Jak usunąć wszystkie dokumenty w Dokumentach Google

Usuwanie plików w Dokumentach Google nie powinno być uciążliwe. Często jesteśmy przytłoczeni plikami, zdjęciami, muzyką i danymi, których już nie potrzebujemy. Jeśli Twoje Dokumenty Google są nieco zapełnione, co utrudnia znalezienie dokumentów, istnieją sposoby na uporządkowanie i usunięcie niechcianej zawartości.

Czasami może się zdarzyć, że gapisz się na pełną listę plików, których nie chcesz, nie potrzebujesz lub po prostu nie masz na nie miejsca.

Osobiście często zdarza się, że moja lista Dokumentów Google wyświetla hordy nienazwanych plików, duplikatów i udostępnionych dokumentów, nad którymi już nie pracujemy. Google sprawia, że ​​zapisywanie i udostępnianie plików jest tak niewiarygodnie łatwe, że po pewnym czasie wszystkie te dokumenty zaśmiecają Twój Dysk Google, powodując dezorganizację, obniżając produktywność i zwiększając poziom stresu.

Jak więc usunąć wszystkie niechciane pliki? Czy istnieją pliki, które warto zachować, a te, które wybrałeś do usunięcia, czy naprawdę, naprawdę zniknęły?

Przekonasz się, że Dysk Google będzie dla Ciebie przydatny w tym procesie, więc warto nauczyć się dobrze korzystać z Dysku Google.

Jak usunąć pliki z Dokumentów Google

Tytuł może brzmieć „wiele”, ale omówię również podejście stosowane do usuwania pojedynczych plików. Aby usunąć pojedynczy plik z nadętej listy Dokumentów Google:

 1. W Dokumentach Google wybierz plik, który chcesz usunąć, i kliknij lewym przyciskiem myszy ikonę Menu (oznaczoną trzema pionowymi kropkami) dla tego pliku.

 2. Z opcji dostępnych w wyskakującym oknie wybierz Usunąć aby usunąć go z listy.

 3. U dołu ekranu pojawi się okno dialogowe wskazujące, że plik został przeniesiony do kosza. Po prawej stronie okna dialogowego znajduje się COFNIJ opcja. Kliknij COFNIJ jeśli przypadkowo usuniesz plik.

Jak usunąć wiele dokumentów

Dokumenty Google nie były przeznaczone do porządkowania Twoich dokumentów, nie możesz usunąć wielu plików jednocześnie. Zamiast tego musisz udać się na Dysk Google. Na szczęście możesz usunąć wiele dokumentów Google z Dysku Google.

Wyciągnij listę zamkniętych plików.

Kliknij lewym przyciskiem plik, który chcesz usunąć. Jeśli jest to jedyny plik, który chcesz usunąć, możesz kliknąć Kosz na śmieci ikonę w lewym górnym rogu lub kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz Usunąć z menu.

Aby usunąć wiele plików, po kliknięciu lewym przyciskiem pierwszego pliku, przytrzymaj klawisz KLAWISZ KONTROLNY i kliknij lewym przyciskiem każdy z pozostałych plików, które chcesz usunąć.

Kontynuuj to, aż wszystkie pliki zostaną wybrane. Jeśli pliki, które chcesz usunąć, są umieszczone kolejno, możesz przytrzymać Zmiana po wybraniu pierwszego pliku, a następnie kliknij ostatni plik w łańcuchu, który chcesz usunąć.

Po wybraniu wszystkich plików kliknij jeden z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Usunąć z menu lub kliknij Kosz na śmieci w prawym górnym rogu okna.

Wszystkie wybrane pliki zostaną teraz przeniesione do Śmieci .

Archiwizowanie/ukrywanie starszych udostępnionych Dokumentów Google i galerii szablonów

Jeśli szukasz szybkiego oczyszczenia swoich Dokumentów Google, istnieje prosty sposób na ukrycie udostępnionych Ci dokumentów. Często okazuje się, że nasz Dysk Google jest tak zaśmiecony udostępnianymi plikami, że usunięcie ich wszystkich może być onieśmielające.

Dostępna jest opcja czyszczenia wyglądu Dokumentów Google za pomocą jednego kliknięcia, zachowując je na przyszłość.

Aby ukryć dokumenty, których nie jesteś właścicielem, zrób tak:

Kliknij, aby go otworzyć i wybierz „Nie należy do mnie”. Twoje Dokumenty Google będą teraz wyświetlać tylko te dokumenty, które zostały Ci udostępnione.

Możesz również użyć tej funkcji, aby odfiltrować wszystkie pliki, które nie są Twoją własnością, co ułatwia usuwanie dokumentów, których już nie potrzebujesz.

Ponadto, jeśli utrata listy szablonów sprawia, że ​​wizualnie bardziej atrakcyjna jest dla Ciebie, możesz to zrobić, otwierając menu (oznaczone trzema pionowymi kropkami) znajdujące się po prawej stronie słów „GALERIA SZABLONÓW” i wybierając Ukryj szablony .

Usuń swoją historię zmian

Jedną z funkcji Dysku Google jest to, że wersje Twoich dokumentów są zapisywane automatycznie, bez konieczności robienia czegokolwiek. Aby zobaczyć listę wersji, możesz nacisnąć CTRL+ALT+SHIFT+H w tym samym czasie. Chociaż ta funkcja jest niezwykle przydatna, jeśli kiedykolwiek planujesz wrócić do poprzedniej wersji dokumentu lub po prostu chcesz przejrzeć wprowadzone zmiany, możesz nie chcieć, aby inne wścibskie oczy to widziały.

Domyślnie po 30 dniach cała historia wersji zostanie automatycznie usunięta. Jednak dla niektórych może to być zbyt długie oczekiwanie. Jedyną pozostałą opcją jest zmuszenie Dysku Google do natychmiastowego całkowitego usunięcia historii wersji, co wymaga wykonania kopii tego dokumentu.

Co musisz zrobić, to:

 1. Zaloguj się na Dysku Google i kliknij prawym przyciskiem myszy dokument z historią zmian, którą chcesz usunąć.

 2. Wybierać 'Zrób kopię' z menu podręcznego.

 3. Po wykonaniu kopii wybierz: Usunąć ostatnio skopiowany (nie kopię) dokument lub wybierz dokument i kliknij ikonę Kosza w prawym górnym rogu. Spowoduje to nie tylko usunięcie dokumentu, ale także jego historii zmian.

 4. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy kopię właśnie usuniętego dokumentu i wybierz Przemianować z menu podręcznego. Zmień nazwę dokumentu na oryginalny tytuł lub nadaj mu nowy, a następnie kliknij ok .

 5. Aby zweryfikować, otwórz dokument i kliknij „Plik”. Wybierz „Zobacz historię wersji” z menu i zobacz, że nie ma już historii zmian dla dokumentu.

Opróżnij kosz (trwałe usunięcie)

Do tej pory z widoku usunięto tylko pliki i dokumenty. Aby trwale usunąć plik lub pliki, musisz trochę zanurkować na śmieci. Gdy plik zostanie trwale usunięty, każdy, komu go udostępnisz, straci do niego dostęp.

Wróć do Dysku Google i dotknij „Kosz” z ikony menu. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz usunąć, i wybierz „Usuń na zawsze”. Zwróć również uwagę na opcję „Przywróć”. Jeśli kiedykolwiek przypadkowo usuniesz element, możesz go odzyskać z folderu kosza na Dysku Google.

Przenieś własność pliku

Jeśli masz udostępniony plik (którego jesteś właścicielem), który jest ważny dla osób, którym został udostępniony, możesz przenieść na nie własność w kilku prostych krokach.

Każda inna osoba, której udostępniłeś folder lub plik, może zgłosić prawo własności, jeśli chcesz go zrzec. Aby przekazać wyłączną własność pliku osobie współużytkowanej:

 1. Przejdź na Dysk Google i wybierz folder do przeniesienia własności. Jeśli chcesz wybrać wiele folderów, przytrzymaj KLAWISZ KONTROLNY podczas wybierania każdego z nich lub przytrzymaj Zmiana jeśli pliki są kolejno wyrównane.

 2. Kliknij Udział ikona w prawym górnym rogu (oznaczona sylwetką osoby ze znakiem „+”)

 3. Otworzy się okno „Udostępnij osobom i grupom”. Wybierz imię i nazwisko osoby, której chcesz nadać prawo własności.

 4. Po prawej stronie nazwy przyszłego właściciela kliknij ikonę ze strzałką w dół i zmień ją na „Ustaw właściciela”.

 5. Pojawi się wyskakujące okienko, aby potwierdzić wprowadzone zmiany, wybierz "Tak", aby potwierdzić.

 6. Kliknij Gotowe aby przeniesienie stało się skuteczne.

Nadal możesz edytować folder nawet po przeniesieniu własności. Nowy właściciel może zdecydować, czy cofnąć dostęp. Możesz teraz usunąć folder z listy na Dysku Google, pozostawiając go w bezpiecznym miejscu nowemu właścicielowi.

Niszczarka plików (wszystkie pliki usunięte)

Aby usunąć wszystkie pliki na stałe:

 1. Będąc na Dysku Google, w menu po lewej stronie wybierz Śmieci .

 2. Sprawdź, czy wszystkie pliki na liście to te, które chcesz całkowicie usunąć.

 3. W górnej części listy plików kliknij Opróżnić kosz aby trwale usunąć wszystkie pozycje z listy.