Jak usunąć wszystkie aplikacje na iPhonie

Jeśli chodzi o iPhone'y i iPady, jasne jest, że pamięć masowa jest główną walutą Apple. Ze względu na brak obsługi pamięci zewnętrznej, pamięć wewnętrzna jest głównym wyróżnikiem produktów tej samej generacji.

Jak usunąć wszystkie aplikacje na iPhonie

To walka, z którą boryka się wielu użytkowników iPhone'a, którzy decydują się na model o mniejszej pojemności. W końcu zabraknie im miejsca na swoim urządzeniu, więc wykorzystują każdą szansę, aby je zwolnić.

Istnieje wiele sposobów na zwolnienie miejsca na iPhonie, ale większość użytkowników nie docenia liczby gigabajtów, z których faktycznie korzystają aplikacje. Tak więc, niezależnie od tego, czy próbujesz zacząć od nowa, czy po prostu chcesz zwolnić trochę miejsca, poniżej omówimy, jak usunąć wszystkie aplikacje na iPhonie.

Czy możesz usunąć wszystkie aplikacje na iPhone'a na raz?

Cóż, tak i nie. Niestety, Apple nie daje nam możliwości szybkiego przełączenia przełącznika i usunięcia wszystkich naszych aplikacji jednocześnie. Ale to nie znaczy, że nie masz szczęścia.

Istnieje kilka oficjalnych (i nie tak oficjalnych) sposobów na zachowanie wolnej i przejrzystej pamięci telefonu w odniesieniu do aplikacji. Zacznijmy od Twoich opcji.

Wielokrotne usuwanie aplikacji przy użyciu metody Jailbreak

Jeśli korzystasz z urządzenia po jailbreaku, poszukaj aplikacji MultiDelete w sklepie Cydia. Po znalezieniu wykonaj następujące czynności:

 1. Po zainstalowaniu MultiDelete zobaczysz nowy panel w menu Ustawienia. Otwórz go, a następnie włącz MultiDelete.
 2. Przejdź do ekranu głównego i naciśnij i przytrzymaj dowolną aplikację, którą chcesz usunąć, aż wszystkie zaczną się poruszać. Stuknij w środek każdej aplikacji, którą chcesz usunąć, aby ją wybrać.
 3. Stuknij w x przycisk na dowolnej z wybranych aplikacji i dotknij Kasować gdy zobaczysz wyskakujące menu.

Jeśli nie złamałeś jail swojego iPhone'a i rozważasz to, aby to ulepszyć, możesz pomyśleć dwa razy, zanim to zrobisz. Mimo że jailbreaking otwiera nowe możliwości, unieważnia gwarancję, a opłacenie naprawy, jeśli coś pójdzie nie tak, może być dość kosztowne.

Niestety Apple nie zawiera opcji masowego wyboru, jeśli chodzi o aplikacje. Oznacza to, że nie będziesz w stanie usunąć wielu aplikacji jednocześnie. Jedyną opcją jest przywrócenie ustawień fabrycznych iPhone'a i rozpoczęcie od nowa. Jeśli jeszcze tego nie wiesz, usunie to również wszystko inne, więc utworzenie kopii zapasowej danych byłoby dobrym pomysłem. Przejdźmy przez niezbędne kroki.

Przywracanie ustawień fabrycznych iPhone'a

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to wykonać kopię zapasową urządzenia. Jeśli jednak kopia zapasowa zawiera wszystkie aplikacje, wszystkie automatycznie rozpoczną pobieranie po ponownym uruchomieniu telefonu i ponownej migracji danych.

W ten sposób skończysz tam, gdzie zacząłeś. Dlatego powinieneś wybrać dane, które chcesz skopiować. Oto jak to zrobić:

 1. Iść do Ustawienia > iCloud.
 2. Wybierać Kopia zapasowa iCloud > Zarządzaj pamięcią. Jeśli używasz iOS 11, przejdź do Zarządzaj pamięcią > Kopie zapasowe.
 3. Stuknij nazwę swojego urządzenia.
 4. Uzyskiwać Wybierz dane do kopii zapasowej, a następnie wyłącz wszystkie niepotrzebne aplikacje.
 5. Wybierać Wyłącz i usuń.

Gdy to zrobisz, Twoje dane będą bezpieczne. Po zresetowaniu iPhone'a będziesz mógł go z powrotem przenieść.

Gdy masz pewność, że proces tworzenia kopii zapasowej został zakończony, możesz zresetować urządzenie. Oto, co musisz zrobić:

 1. Iść do Ustawienia > Ogólne > Resetuj
 2. Uzyskiwać Skasuj całą zawartość i ustawienia
 3. Wpisz swoje hasło (jeśli je masz), aby potwierdzić tę akcję.
 4. Zobaczysz okno ostrzegawcze z Wymaż iPhone'a Stuknij w to.
 5. Wpisz swoje hasło Apple ID, aby sfinalizować proces.

Po wykonaniu tej czynności wszystkie dane z urządzenia zostaną wyczyszczone, a zobaczysz ekran konfiguracji, który po raz pierwszy zobaczyłeś podczas zakupu. Po wyświetleniu monitu wybierz Przywróć z kopii zapasowej iCloud opcja, a wszystkie dane z kopii zapasowej zostaną pobrane, a wszystkie aplikacje pozostaną w tyle.

Odciąż nieużywane aplikacje

Obie wyżej wymienione metody są dość ekstremalne. Jeśli szukasz prostego rozwiązania, aby zmniejszyć ilość miejsca na dane, to jest to. Apple naprawdę to przemyślało w ostatnich latach i może to być idealne rozwiązanie na problem „zbyt wielu aplikacji”.

Co to znaczy odciążać aplikacje?

Istnieje kilka różnic między odciążaniem aplikacji a ich odinstalowywaniem:

 • Aplikacje nadal pojawiają się na ekranie telefonu, ale nie zajmują miejsca.
 • Wszystkie Twoje informacje są nadal zapisywane w aplikacji, więc nie musisz się ponownie logować ani rozpoczynać gry od nowa.
 • O wiele łatwiej jest odciążyć aplikacje niż odinstalować je pojedynczo, złamać jail na telefonie lub przywrócić ustawienia fabryczne.

Jeśli przestrzeń do przechowywania jest Twoim głównym powodem, dla którego chcesz zwolnić miejsce, jest to metoda dla Ciebie. Oczywiście, jeśli próbujesz sprzedać swój telefon lub podarować go komuś innemu, postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby przywrócić go do ustawień fabrycznych.

Jak odciążać aplikacje — ręcznie

Jeśli chcesz ręcznie odciążyć swoje aplikacje, możesz. Po prostu zrób to:

 1. Otwórz Ustawienia na swoim iPhonie i wybierz „Ogólne”.
 2. Stuknij w „Pamięć iPhone'a”.

 3. Znajdź i dotknij aplikacji, którą chcesz odciążyć.

 4. Dotknij „Odciąż aplikację”.

Pamiętaj, że możesz także usuwać aplikacje pojedynczo, wykonując te czynności. Po prostu kliknij opcję „Usuń aplikację” i potwierdź. Dla niektórych może to być łatwiejsza metoda niż długie naciśnięcie aplikacji na ekranie głównym telefonu i dotknięcie opcji „Usuń aplikację”.

Jak odciążać aplikacje – automatycznie

Jeśli chcesz ustawić automatyczne ładowanie aplikacji, gdy nie były używane przez jakiś czas, zrób to:

 1. Otwórz Ustawienia na swoim iPhonie i dotknij „App Store”.
 2. Przewiń w dół i włącz opcję „Odciąż nieużywane aplikacje”, aby zmieniła kolor na zielony.

Teraz możesz mieć pewność, że Twoje aplikacje nie zajmą całego miejsca na Twoim iPhonie.

Podsumowanie

Jeśli nie złamałeś jail swojego iPhone'a, usuwanie wielu aplikacji nie jest najwygodniejszym procesem. Apple prawdopodobnie zdaje sobie z tego sprawę, więc możemy zobaczyć ten problem rozwiązany w przyszłych aktualizacjach oprogramowania.

Do tego czasu wykonanie selektywnej kopii zapasowej i przywrócenie tylko żądanych danych jest drogą do zrobienia, chyba że chcesz ręcznie usunąć każdą aplikację.