Jak uzyskać kody poleceń w FGO?

Karty Losu/Wielkiego Porządku wpływają na to, jak Twoi Słudzy walczą w bitwie, ale nie zawsze są bardzo skuteczne. Aby usprawnić rozgrywkę, twórcy wprowadzili system Kodów Dowodzenia, dzięki któremu gracze mogą na stałe ulepszać Karty Dowodzenia Sługi.

Jak uzyskać kody poleceń w FGO?

Jeśli zastanawiasz się, jak zdobyć dla siebie kody poleceń, masz szczęście. Te przedmioty nie są zbyt trudne do zdobycia, jeśli regularnie grasz w grę. Nauczymy Cię również, jak grawerować karty dowodzenia, a nawet usuwać kody dowodzenia.

FGO Jak zdobyć kody poleceń?

Zanim omówimy uzyskanie kodów dowodzenia, powinieneś się z nimi zapoznać. Zrozumienie tego, co robią, sprawi, że korzystanie z nich będzie znacznie bardziej dostępne.

Czym są kody poleceń?

Kody dowodzenia to same karty, ale nie można ich używać bezpośrednio w walce. Zamiast tego służą jako ulepszenia kart dowodzenia używanych przez Sługi podczas walki. Są to karty oznaczone Buster, Quick lub Arts.

Używasz kombinacji tych trzech rodzajów kart, aby łączyć potężne ataki, ale dzięki kodom dowodzenia te karty zyskują stałe premie, o ile są wygrawerowane. Na przykład, Legendary Beast of the Grove Command Code nakłada na przeciwników klątwy na trzy tury.

Kody poleceń występują w różnych rzadkościach, od jednej do pięciu gwiazdek. Im więcej startów ma kod dowodzenia, tym droższe jest grawerowanie na karcie dowodzenia. Oto koszty

 • Jedna gwiazdka: 100 000 sztuk kwantowych (QP)

 • Dwie gwiazdki: 200 000 QP

 • Trzy gwiazdki: 300 000 QP

 • Cztery gwiazdki: 500 000 QP

 • Pięć gwiazdek: 1 milion QP

Możesz także usunąć kody dowodzenia i wygrawerować je na innych kartach dowodzenia. Ta czynność będzie wymagała dodatkowych elementów, a zajmiemy się tym później.

Jeśli masz dodatkowe kody dowodzenia, możesz je spalić za pryzmaty many i trochę QP.

Uzyskiwanie kodów poleceń

Istnieją cztery główne sposoby na uzyskanie kodów dowodzenia. Przyjrzyjmy się wszystkim:

 • Przywołanie punktu przyjaciela

Punkty Przyjaciela (FP) to unikalna waluta, której możesz używać do przywoływania kodów dowodzenia. Zyskujesz FP, gdy wybierzesz Sługę wspierającego i zagrasz w zadaniu, lub jeśli inny gracz wybierze Twojego Sługę wspierającego jako wspierającego Sługę.

Zyskujesz 10 PR wybierając Supports, a nie na liście znajomych. Kwota wzrasta do 25, jeśli gracz jest twoim przyjacielem. Jeśli grasz w zadania główne i korzystasz ze sług wspierających NPC, zarabiasz 200 PR.

Oprócz kilku Sług i Esencji Rzemieślniczych, istnieje 10 kodów dowodzenia do przywołania za pomocą FP. Większość ma dwie gwiazdki, ale kilka to przedmioty jednogwiazdkowe.

 • Warsztat Da Vinci

Sekcja wymiany rzadkich pryzmatów w warsztacie Da Vinci zawiera wiele potężnych towarów. Tutaj możesz wydać rzadkie pryzmaty na kody dowodzenia. Jednak nie są odnawialne, chyba że aktualizacja to uczyni.

W Rzadkiej Wymianie Pryzmatu są cztery kody poleceń, ale można je kupić tylko podczas wydarzeń. Co więcej, tylko jeden egzemplarz każdego z nich był sprzedawany w sklepie, kiedy wydarzenia przyszły i odeszły.

 • Wydarzenia ograniczone czasowo

Niektóre wydarzenia ograniczone czasowo nagradzają Cię kodami dowodzenia w sklepach. Jednym z takich przykładów jest Kodeks dowodzenia Lynchpin of Heaven. Była to nagroda w Bitwie o Nowy Jork 2018, a od czasu pisania wydarzenie jest powtarzane.

Podobnie jak w przypadku innych powtórek, jeśli nie udało ci się zdobyć starszych nagród, masz szansę na ich zdobycie teraz. W 2021 roku możesz otrzymać jeden egzemplarz Lynchpin of Heaven, jeśli wcześniej go przegapiłeś. Jeśli otrzymałeś go już w przeszłości, nie będzie już dla Ciebie dostępny.

 • Granie w kampaniach

W FGO słowo „kampania” nie odnosi się do głównej fabuły. Zamiast tego kampanie są specjalnymi wydarzeniami, które programiści wydają, aby uczcić kamienie milowe. Granie w tych misjach zapewni Ci hojne nagrody, nawet jeśli właśnie się zalogowałeś.

Nagrodą za kod dowodzenia kampanii Fate/Grand Order ~5th Anniversary~ był Crest of Titan’s Pit. To był zrzut z Memorial Quest.

Grawerowanie kodów dowodzenia na kartach dowodzenia

Umiejętność grawerowania kart dowodzenia może prowadzić do nowych strategii i ulepszonych zespołów. Oto, co musisz zrobić, aby wygrawerować swoje karty:

 1. Uzyskaj kod dowodzenia i odpowiedni mechanizm otwierający kod.

 2. Odblokuj kartę dowodzenia za pomocą narzędzia do otwierania kodów.

 3. Wybierz kod dowodzenia, który chcesz wygrawerować na karcie dowodzenia.

 4. Użyj kodu polecenia.

 5. Teraz twoja karta dowodzenia otrzyma dodatkowe efekty.

Kod dowodzenia, karta dowodzenia i otwieracz kodu muszą być tego samego typu. Nie możesz mieszać kodów Buster i Arts oraz Openers. Zadbaj o zakup odpowiednich otwieraczy kodów.

Możesz natychmiast zastąpić kody poleceń dwie gwiazdki i niższą, ale spowoduje to usunięcie pierwszego.

Wszyscy gracze mogą usuwać kody poleceń nawet po grawerowaniu, a Ty możesz to zrobić, o ile możesz sobie na to pozwolić. Wcześniej proces ten wymagał narzędzi do usuwania kodu, ale w sierpniu 2020 r. elementy te stały się praktycznie przestarzałe. Przełączanie i usuwanie kodów poleceń jest teraz bezpłatne.

Leczenie podczas ataku

Kody dowodzenia mogą sprawić, że Twoi Słudzy będą bardziej wszechstronni, zwłaszcza jeśli lubisz eksperymentować. W końcu otrzymasz wiele kopii o niskiej randze do eksperymentowania, a także możesz nagrywać dodatki. Na szczęście system został ulepszony, dzięki czemu wymiana jest tańsza i bardziej dostępna.

Jaki jest twój najrzadszy kod poleceń? Czy uważasz, że usunięcie Code Removers to dobra rzecz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.