Jak przyciąć zdjęcia do różnych kształtów (kwadrat, koło, trójkąt)

Przycinanie zdjęć do różnych kształtów może być zabawne i fajne. I wcale nie jest to trudne. Możliwe jest przycinanie zdjęć do różnych kształtów, takich jak kwadrat, koło lub trójkąt. Najtrudniejszą częścią jest chyba wybór obrazu.

Jak przyciąć zdjęcia do różnych kształtów (kwadrat, koło, trójkąt)

Aha, musisz także zdecydować, którego programu lub narzędzia użyć. Niektóre osoby będą chciały przycinać obrazy w programie Word, inne wolą PowerPoint, a inne mogą nie mieć dostępu do pakietu Microsoft Office.

Nie martw się, jeśli należysz do ostatniej kategorii, przygotowaliśmy również kilka narzędzi online, z których każdy może korzystać.

Przycinanie zdjęć w pakiecie Office 2010 i nowszych

Kadrowanie zdjęć w pakiecie Office jest naprawdę łatwe, a programy do tego celu to Word i PowerPoint. Poniższe wskazówki działają dla pakietu Office 2010 i nowszych wersji:

 1. Otwórz dokument pakietu Office (np. plik Word, ale możesz też użyć programu Excel lub PowerPoint).

 2. Następnie kliknij Wstawić.

 3. Następnie wybierz Obrazek i wybierz jedną z opcji, aby dodać dowolny obraz, który chcesz przyciąć.

 4. Gdy zdjęcie znajduje się w pliku, kliknij je.

 5. Teraz kliknij Przyciąć znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

 6. Następnie kliknij lub najedź na Przytnij do kształtu (kwadrat, okrąg, trójkąt itp.) i wybierz swój kształt.

 7. Kształt zostanie natychmiast zastosowany.

Jeśli jesteś zadowolony z kształtu, ale nie z efektu końcowego, możesz przyciąć obraz na inne sposoby, takie jak:

 1. Przycinanie z jednej strony – w tym celu wystarczy przeciągnąć do środka boczny uchwyt przycinania.
 2. Aby jednocześnie przyciąć dwie strony znajdujące się obok siebie, musisz przeciągnąć do wewnątrz uchwyt przycinania narożnego.
 3. Jeśli chcesz przyciąć dwa równoległe boki jednocześnie, przytrzymaj przycisk Ctrl na klawiaturze i przeciągnij do środka boczny uchwyt przycinania.
 4. Na koniec możesz przyciąć wszystkie boki, przytrzymując przycisk Ctrl i przeciągając do środka dowolny uchwyt przycinania rogu.

Aby potwierdzić wszystkie te zmiany, dotknij Przyciąć jeszcze raz.

Narzędzia do przycinania online

Jeśli nie masz pakietu Office, nie martw się, oto kilka świetnych, bezpłatnych narzędzi online, których możesz użyć do edycji i przycinania obrazów.

LUNAPIC

LunaPic to dość potężny edytor obrazów, więc możesz się założyć, że może być używany do podstawowego przycinania. Możesz nawet narysować obraz, który chcesz przyciąć. Możesz przycinać obrazy do kwadratu lub koła, a także dostępne są opcje magicznej różdżki i dowolnego kształtu.

Wybierz na przykład narzędzie okręgu. Następnie narysuj na swoim obrazie, aby przyciąć obraz dokładnie tak, jak lubisz. Kiedy skończysz, potwierdź zmianę, klikając Przytnij. Twój obraz zostanie przycięty i będzie miał przezroczyste tło.

Kliknij ten link, aby odwiedzić i korzystać z LunaPic.

IMGONLINE

IMGONLINE to kolejne świetne narzędzie do przycinania, z którego możesz korzystać za darmo. Oferuje duży wybór kształtów. Złożone kształty są jeszcze przyjemniejsze, ze zwierzętami, sercami, strzałami i wszystkim innym.

Wykonaj następujące kroki, aby korzystać z tej witryny:

 1. Kliknij Wybierz plik aby dodać swój obraz.

 2. Następnie należy wybrać kształt, np. kształt numer cztery to gwiazda pięciopalczasta. W drugim kroku istnieje wiele innych opcji dostosowywania. Zastosuj je do swoich upodobań.

 3. Na koniec wybierz format obrazu do zapisania.

 4. Potwierdź za pomocą ok a obraz zostanie wkrótce przetworzony.

 5. Następnie możesz go otworzyć lub pobrać na swój komputer.

To narzędzie jest bardzo zabawne i łatwe w użyciu, gdy już go opanujesz. To prawdopodobnie mój osobisty faworyt z tej grupy. Użyłem tego narzędzia do edycji obrazu Garfielda w kształt gwiazdy. Oto wynik:

Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia

Teraz wiesz, jak przycinać obrazy do różnych kształtów w pakiecie Office, a także za pomocą narzędzi online. Mamy nadzieję, że ten przewodnik był zabawny i łatwy do naśladowania. Obyś miał mnóstwo zabawy, wypróbowując te opcje przycinania.

Powodzenia w kadrowaniu i dodaj swoje pomysły do ​​sekcji komentarzy poniżej.