Jak zmienić pole widzenia w CS:GO

CSGO zostało wydane w sierpniu 2012 roku. Wydaje się to wieki temu, zwłaszcza jeśli ostatnio grałeś w tę grę. A jeśli tak, być może zdałeś sobie sprawę z czegoś bardzo ważnego.

Jak zmienić pole widzenia w CS:GO

W rzeczywistości możesz zmienić swoje FOV (pole widzenia) w CSGO. W przeciwieństwie do wielu innych gier, w których możesz dowolnie zmieniać ustawienia pola widzenia w grze, zmiana pola widzenia w CSGO jest inna. Sam grałem w tę grę przez lata, nie zdając sobie z tego sprawy.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o moim haniebnym późnym odkryciu.

Co to jest pole widzenia i dlaczego ma to znaczenie?

Pole widzenia jest niezwykle ważne w grach wideo, zwłaszcza w grach wieloosobowych, a zwłaszcza w strzelankach pierwszoosobowych, takich jak CSGO. W grach takich jak ta potrzebujesz jakiejkolwiek przewagi, jaką możesz uzyskać, zwłaszcza jeśli możesz mieć tę przewagę za darmo.

FOV zasadniczo poszerza twój punkt widzenia, zwiększając odległość między modelem gracza a ekranem. Mówiąc prościej, im wyższe pole widzenia, tym więcej informacji otrzymujesz po prostu patrząc na ekran.

W wielu grach możesz mieć wyższe pole widzenia i mają ustawienia w grze, które pozwalają ci majstrować przy tej ważnej opcji. Niestety CSGO nie oferuje takiego luksusu. W tej grze musisz skakać przez obręcze, aby zmienić to ważne ustawienie, wraz z wieloma innymi ważnymi funkcjami.

Jak zmienić FOV w CSGO

Zmiana FOV w CSGO wcale nie jest trudna. Zostało to po prostu przeoczone, ponieważ domyślna wartość pola widzenia (czyli 60) wydaje się wystarczająco przyzwoita. Jeśli jesteś zwykłym graczem, raczej nie będziesz szukać tej opcji.

Na całe życie nie mam pojęcia, dlaczego Valve zdecydowało się ustawić domyślną wartość FOV w CSGO poniżej maksimum. Tak, 60 to domyślny FOV w większości gier, ale każdy przy zdrowych zmysłach chciałby jak najwyższego FOV w każdej grze, w tym CSGO.

Różnica w instrukcjach, które zamierzamy podać, nie jest zbyt duża, ale często może oznaczać życie lub śmierć, szczególnie w tak intensywnej grze FPS. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zmienić swoje CSGO FOV:

  1. Uruchom Steam i otwórz CSGO.
  2. Kliknij ikonę Ustawienia (koła zębatego) po lewej stronie ekranu.
  3. Przejdź do ustawień gry (zakładka Gra).
  4. Kliknij menu rozwijane obok opcji Włącz konsolę programisty (`) i wybierz Tak.

    włącz konsolę programisty

  5. Jeśli masz już włączoną konsolę w grze, pozostało tylko więcej rzeczy do zrobienia. Wpisz w konsoli następujące polecenie: (naciśnij przycisk poniżej ESC na klawiaturze, który wygląda tak ` lub to ~) viewmodel_fov 68 i naciśnij Enter.

    fov 68

Wyniki

Po wykonaniu tej czynności wskocz na serwer. Możesz to również zrobić w grze, więc lepiej przyjrzysz się różnicy między 60 a 68 FOV, która jest maksymalną wartością w CSGO. Niestety, wartość nie jest wyższa, ale mimo to zauważysz różnicę.

Oto kilka zrzutów ekranu dla porównania. To zdjęcie zostało zrobione z domyślną wartością FOV (60).

fov 60 w grze

Oto zdjęcie modelu z widokiem 68 FOV. Różnica jest bardziej niż oczywista, nie sądzisz?

fov 60 w grze

Jeśli kiedykolwiek czułeś się sfrustrowany, ponieważ wróg w jakiś sposób zobaczył cię przed tobą, przynajmniej teraz wiesz, że mogło to być spowodowane tym, że mieli wyższe lub lepsze FOV niż ty.

Dodatkowe wskazówki dla CSGO

Ty i ja na pewno zobaczymy przynajmniej pewną poprawę w naszej formie CSGO po zwiększeniu FOV. Chociaż jest to świetna zmiana na lepsze, jest kilka innych rzeczy, o których powinieneś pamiętać podczas gry.

Patrząc pod kątem lub trzymając go, staraj się być jak najdalej od tego samego kąta, jeśli ma to sens. Nigdy nie stój blisko ściany lub drzwi, raczej trzymaj rozsądną odległość. Kiedy jesteś bliżej kąta, wróg z większym prawdopodobieństwem zobaczy twój pierwszy.

Jeśli utrzymasz dystans, możesz również wycofać się i schować za osłoną szybciej niż przeciwnik. Czasami może to oznaczać różnicę między życiem a śmiercią (w CSGO).

Na koniec zdecydowanie zalecamy grę na monitorze 144 lub 240 Hz, jeśli masz komputer, który go obsługuje. To, w połączeniu z niskim pingiem, sprawi, że będziesz się liczyć w każdej grze fps, zwłaszcza CSGO.

Zawsze miej przewagę

CSGO to niesamowicie szybka i oparta na umiejętnościach gra, w której wszystko ma znaczenie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Jeśli chcesz odnieść sukces w jakiejkolwiek grze, zawsze staraj się przechytrzyć przeciwnika i zmusić go do gry w niekorzystnej sytuacji.

Pozwoli ci to łatwiej wygrywać, zamiast próbować oddawać niesamowite strzały i używać tylko refleksu. W strzelankach najważniejsze jest pole widzenia. Jeśli chcesz grać konkurencyjnie i poprawiać się w grze, zalecamy podkręcenie go do maksimum.

Zostaw swoje komentarze i pytania w tej sprawie w sekcji poniżej.