Jak pobierać aplikacje na Amazon Echo Show

Gdy po raz pierwszy wypróbujesz urządzenie Echo Show, zauważysz, że ma różne aplikacje podobne do każdej innej platformy. Możesz oglądać YouTube, przeglądać internet, a nawet odtwarzać muzykę. Echo Show to urządzenie asystenta domowego z ekranem. Oznacza to, że możesz zobaczyć pogodę, uzyskać przepisy, a nawet odtwarzać muzykę.

Jak pobierać aplikacje na Amazon Echo Show

W przeciwieństwie do innych urządzeń Echo, Show oferuje więcej funkcjonalności i funkcji. Dlatego naturalne jest zastanawianie się, czy możesz pobierać aplikacje na swój program Echo Show. W tym artykule nauczymy Cię wszystkiego o aplikacjach Alexa, znanych również jako umiejętności, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać swoje urządzenie Echo.

Jakie są umiejętności Alexy?

„Umiejętności” Alexy to zasadniczo aplikacje innych firm, które można zainstalować, aby urządzenie mogło wykonywać nowe polecenia. Te polecenia mogą obejmować wszystko, od czytania (lub oglądania) codziennych wiadomości, grania w gry, wyświetlania przepisów kulinarnych i wielu innych interesujących funkcji. Obecnie istnieje ponad 100 000 umiejętności Alexa, a każdego dnia pojawia się więcej.

Wstępnie załadowane umiejętności

Echo Show ma kilka wstępnie zainstalowanych umiejętności, które poprawiają wrażenia użytkownika. Na przykład możesz obejrzeć dowolny film z YouTube, mówiąc: „Alexa, graj (pożądany film) na YouTube”. Jeśli chcesz zobaczyć prognozę pogody na dzień lub następny miesiąc, po prostu powiedz: „Alexa, pokaż mi dzisiejszą (lub z tego tygodnia/miesiąca) pogodę”.

Płatne subskrypcje

Istnieją różne wbudowane umiejętności, które wymagają subskrypcji, aby działać. Na przykład, jeśli subskrybujesz Amazon Music, możesz odtwarzać ponad 2 miliony utworów z wyświetlanymi informacjami o artyście, a nawet tekstami. Podobnie, jeśli subskrybujesz Amazon Video, możesz wyszukać dowolny film lub program telewizyjny, wypowiadając nazwy tytułów, aktorów, gatunki i wiele innych słów kluczowych.

Jak skonfigurować umiejętności?

Platforma Alexa jest podobna do iOS i Androida. W przeciwieństwie do niektórych asystentów domowych wyposażonych w zintegrowany zestaw aplikacji, których nie można zmienić, większość umiejętności Alexy wymaga dodatkowej konfiguracji. Pozwala to spersonalizować urządzenie Echo Show, wybierając umiejętności zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami.

Nowe umiejętności możesz konfigurować na dwa różne sposoby. Pierwszym sposobem jest powiedzenie: „Alexa, włącz umiejętność (nazwa umiejętności)”. Jednak ta metoda wymaga, abyś wiedział, którą umiejętność chcesz włączyć. Ponadto dostępność umiejętności zależy od Twojej lokalizacji, więc możesz nie mieć do nich dostępu.

Innym sposobem na skonfigurowanie umiejętności jest aplikacja Alexa. Oczywiście wymaga to zainstalowania aplikacji Alexa na smartfonie przed kontynuowaniem. Aplikację można pobrać z App Store (dla urządzenia z systemem iOS) lub Play Store (dla Androida). Następnie wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom aplikację Alex na swoim telefonie.
 2. Stuknij ikonę „menu” (ikona hamburgera) w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Wybierz „Umiejętności i gry” z menu.

  umiejętności i gry

 4. Znajdź na liście umiejętność, której chcesz użyć lub użyj paska wyszukiwania, aby zlokalizować konkretną.

 5. Dotknij umiejętności, aby otworzyć opis umiejętności i menu.
 6. Dotknij „Włącz umiejętność”.

  włączyć

Pamiętaj, że może być konieczne uruchomienie niektórych wstępnie zainstalowanych umiejętności, zanim zaczną działać.

Jak wyłączyć umiejętności?

Jeśli chcesz, aby niektóre aplikacje zniknęły z zestawu umiejętności Alexy, możesz je wyłączyć z menu umiejętności. Wystarczy wykonać kroki 1-5 powyżej, aby uzyskać dostęp do menu i znaleźć umiejętność, którą chcesz wyłączyć. Następnie dotknij umiejętności „Wyłącz”, a Alexa przestanie rozpoznawać twoje polecenia.

Możesz dostosować inne ustawienia z tego samego menu umiejętności. Na przykład możesz tylko wyłączyć powiadomienia zamiast wyłączać całość. Dodatkowo możesz zarządzać uprawnieniami rodzicielskimi, jeśli dodasz umiejętności dziecka do urządzenia.

Kilka przydatnych umiejętności, które możesz zdobyć

W miarę rozrastania się bazy danych umiejętności, wybór między niektórymi umiejętnościami będzie coraz trudniejszy. Niektóre z najpopularniejszych umiejętności pojawią się w menu „Umiejętności i gry”, a ich przydatność i jakość możesz sprawdzić, sprawdzając oceny użytkowników.

Oto niektóre umiejętności, które użytkownicy Echo Show uważają za wygodne:

 1. Uber: Jeśli korzystasz z usług Ubera i masz konto, możesz łatwo umówić się na jazdę za pośrednictwem Echo Show. Włącz umiejętność i powiedz: „Alexa, poproś o jazdę na Uber”, a aplikacja pojawi się na wyświetlaczu. Od tego momentu możesz postępować zgodnie z instrukcjami i za pomocą poleceń głosowych sfinalizować aranżację.
 2. Allrecipes: Ta ogromna baza przepisów pomoże Ci na wiele sposobów. Jeśli nie masz pewności, co ugotować, możesz poprosić Allrecipes o polecenie posiłku. Masz w domu tylko kilka składników? Na tej podstawie można znaleźć przepisy kulinarne. Co więcej, umiejętność może wysłać na Twój telefon listę niezbędnych składników, dzięki czemu będziesz wiedział, czego szukać w supermarkecie, a do tego obie ręce będą w pełni skupione na posiłku. Możesz czytać instrukcje i „przewracać strony”, używając tylko głosu.
 3. Audible: Jeśli pasjonujesz się książkami, możesz kupić książkę za pośrednictwem Audible, a następnie pozwolić Echo Show wyświetlać i czytać książkę w tle. W ten sposób możesz prowadzić swoją działalność w domu, jednocześnie zdobywając codzienną literaturę.

Oczywiście istnieją różne niszowe aplikacje, takie jak Web Analytics dla tych, którzy monitorują swój ruch, Tweet Reader, który odczytuje Twoją oś czasu na Twitterze, CryptoCoin, który śledzi i powiadamia Cię o wartości BitCoin, oraz mnóstwo innych aplikacji.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka dodatkowych informacji na temat umiejętności Echo Show, które możesz chcieć wiedzieć.

Co mam zrobić, jeśli moje umiejętności nie działają?

Umiejętności, podobnie jak większość aplikacji, mogą powodować problemy i usterki. Jeśli z jakiegoś powodu umiejętność nie działa poprawnie, najlepiej najpierw ją wyłączyć i ponownie włączyć. To zwykle rozwiązuje większość problemów.

Oczywiście możesz też sprawdzić inne umiejętności. Zakładając, że wszystkie Twoje umiejętności mają problemy, możesz sprawdzić połączenie internetowe.

Jeśli umiejętność jest zupełnie nowa, prawdopodobnie wystąpił problem z Ustawieniami. Niektóre umiejętności wymagają kontroli rodzicielskiej, podczas gdy inne mogą wymagać ponownego dotknięcia „Włącz”. Jeśli jest to problem z subskrypcją, upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto.

Spraw, aby Echo pokazało Twojego idealnego asystenta

Obecnie Amazon Alexa jest prawdopodobnie najlepszym cyfrowym asystentem. Jest kompatybilny z wieloma innymi urządzeniami i ma różne opcje łączności innych firm.

Ma wersję aplikacji innych firm w „umiejętnościach” (coś, czego nie mają ani Ciri, ani Cortana), których możesz użyć, aby uczynić Alexę wyjątkową asystentką osobistą. Jeśli dostosujesz jego zestaw umiejętności do swoich potrzeb, możesz uczynić swoje życie znacznie wygodniejszym.

Jakie są twoje ulubione umiejętności Alexy? Do czego ich używasz? Podziel się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.