Jak uzyskać Echo Show, aby wyświetlić tekst?

Z muzycznego punktu widzenia Echo Show idzie o krok dalej niż niektóre poprzednie urządzenia Alexa. Przede wszystkim dlatego, że ma ładny inteligentny głośnik i wysokiej jakości wyświetlacz.

Jak uzyskać Echo Show, aby wyświetlić tekst?

Dzięki temu możesz zrobić znacznie więcej niż tylko słuchać ulubionych utworów. Teraz możesz oglądać teledyski, a jeszcze lepiej śpiewać wraz z wyświetlanymi tekstami.

Wszystkie urządzenia Echo mają dostęp do biblioteki Amazon Music z milionami piosenek (i tekstów). Jednak aby wyświetlić te teksty, będziesz potrzebować nieco więcej niż dostępu do bazy danych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Amazon Music Library – drzwi do milionów piosenek

Biblioteka muzyczna Amazon to muzyczna baza danych, z której Twoje Echo Show będzie odtwarzać Twoje ulubione utwory. Oczywiście możesz zintegrować inną usługę przesyłania strumieniowego, taką jak Spotify, ale Alexa domyślnie przegląda bibliotekę Amazon. Dlatego, gdy poprosisz swój program Echo Show o konkretnego artystę, piosenkę lub gatunek, powinien on najpierw zagłębić się w bibliotekę Amazon.

Ta biblioteka muzyczna zawiera ponad dwa miliony różnych utworów, w tym okładki albumów, datę wydania oraz informacje o artyście i poszczególnych albumach. Większość utworów w bibliotece muzycznej Amazon ma zintegrowane teksty.

Niestety bezpłatna usługa muzyczna Amazon ma wiele ograniczeń. Jednym z nich jest brak tekstów na wyświetlaczu. Jeśli chcesz, aby teksty pojawiały się, musisz być subskrybentem Amazon Prime lub członkiem jednego z planów Amazon Music Unlimited. Użytkownicy bezpłatnego programu biblioteki muzycznej zobaczą tylko okładkę albumu, nazwę wykonawcy i tytuł utworu.

Amazonka pierwsza muzyka

Jak wyświetlić teksty Amazon

Gdy jesteś subskrybentem Amazon Prime lub członkiem programu Unlimited, wyświetlanie tekstów na ekranie jest proste. Wystarczy użyć polecenia głosowego: „Alexa, graj (nazwa utworu)”. Piosenka powinna pojawić się z wyświetlonym tekstem. Co więcej, teksty zostaną zsynchronizowane z piosenką i zapalą się, gdy nadejdzie pora śpiewania, przypominając ekran mini-karaoke.

Jeśli jesteś członkiem wyżej wymienionych programów premium Amazon i nie widzisz tekstów, możliwe, że w grę wchodzi inna usługa. Niektóre ustawienia mogą nadać priorytet usługom takim jak Spotify, a czasami, jeśli utwór nie jest dostępny w bibliotece Amazon, Alexa będzie go szukać w alternatywnych źródłach internetowych. Alternatywnie możesz wypróbować polecenie: „Alexa, pokaż teksty” , ponieważ czasami opcja jest wyłączona.

Aby uniknąć niedogodności, należy dodać bardziej szczegółowe polecenie: „Alexa, odtwarzaj (nazwa utworu) w Amazon Music”. Spowoduje to odtworzenie tylko utworu z biblioteki Amazona. Dlatego jeśli Alexa mówi, że nie może zlokalizować utworu, oznacza to, że nie jest on częścią bazy danych Amazona.

Czy istnieją inne sposoby wyświetlania tekstu?

Obecnie nie ma innych usług, które wyświetlają teksty na ekranie w sposób, w jaki robi to Amazon Music. Jedną z realnych alternatyw byłoby odtworzenie wideo z tekstem na YouTube zamiast zwykłej piosenki audio.

Wiele twoich ulubionych piosenek prawdopodobnie znajduje się na YouTube z nieoficjalnymi filmami z tekstami, które są wyświetlane na ekranie w podobny sposób, jak teksty Echo lub teksty karaoke. Chociaż jakość dźwięku może być niższa niż w przypadku piosenek Amazon Music, przynajmniej pokaże tekst.

Jeśli chcesz odtworzyć wideo z tekstem przez YouTube, wystarczy powiedzieć: „Alexa, odtwórz tekst (wstaw nazwę utworu) na YouTube”, a Alexa spróbuje wyszukać najlepszą i najczęściej odtwarzaną opcję.

Echo

Szeroki wybór muzyki

Muzyka Amazon Prime to dobry sposób na wyświetlanie i naukę tekstów piosenek, których nigdy wcześniej nie słyszałeś. Na przykład, jeśli powiesz: „Alexa gra psychodeliczną muzykę rockową na Amazon Prime”, odtworzy niestandardową listę odtwarzania utworów = należących do tej kategorii gatunku.

Dzięki temu możesz usłyszeć nowe melodie i automatycznie wyświetlić tekst na ekranie, dzięki czemu możesz jak najszybciej nauczyć się śpiewać piosenkę.

Czy zorganizujesz imprezę karaoke za pomocą Echo Show? Jak płynnie płyną teksty? Powiedz naszym czytelnikom w sekcji komentarzy poniżej.