Dlaczego mój ping jest tak wysoki w CSGO?

Counter-Strike Global Offensive, w skrócie CSGO, jest obecnie u szczytu. Mając najwyższą bazę graczy na świecie, od jakiegoś czasu znajduje się na szczycie list przebojów Steam. Ale bez wątpienia te statystyki są imponujące, ale warto wspomnieć, że obejmują one tylko gry na Steam, który jest niezwykle popularną platformą.

Dlaczego mój ping jest tak wysoki w CSGO?

Są gracze z całego świata, a serwery CSGO znajdują się również w wielu lokalizacjach. Twoja fizyczna odległość od serwera gry to tylko jeden z wielu powodów, dla których twój ping może być wysoki w CSGO. Czytaj dalej z innych powodów, a co ważniejsze, z poprawkami dla nich wszystkich.

Objaśnienie wysokiego pingu w CSGO

Ping odnosi się do opóźnienia lub opóźnienia czasu odpowiedzi między komputerem a serwerem gry. W tym przypadku w CSGO. Ping jest zawsze wyrażony w liczbach, a liczba ta faktycznie pokazuje milisekundy lub ms.

Trudno określić idealny ping, ale oto przybliżony zarys. Jeśli twój ping wynosi od 0 do 40, przynajmniej w CSGO, gra będzie działać niesamowicie płynnie. Po tym możesz zauważyć niewielkie, jeśli nieistotne opóźnienie.

To opóźnienie staje się bardziej widoczne i przerywa grę, gdy ping przekracza 100 ms. W tym momencie doświadczysz opóźnienia, które wpłynie na twoją rozgrywkę. Twoi przeciwnicy mogą zobaczyć, jak przechodzisz przez róg, zanim zauważysz ich na ekranie.

Ponieważ pozostajesz w tyle, pociski mogą również rejestrować się inaczej niż zwykle, czasami nawet dając ci przewagę nad przeciwnikiem. Nie dlatego, że zalecamy celowe opóźnianie, znane również jako przełączanie opóźnień, ponieważ jest to łamanie gry i niesprawiedliwe.

wykresy pary

Jak zobaczyć swój ping w CSGO

Zanim zaczniemy wyjaśniać poprawki dotyczące wysokiego pingu, powinieneś wiedzieć, jak zawsze widzieć swój ping w CSGO. To proste, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Uruchom CSGO na swoim komputerze.
 2. Kliknij ikonę koła zębatego (ustawień) po lewej stronie ekranu.

  ustawienia

 3. Kliknij Ustawienia gry, a następnie Gra.
 4. Przewiń, aż znajdziesz opcję Włącz konsolę programisty. Kliknij strzałkę w dół i wybierz Tak.

  włącz konsolę deweloperską

 5. Wyjdź z tego okna i naciśnij klawisz konsoli na klawiaturze (znak ` pod ESC).
 6. Wpisz net_graph 1 w oknie konsoli. Jeśli chcesz to wyłączyć, po prostu wpisz net_graph 0.

Teraz na dole ekranu pojawi się wiele wartości. Wszystkie są przydatne i obejmują fps, częstotliwość taktowania serwera i ping. Klatki na sekundę (fps) są równie ważne jak ping w CSGO, ale to już temat na inny czas.

Potencjalne przyczyny i poprawki wysokiego pingu w CSGO

Zanim przejdziesz do konkurencyjnego meczu CSGO, sprawdź swój ping po uruchomieniu gry, a nawet lepiej, uruchom serwer casual lub deathmatch. Jeśli twój ping jest poniżej 70, będziesz mógł grać, ale ping poniżej 50 jest zalecany dla płynnej rozgrywki.

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek poprawek upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe. Zalecamy pakiet internetowy o przepustowości co najmniej 20 Mb/s oraz połączenie Ethernet. Połączenie kablowe zawsze bije na głowę Wi-Fi, bez względu na to, w którą grę grasz.

Jeśli ping jest wysoki, zawsze zaczynaj od routera. To najłatwiejsze rozwiązanie — wystarczy odłączyć modem i router. Odczekaj minutę i ponownie podłącz modem i router. Upewnij się, że ich wskaźniki świetlne świecą się na zielono (lub w innym normalnym kolorze). Sprawdź swój ping w grze.

Upewnij się, że masz wszystkie najnowsze aktualizacje

Twój system musi mieć wszystkie najnowsze aktualizacje, aby CSGO mogło działać płynnie. Obejmuje to aktualizacje systemu Windows lub inne aktualizacje systemu, ale także aktualizacje sprzętu. Regularnie aktualizuj sterowniki karty graficznej, nawet jeśli wpływają one na fps, a nie na ping.

Zaktualizuj sterowniki karty sieciowej, ponieważ mają one więcej wspólnego z pingiem. Upewnij się, że całe oprogramowanie routera jest również zaktualizowane. Po prostu wyszukaj w Google producenta routera i wyszukaj aktualizacje online.

Jeśli masz problemy z aktualizacją sterowników, możesz skorzystać z jednego z wielu programów do aktualizacji sterowników. Programy te są szeroko dostępne online, a niektóre z nich są bezpłatne (na przykład SlimDrivers).

Oczywiście powinieneś również regularnie aktualizować CSGO. Za każdym razem, gdy pojawi się aktualizacja, zamknij grę, jeśli jest uruchomiona, i pobierz ją (oczywiście z wyjątkiem sytuacji, gdy już uczestniczysz w meczu).

Zamknij wszystko inne

Jeśli chcesz mieć najlepsze wrażenia z gry, zamknij wszystkie aplikacje oprócz Steam i CSGO. Możesz to zrobić za pomocą Menedżera zadań. Działa to dla wszystkich widocznych procesów. Oto jednak bardziej zaawansowane rozwiązanie, które możesz wypróbować dla nieznośnych aplikacji, które pochłaniają wszystkie zasoby (dla systemu Windows):

 1. Przytrzymaj jednocześnie klawisze Windows i R na klawiaturze.
 2. Kliknij wyświetlone okno Uruchom i wpisz resmon. Kliknij OK.
 3. Spowoduje to otwarcie Monitora zasobów. Kliknij Sieć.
 4. Spójrz na zakładkę Suma. Sprawdź, czy jakikolwiek proces nie zajmuje zbyt dużo zasobów.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy najbardziej wymagające procesy i wybierz Zakończ proces. Powtarzaj, aż wszystkie te procesy zostaną zakończone. Upewnij się, że wiesz, z czym masz do czynienia. Jeśli nie wiesz, co robi jakiś proces, zostaw to.

Oprogramowanie, które pochłania większość zasobów, to zwykle program antywirusowy lub chroniący przed złośliwym oprogramowaniem. Zalecamy wyłączenie ich podczas grania, a może nawet ich całkowite usunięcie. Zapora Windows Defender lub Mac jest zwykle wystarczającą ochroną przed nieznanymi programami i witrynami innych firm.

Ostatnia rada

To były wszystkie proste wskazówki, jak poprawić ping w CSGO. W ostateczności możesz spróbować ponownie zainstalować CSGO i aplikację Steam na swoim komputerze. Nie używaj „rozwiązań” innych firm, które oferują cuda dla twojego pingu w różnych grach.

Są to głównie oszustwa, które infekują komputery złośliwym oprogramowaniem lub nakłaniają Cię do zapłacenia im. Jeśli jesteś użytkownikiem obeznanym z technologią, możesz również spróbować zmienić swój adres IP, serwer DNS i ustawienia rejestru.

Przyjrzyj się tym poprawkom i wykonuj je tylko wtedy, gdy jesteś wystarczająco kompetentny. Są to poważne ustawienia, które mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, jeśli nie wiesz, co robisz. Skomentuj poniżej, jeśli masz jakieś sugestie lub pytania.