trochę czasu, ale masz kontrolę nad całym procesem. Upewnij się, że usuwasz tylko te posty, w których nie chcesz się kręcić.

Oto jak usuwać posty zbiorczo:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku.

 2. Przejdź do swojego profilu.

 3. Wybierz „Zarządzaj postami”.

 4. W razie potrzeby wybierz rok i miesiąc postów, które chcesz usunąć.

 5. Klikaj na nie, aż dotrzesz do 50 postów.

 6. Wybierz „Dalej”.

 7. Wybierz „Usuń posty”.

 8. W razie potrzeby powtórz.
 9. Aby to zakończyć, wybierz „Gotowe”.

Może to wydawać się powolne, ale jest to obecnie najszybsza metoda, jaką oferuje Facebook.

Jeśli chcesz wyczyścić swój profil ze wszystkich zdjęć, możesz to zrobić. Możesz usuwać albumy, ponieważ wszystkie zawierają Twoje zdjęcia. W ten sposób ponownie będziesz miał piskliwie czysty profil.

Kroki usuwania zdjęć to:

 1. Zaloguj się do Facebooka.

 2. Przejdź do swojego profilu, klikając swoje zdjęcie profilowe na górnym pasku.

 3. Znajdź swoje zdjęcia.

 4. Wybierz „Zobacz wszystkie zdjęcia”.
 5. Przejdź do zakładki „Albumy”.

 6. Wybierz album, który chcesz usunąć.
 7. Kliknij potrójne kropki po prawej stronie.

 8. Wybierz „Usuń album”.

 9. Powtarzaj, aż usuniesz wszystkie albumy z wyjątkiem zdjęć profilowych i zdjęć na okładkę.

W przypadku tych dwóch musisz ręcznie usunąć je pojedynczo. Odbywa się to, przechodząc do albumów, a następnie lokalizując opcję usunięcia każdego zdjęcia. Znajdziesz go w ikonie pióra.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak mogę najpierw zapisać moje dane z Facebooka?

Aby zapisać dane z Facebooka, musisz przejść do ustawień, a następnie znaleźć opcję pobrania swoich informacji. Proces może zająć dużo czasu, ale w końcu będziesz mieć do niego dostęp z komputera. Kroki można znaleźć powyżej.

Jakie dane zbiera Facebook?

Oto lista niektórych informacji, które Facebook zbiera na Twój temat.

· Adresy IP

Tak, Facebook zbiera Twoje adresy IP, od adresu domowego po darmowe Wi-Fi, z którego korzystałeś podczas wakacji w Japonii. Wszystko to jest jasne jak dzień dla każdego, kto może to znaleźć, chociaż normalni użytkownicy nie mogą. Jednak pracownicy i złośliwi hakerzy zawsze mogą uzyskać dostęp do twoich adresów IP.

· Reklamy, które przykuły Twoją uwagę

Jeśli klikniesz na wyróżniającą się reklamę, Facebook to odnotuje i poleci podobne. Ma to na celu „poprawę” korzystania z aplikacji, ale może być również wykorzystane do zbudowania Twojego profilu, jeśli ktoś posiada informacje.

· Preferencje polityczne

Jeśli klikniesz wystarczająco często reklamy polityczne, aplikacja zarekomenduje również treści na podstawie Twoich poglądów politycznych. Ponadto umieszczenie tego w sekcji „O mnie” to kolejny sposób, w jaki Facebook Cię śledzi.

· Twoje działania

Facebook śledzi każdy Twój ruch, w tym polubienia, historię wyszukiwania i zmiany w Twoim profilu. Wszystko to jest częścią historii, którą możesz znaleźć również w swoim profilu.

· Dane finansowe

Jeśli korzystasz z Facebooka do kupowania i sprzedawania, firma oczywiście będzie miała w rejestrach informacje o Twojej karcie kredytowej. Nawet darowizny nie są odporne, a o swoich finansach możesz też porozmawiać na Facebooku. Wszystko, co znajduje się w cyfrowej dokumentacji o Tobie.

· Twoje dane urządzenia

Obejmuje to przeglądarkę, typ telefonu, system operacyjny i wiele więcej. Chociaż te informacje mogą pomóc Facebookowi ulepszyć platformę, osoby o złych zamiarach zawsze mogą ukraść dane i wyrządzić im krzywdę.

Jak mogę po prostu powstrzymać Facebooka przed gromadzeniem danych?

Jednym z łatwych sposobów jest wyłączenie śledzenia aktywności poza Facebookiem. Oto jak:

1. Zaloguj się do Facebooka.

2. Przejdź do menu ustawień.

3. Wybierz „Twoje informacje z Facebooka”.

4. Wybierz „Aktywność poza Facebookiem”.

5. Wybierz „Zarządzaj aktywnością poza Facebookiem”.

6. Wyczyść swoją historię.

7. Wybierz „Zarządzaj przyszłą aktywnością” i wyłącz opcję.

Nie jest to kompletna poprawka, ale może lepiej zapobiegać ukierunkowanym reklamom. Nie będziesz szukać butów w Chrome, a potem nagle zobaczysz odpowiednie reklamy na swojej osi czasu.

Co Facebook robi z Twoimi danymi?

Facebook jest znany z wykorzystywania Twoich danych do:

• Polecaj wydarzenia wokół Ciebie, śledząc

• Kieruj reklamy zgodnie z Twoimi zainteresowaniami

• Polecaj znajomych

• Podziel się nim z innymi firmami.

• Zbuduj profil cyfrowy na podstawie dostarczonych informacji

Facebook wykorzystuje zebrane dane na wiele innych sposobów. To tylko najbardziej oczywiste sposoby, o których powinieneś wiedzieć.

Czas opuścić Facebooka

Teraz, gdy wiesz, jak usunąć wszystkie dane z Facebooka, możesz całkowicie opuścić platformę lub po prostu usunąć wybrane części. Istnieją pewne problemy z tym, jak firma obsługuje wszystkie te informacje, ale jeśli to Ci nie przeszkadza, nadal możesz pozostać na platformie, ale wyłączyć śledzenie.

Czy jesteś fanem reklam na Facebooku? Jaka jest twoja ulubiona funkcja Facebooka? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.