Cyberpunk 2077 Jak otworzyć ekwipunek

Cyberpunk 2077 posiada rozbudowany samouczek, który uczy, jak poruszać się po systemie gry i ulicach Night City. Jednak wszystkie gry mają odrębne systemy skrótów klawiszowych, a nauka ich jest zawsze procesem, który może zająć trochę czasu.

W tym artykule nauczymy Cię, jak otworzyć ekwipunek na PC i konsolach oraz jak w razie potrzeby zmienić ustawienia skrótów klawiszowych.

Jak otworzyć ekwipunek

Ekwipunek jest jednym z najważniejszych aspektów gier z otwartym światem, a wiele gier żyje lub umiera w oparciu o prostotę i funkcje systemu zarządzania ekwipunkiem. Cyberpunk 2077 nie jest inny. Dzięki szerokiej gamie przedmiotów do łupienia i wytwarzania w Night City dostęp do ekwipunku i zarządzanie nim stanie się jedną z najczęstszych czynności w trakcie gry.

Oto jak otworzyć swój ekwipunek w grze:

 • Gracze na PC: użyj domyślnego skrótu klawiaturowego O, aby uzyskać dostęp do ekwipunku. Alternatywnie możesz użyć klawisza I, aby uzyskać dostęp do menu gry, a następnie kliknąć „Inwentarz”.

  Jeśli grasz w Cyberpunk za pomocą kontrolera, skorzystaj z instrukcji PS4/Xbox w zależności od typu kontrolera.

 • PS4/PS5: Naciśnij środkowy touchpad, aby otworzyć menu gry. W menu musisz przewinąć do Inwentarza i otworzyć go wciskając X.
 • Xbox: naciśnij przycisk Widok na kontrolerze, aby otworzyć menu gry. Tam przewiń do Inwentarza i otwórz go, naciskając A.

Jak widać, otwieranie ekwipunku odbywa się jednoetapowo na PC, ale na konsolach jest to proces dwuetapowy. Z biegiem czasu te skróty klawiszowe staną się zakorzenione, ale do tego czasu możesz w każdej chwili wrócić do tego artykułu, aby szybko odświeżyć.

Wybranie ekwipunku da ci dostęp do całego menu ekwipunku, z przeglądem wszystkich przedmiotów, w tym ubrań i broni, które aktualnie nosi V (postać gracza). Następnie możesz kliknąć Plecak, aby otworzyć menu plecaka i zobaczyć wszystkie trzymane przedmioty.

Inne ustawienia skrótów

Jeśli grasz na PC, Cyberpunk 2077 ma szeroką gamę skrótów klawiaturowych ze względu na wszystkie dostępne przyciski do wyboru. Oto lista skrótów klawiszowych dla każdej sytuacji:

Kontrola ruchu

 • Ruch podstawowy – WASD i ruch kamery – Mysz
 • Sprint – Lewa zmiana
 • Skok – spacja
 • Przesuwanie – lewy klawisz Ctrl lub C podczas sprintu
 • Vaulting – Przestrzeń podczas zbliżania się do krótkiej przeszkody
 • Unik – naciśnij dwukrotnie dowolny klawisz ruchu WASD, aby wykonać unik w żądanym kierunku

Sterowanie w walce – dystansowe

 • Wyciągnij ostatnio używaną broń / Broń do kabury – naciśnij dwukrotnie lewy Alt (LAlt)
 • Menu broni i jazda na rowerze – Przytrzymaj LAlt

 • Strzelaj – lewy przycisk myszy

 • Celowniki (ADS) – kliknięcie prawym przyciskiem myszy

 • Przeładuj – R

 • Uderz wroga wyposażoną bronią – Q

Sterowanie w walce – walka wręcz

 • Wyciągnij broń / chowaj broń – Dwukrotnie dotknij LAlt

 • Menu broni i jazda na rowerze – Przytrzymaj LAlt

 • Szybki atak wręcz – lewy przycisk myszy

 • Blokuj i paruj – przytrzymaj prawy przycisk myszy

 • Silny atak wręcz – przytrzymaj i puść lewy przycisk myszy

 • Atak z wyskoku – kliknięcie lewym przyciskiem w powietrzu

 • Atak wślizgu/uniku/sprintu — kliknięcie lewym przyciskiem podczas wykonywania odpowiedniej akcji ruchu

Sterowanie bojowe – pojazdowe

 • Wejdź do walki – Alt
 • Cel – kliknij prawym przyciskiem myszy
 • Strzelaj – lewy przycisk myszy
 • Przeładuj – R
 • Powrót na miejsce – F lub kabura broni (dwukrotne dotknięcie LAlt)

Zmiana skrótów klawiszowych

Podobnie jak w wielu innych grach, klawisze sterujące są w pełni konfigurowalne w Cyberpunk 2077. Oto jak zmienić skróty klawiszowe:

 1. Przejdź do menu gry i kliknij Ustawienia.

 2. Przejdź do powiązań klawiszy.

 3. Zmień kontrolki zgodnie z potrzebami. Naciśnięcie F1 przywróci skróty klawiszowe do ich stanu domyślnego.

Jeśli chcesz dalej dostosować przypisania klawiszy, na przykład zmieniając więcej ustawień zakodowanych na sztywno i używając innych przycisków niż zwykle, będziesz musiał zmienić ustawienia w pliku konfiguracyjnym. Wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do katalogu instalacyjnego, a następnie przejdź do r6> config.

 2. Znajdź plik o nazwie InputUserMappings.xml.

 3. Zapisz kopię pliku w innym miejscu do późniejszego wykorzystania lub odniesienia.

 4. Użyj Notepad ++, aby otworzyć plik.

 5. Użyj CTRL + F, aby znaleźć żądany klawisz, który chcesz ponownie powiązać (na przykład F, który jest klawiszem akcji).

 6. Użyj funkcji Zamień wszystko, aby zastąpić skrót klawiszowy żądanym klawiszem w całym dokumencie. Pamiętaj, że musisz całkowicie zmienić oryginalną nazwę klucza na nową nazwę klucza.
 7. Nazwy przycisków używają innego schematu niż tylko ich nazywanie (na przykład F to „IK=F”). Musisz znaleźć listę referencyjną dla wszystkich przycisków. Ten powinien być dokładny.
 8. Pamiętaj, aby zmienić wszystkie wystąpienia skrótu klawiszowego w dokumencie.
 9. Zapisz plik, a następnie uruchom grę.

 10. Nie używaj menu ustawień do późniejszej zmiany klawiszy, ponieważ gra może powrócić do ustawień domyślnych.

Zmiana skrótów klawiszowych w ten sposób może wydawać się zniechęcająca, ale jest to wykonalne przy odrobinie cierpliwości. Jeśli chcesz przywrócić ustawienia w dowolnym momencie, wstaw z powrotem skopiowany plik. Korzystanie z plików pozwala na korzystanie z szerszego zakresu powiązań i zmianę niektórych ustawień, których nie ma menu w grze.

Zarządzanie zapasami

Teraz, gdy wiesz, jak otworzyć ekwipunek i ponownie powiązać jego klucz, aby dopasować go do swoich potrzeb, nadszedł czas, aby porozmawiać o zarządzaniu nim. Choć może wydawać się ogromny, przestrzeń ekwipunku jest ograniczona. Nie możesz zebrać wszystkich przedmiotów, które znajdziesz w pobliżu (lub na ciałach ludzi), więc będziesz musiał zdecydować, które przedmioty warto zachować.

Zwróć uwagę, że menu ekwipunku ma skrót do filtrowania przedmiotów według wagi. Możesz upuścić najcięższy przedmiot, którego nie używasz, aby zrobić miejsce na wiele lżejszych przedmiotów.

Kupiec w Night City może pomóc ci pozbyć się starego sprzętu lub dać ci dostęp do nowych części. Ceny u sprzedawców będą się różnić, a możesz poprawić stawki, zyskując większą reputację uliczną. Wystarczająco wysoka reputacja może również zapewnić Ci oferty specjalne, unikalne przedmioty lub większe zniżki.

Przejmij ekwipunek

Teraz, gdy masz dostęp do ekwipunku i ponownie powiąż ustawienia zgodnie ze swoimi preferencjami, możesz podsumować, co masz, a czego nie warto zachować. Trzymaj tylko rzeczy, które wywołują radość lub robią więcej dziur we wrogach. Niezależnie od tego, jaki wybierzesz zarządzanie ekwipunkiem, baw się dobrze grając w Cyberpunk 2077 i badając jego bogatą historię i świat.

Jakie ustawienia inwentarza wolisz? Jak zarządzasz ekwipunkiem Cyberpunka? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.