Jak włączyć Flash w Google Chrome

Jeśli w ciągu ostatnich 25 lat robiłeś coś na komputerze z grafiką i dźwiękiem, to znaczy, że pracowałeś z Flashem, nawet jeśli o tym nie wiedziałeś. Flash to nazwa oprogramowania komputerowego, które działa na wielu różnych platformach i odtwarza treści multimedialne, a także jest nazwą platformy do tworzenia tych treści. Pierwotnie stworzony przez Macromedia w latach 90., Flash został przejęty przez Adobe w 2005 roku. Flash ma wiele pozytywnych cech, w szczególności możliwość tworzenia treści tylko raz i odtwarzania jej na różnych platformach. Jednak Flash ma również kilka fatalnych wad. Jest to zagrożenie bezpieczeństwa, ponieważ wiele exploitów i pakietów złośliwego oprogramowania używa go jako wektora infekcji. W ostatnich latach aż 80% znanych zestawów exploitów używało Flasha jako jednego ze swoich wektorów. Ponadto jest zasobożerny i pełen błędów nawet po ponad dwudziestu latach stałego rozwoju.

Jak włączyć Flash w Google Chrome

Ze względu na problemy z bezpieczeństwem niektóre platformy w ogóle nie obsługują Flasha. Najbardziej znany jest Steve Jobs, który odrzucił Flasha dla urządzeń Apple w 2010 roku. Chociaż Flash był i do pewnego stopnia nadal jest potęgą pod względem bazy użytkowników, ta baza szybko się kurczy, ponieważ inne narzędzia stają się coraz szerzej stosowane. Adobe zadeklarował, że przestanie oficjalną obsługę Flasha w 2020 roku, a platforma wydaje się, że po tym momencie dość szybko zniknie. Jednak w międzyczasie może być konieczne użycie Flasha, aby uzyskać dostęp do treści na komputerze. Google Chrome ma domyślnie wyłączony Flash, aw tym artykule pokażę, jak włączyć Flash w Google Chrome, aby uzyskać dostęp do treści Flash.

jeśli zamierzasz włączyć flash, upewnij się, że zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, aby przyspieszyć działanie chrome, ponieważ włączenie może spowolnić działanie przeglądarki na stronach z dużą ilością flasha

Zanim włączysz Flash w Google Chrome

Należy dokładnie rozważyć, czy chcesz włączyć Flash w przeglądarce Google Chrome. Chrome nie używa już domyślnie Flasha i dołączył do większości przeglądarek, które zalecają używanie HTML5 do treści multimedialnych. Firefox, Safari, Opera, a nawet Edge są zaprojektowane wokół HTML5 i domyślnie wyłączają Flash; Internet Explorer jest jedyną przeglądarką, która nadal obsługuje Flasha w tym sensie, że jest on włączony w domyślnej instalacji.

Flash nie jest obecnie najbezpieczniejszym silnikiem na rynku i jest pełen błędów, dużo zasobów i często może się zawieszać. Po ponad dwóch dekadach nigdy nie był szczególnie stabilny i nadal wymaga regularnych łatek bezpieczeństwa i poprawek błędów. Jeśli zamierzasz włączyć Flash w Chrome, upewnij się, że zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, aby przyspieszyć korzystanie z Chrome, ponieważ uruchamianie Flasha na stronach internetowych może spowolnić komputer.

Włącz Flash w Google Chrome

Jeśli mimo wszystko nadal chcesz włączyć Flash w Google Chrome, oto jak to zrobić.

 1. Otwórz Chrome i wybierz trzy pionowe kropki, a następnie Ustawienia.
 2. Wybierz Zaawansowane u dołu lewego menu paska bocznego.
 3. Wybierz Prywatność i bezpieczeństwo -> Ustawienia witryny.
 4. Wybierz Flash.
 5. Włącz opcję „Zezwalaj witrynom na uruchamianie Flasha”.
 6. Włącz opcję „Najpierw zapytaj”.

To powinno wystarczyć, ale jeśli chcesz się upewnić, odwiedź witrynę internetową zawierającą treści Flash i sprawdź, czy możesz w nią zagrać. Jeśli Twoja wersja Flasha jest aktualna, zawartość powinna działać poprawnie.

Sprawdź wersję Flasha w Chrome

Jeśli zamierzasz używać Flasha, ważne jest, abyś używał najnowszej wersji. Luki w zabezpieczeniach oprogramowania, które zostały załatane w najnowszej wersji, mogą być szeroko otwarte w poprzednich wersjach, narażając komputer na wirusy i złośliwe oprogramowanie. Istnieje wiele aktualizacji Flasha i musisz je aktualizować, jeśli zamierzasz pozostawić tę lukę na swoim komputerze.

 1. Wpisz „chrome://components” w pasku adresu URL.
 2. Przewiń w dół i znajdź Flash na liście komponentów.
 3. Wybierz opcję Sprawdź aktualizacje. Jeśli Chrome mówi „Komponent nie został zaktualizowany”, oznacza to, że używasz najnowszej wersji Flasha. W przeciwnym razie aplikacja zostanie zaktualizowana.

Zainstaluj Flasha w Chrome

Być może w ogóle nie masz zainstalowanego Flasha na swoim komputerze. Jest to darmowe oprogramowanie, ale upewnij się, że otrzymujesz je bezpośrednio od Adobe. Każda prywatna wersja Flasha, którą znajdziesz w Internecie, jest prawie na pewno ogromną pułapką na wirusy.

 1. Przejdź do strony Adobe Flash Player.
 2. Wybierz swój system operacyjny i wersję po lewej stronie.
 3. Wybierz Pobierz teraz po prawej stronie.
 4. Odznacz wszystkie pola, które oferują instalację dodatkowych elementów.

Spowoduje to zainstalowanie Flasha na twoim komputerze. Aby zmiany zaczęły obowiązywać, może być konieczne ponowne uruchomienie Chrome.

(Jeśli chcesz zainstalować Flasha na tablecie, takim jak Kindle Fire, możesz!)

Obsługa błędów „Następująca wtyczka uległa awarii”

Jak wspomniano powyżej, Flash jest błędny. Oznacza to, że często się zawiesza, jeśli nie ciągle. Na szczęście ponowne uruchomienie procesu w Chrome jest łatwe. Jeśli zobaczysz błąd dotyczący awarii wtyczki Flash, wymuś odświeżenie, wybierając Ctrl + F5 w systemie Windows i Cmd + Shift + R na komputerze Mac. (Pomimo sprzeciwu Jobsa, nadal możesz pobrać Flasha dla swojego Maca.) Zmusi to również Flash do ponownego załadowania, co powinno wyeliminować błąd.

Jeśli samo ponowne uruchomienie procesu nie rozwiąże problemu, wypróbuj następujące rozwiązanie:

 1. Wybierz przycisk menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu Chrome.
 2. Wybierz Więcej narzędzi, a następnie Menedżer zadań.
 3. Wybierz wtyczkę Flash z wyskakującego okienka. Zwróć uwagę, że Chrome w ostatnich wersjach pomogło usunąć etykietę procesu z tego okna dialogowego i będziesz musiał znaleźć ikonę Adobe, a następnie najechać na nią kursorem myszy, aby potwierdzić, że jest to Flash.
 4. Wybierz Zakończ proces.
 5. Zamknij Menedżera zadań i ponownie załaduj stronę internetową.

Jeśli Flash ulegnie awarii na jednej konkretnej stronie, przejdź na inną stronę. Jeśli Flash ulegnie awarii na każdej stronie, odinstaluj Flash Player i zainstaluj go ponownie, korzystając z powyższego łącza.

Ja i wielu innych będziemy zachwyceni, gdy Flash zniknie na dobre. W międzyczasie zawsze zalecam unikanie stron, które z niego korzystają. Jeśli musisz skorzystać ze strony internetowej, multimediów lub gry opartej na Flashu, teraz wiesz, jak włączyć Flash w Google Chrome.

Chcesz odebrać coś związanego z Flashem na Amazon? Cóż, nie bierz nic związanego z oprogramowaniem Flash – jest to problematyczne i odchodzi. Ale możesz chcieć sprawdzić tę nowszą, znacznie lepszą wersję Flasha.