Jak włączyć napisy w Crunchyroll?

Jeśli nie mówisz biegle po japońsku, będziesz potrzebować napisów, aby zrozumieć swoje anime. Na szczęście Crunchyroll oferuje do dziewięciu opcji językowych dla większości swoich strumieniowych filmów. Za pomocą kilku prostych naciśnięć przycisku możesz oglądać ulubione programy bez utraty rytmu.

Jak włączyć napisy w Crunchyroll?

Istnieje jednak kilka wyjątków i ograniczeń dotyczących możliwości napisów. Wszystko zależy od umowy licencyjnej, którą Crunchyroll zawarł z firmą posiadającą prawa do dystrybucji.

Dowiedz się więcej o włączaniu napisów w swoich strumieniach wideo i korzystaj w pełni z ulubionych programów.

Dostępność napisów w Crunchyroll

Napisy są dostępne dla większości treści przesyłanych strumieniowo w Crunchyroll, zwłaszcza jeśli programy są stosunkowo nowe. Starsze programy mają zwykle dostępny tylko jeden język napisów i jest to zwykle angielski. Ale im nowszy program, tym bardziej prawdopodobne, że będzie dostępny w większości z dziewięciu języków obsługiwanych przez Crunchyroll.

Wyjątkiem są filmy z dubbingiem.

W przypadku dźwięku z dubbingiem nie ma opcji napisów kodowanych w języku angielskim ani w żadnym innym języku.

Ponadto napisy są automatycznie dodawane do oglądanych filmów w zależności od regionu geograficznego. Zawsze możesz zmienić język napisów lub całkowicie je wyłączyć, jeśli film zawiera miękkie napisy. Jednak rzadko musisz przełączać napisy na „Włączone”, ponieważ usługa przesyłania strumieniowego automatycznie zakłada, że ​​nie znasz japońskiego.

Włącz napisy w przeglądarce internetowej

Jeśli używasz Crunchyroll z przeglądarki internetowej, możesz zmienić swoje napisy bezpośrednio ze strumienia wideo.

Najpierw kliknij małą ikonę koła zębatego w prawym dolnym rogu ekranu wideo. Spowoduje to otwarcie menu Ustawienia. Następnie przewiń w dół i wybierz Napisy/CC, aby otworzyć opcje językowe.

W zależności od wydawcy programu możesz zobaczyć wszystkie dziewięć obsługiwanych opcji językowych lub możesz zobaczyć tylko kilka. Różni się od pokazu do pokazu.

jak włączyć napisy

Włącz napisy w aplikacji Crunchyroll (PC)

Korzystanie z aplikacji Crunchyroll jest nieco inne, jeśli chcesz włączyć napisy do swoich filmów. Zamiast zmieniać napisy dla każdego filmu, aplikacja pozwala to zrobić dla wszystkich filmów w kilku prostych krokach.

Najpierw otwórz aplikację Crunchyroll i upewnij się, że jesteś zalogowany. Przejdź do ikony menu głównego lub trzech poziomych linii w lewym górnym rogu ekranu. Po kliknięciu menu głównego masz bardzo niewiele opcji do wyboru, ale to w porządku, ponieważ potrzebujesz tylko opcji Ustawienia.

W sekcji Ogólne menu Ustawienia zobaczysz trzy opcje. Kliknij Język napisów, a następnie wybierz preferowany język. Twoje nowe napisy są gotowe przy następnym odtworzeniu filmu, a język zmienia również tłumaczenia tytułów odcinków.

Włączanie napisów za pomocą konsoli

Możesz zmienić język napisów, jeśli oglądasz programy na konsoli takiej jak Xbox lub PlayStation. Nie możesz jednak włączać ani wyłączać napisów.

Aby zmienić język napisów:

  • Przejdź do menu
  • Przewiń w dół i kliknij opcję Ustawienia
  • Wybierz język
  • Wyjdź z menu

Zmiany wprowadzone w ten sposób dotyczą tylko strumieni wideo, a nie rzeczywistego interfejsu aplikacji. Jeśli chcesz zmienić język aplikacji, musisz wprowadzić te zmiany za pośrednictwem systemu konsoli.

Ponadto zmiana języka niekoniecznie gwarantuje, że Twój program będzie miał dostępne napisy. Różni się w zależności od umów licencyjnych między Crunchyroll a dystrybutorem. Jeśli wybierzesz język, który nie jest dostępny dla wszystkich pozycji w Twojej kolejce, nie pojawi się on na Twojej liście.

Jeśli więc zauważysz, że w kolejce brakuje niektórych Twoich programów, nie martw się. Nie zniknęły na dobre. Te programy mogą nie mieć napisów dostępnych w wybranym przez Ciebie języku.

Crunchyroll włącz napisy

Uzyskaj odpowiednie napisy we właściwym języku

Ze względu na ograniczenia licencyjne geograficzne, Crunchyroll nie jest w stanie zaoferować każdego programu w swojej bibliotece we wszystkich dziewięciu językach. Ale są całkiem blisko!

Możesz dowiedzieć się, czy program ma napisy w określonym języku, przechodząc do strony informacyjnej. Po prawej stronie okna pod opisem znajduje się lista języków obsługiwanych dla tej serii. Jeśli nie widzisz swojego języka od razu, sprawdzaj dalej. Umowy licencyjne zmieniają się cały czas.

Czy masz do opowiedzenia historię na temat tworzenia napisów w Crunchyroll? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.