Jak pobrać pakiet APK ze sklepu Google Play

Bardziej niż kiedykolwiek telefony i komputery zatarły między sobą granicę. Podobnie jak komputer, telefon działa przy użyciu szeregu aplikacji do ładowania danych, łączenia się z Internetem, strumieniowego przesyłania muzyki i nie tylko.

Jak pobrać pakiet APK ze sklepu Google Play

Te aplikacje używają pakietów APK i może być konieczne pobranie ich bezpośrednio, aby pobrać tę aplikację na telefon lub inne urządzenie. Zacznijmy więc od tego, czym one są i jak je pobrać ze Sklepu Google Play.

Aplikacje i pliki APK

Większość aplikacji na twoim komputerze prawdopodobnie pochodzi z Internetu - na przykład prawdopodobnie pobierasz iTunes ze strony Apple, aby słuchać muzyki lub pobierasz Steam ze strony Valve, aby grać w gry. Być może do kontrolowania komputera polegasz na kilku różnych narzędziach pobieranych z Internetu. Niezależnie od przypadku, bez wątpienia zainstalowałeś aplikacje w systemie Windows lub Mac OS, używając odpowiednio plików .exe lub .dmg. Każdy z tych typów plików umożliwia systemowi operacyjnemu załadowanie, wykorzystanie i zainstalowanie odpowiedniej aplikacji.

Podobnie Twój telefon z Androidem działa również przy użyciu własnego oprogramowania do instalacji. Każda aplikacja pobrana ze Sklepu Play jest instalowana na urządzeniu za pomocą pliku APK. To plik archiwum do zainstalowania w systemie operacyjnym Android. Więc nawet jeśli używasz interfejsu sklepu do przeszukiwania milionów aplikacji i gier na Androida, proces jest w zasadzie identyczny z instalowaniem aplikacji w systemie Windows lub Mac OS. Android ma również możliwość instalowania pakietów APK ze źródeł zewnętrznych, dzięki czemu jest to system operacyjny tak samo rozszerzalny, jak coś takiego jak Windows 10.

Pobieranie plików APK ze sklepu Google Play

Chociaż Google nie wyjaśnia tego jasno, możliwe jest pobieranie plików APK bezpośrednio z witryny komputerowej Sklepu Google Play w celu udostępniania i używania tych plików. Chociaż nie pozwoli to na obejście ograniczeń Sklepu Play dla żadnej płatnej aplikacji, której nie kupiłeś, możliwość bezpośredniego pobierania plików APK z Google jest nadal przydatna, umożliwiając ominięcie ograniczeń geograficznych dotyczących aplikacji, testowanie aplikacji w systemie operacyjnym Chrome lub wewnątrz emulatora w systemie Windows, a nawet bezpośrednio udostępniaj aplikacje innym użytkownikom. Chociaż może to nie być funkcja, z której wszyscy korzystają, wiedza, jak pobrać pakiety APK bezpośrednio z Google, jest dobrą wskazówką dla Androida, aby trzymać się z daleka, gdy jej potrzebujesz.

Istnieją dwa główne sposoby bezpośredniego pobierania plików APK z witryny Google, a najlepsza metoda zależy od tego, czy chcesz pobrać wiele aplikacji, czy szukasz jednej konkretnej aplikacji, która nie jest oferowana w swoim obszarze geograficznym lub w określonym modelu telefonu. Obie te metody można wykonać na komputerze stacjonarnym, ale jeśli próbujesz pobrać pakiet APK z telefonu komórkowego, zalecamy trzymanie się drugiego rozwiązania wymienionego poniżej. Oto, jak krok po kroku pobrać pakiet APK z Google Play.

Używanie rozszerzenia Chrome lub Firefox do pobierania APK

Jest to najłatwiejsza metoda pobierania plików APK, jeśli planujesz to robić często. Zamiast ręcznie znajdować pliki APK online za pomocą wyszukiwarki Google, użycie rozszerzenia dla przeglądarki Chrome (na komputerze) umożliwia łatwy dostęp do pliku APK z dowolnej bezpłatnej aplikacji na platformie oraz dowolnej aplikacji, którą wcześniej kupiłeś i kupiłeś od Google.

Najlepsze rozszerzenie, jakie znaleźliśmy, trafnie nazwane „APK Downloader” jest dostępne zarówno dla przeglądarki Chrome, jak i Firefox – chociaż niestety użytkownicy Chrome będą musieli zadowolić się korzystaniem z wersji internetowej zamiast rozszerzenia, które zostało usunięte z przeglądarki Chrome Sklep internetowy. Użytkownicy Firefoksa mogą jednak korzystać z tego rozszerzenia Firefox (dostępne są inne).

Podobnie jak w przypadku dowolnej liczby dostępnych na rynku programów do pobierania YouTube, APK Downloader działa po prostu wklejając link do aplikacji w dołączonym polu tekstowym na stronie internetowej i umożliwiając APK Downloaderowi wyodrębnienie APK z listy Sklepu Play.

Działa tylko z bezpłatnymi aplikacjami w Sklepie Play, niezależnie od tego, czy kupiłeś aplikację, czy nie, więc nie będziesz mógł użyć tej metody do udostępniania płatnych pakietów APK online znajomym lub innym użytkownikom Internetu. Możesz jednak używać aplikacji do emulowania bezpłatnych aplikacji, ręcznego przesyłania pakietów APK do telefonu lub czegokolwiek innego, do czego chcesz użyć pobranego pakietu APK.

APK Downloader używa dokładnie tego samego pliku ze Sklepu Google Play, wraz z tym samym certyfikatem MD5, który znajduje się w standardowych plikach do pobrania z certyfikatem Google.

To bezpieczna strona internetowa, choć nie jest pozbawiona wad. Po pierwsze, kilka aplikacji, które wypróbowaliśmy, zawiodło, wyświetlając komunikat o błędzie i stwierdzając, że może to być aplikacja płatna, gdy aplikacja była w rzeczywistości bezpłatna. APK Downloader również przekroczył limit czasu więcej niż jeden raz, powodując pełne odświeżenie strony. Wyodrębnienie APK za pośrednictwem ich usługi może zająć do trzech minut, chociaż często było to znacznie szybsze.

To powiedziawszy, aplikacja może być używana tylko około 1000 razy dziennie, zanim konta używane do tego zostaną ograniczone przez Google, więc jeśli usługa zostanie zalana użytkownikami wcześnie w ciągu dnia, nie będziesz miał szczęścia, gdy zapadnie zmrok. Jeszcze jedno poważne ograniczenie: usługa korzysta z buforowanych wersji plików APK, które pomagają poruszać się po ograniczeniach pobierania, co oznacza, że ​​będziesz chciał dokładnie sprawdzić numer wersji, aby upewnić się, że masz najnowszą aplikację. Jeśli witryna udostępnia starszą wersję niż dostępna w Google Play, możesz poprosić o odświeżenie aplikacji po jej zainstalowaniu.

Korzystanie z alternatywnej witryny APK

Jeśli utkniesz przy telefonie i nie masz dostępu do komputera stacjonarnego lub szukasz prostszego sposobu na dostęp do plików APK z Google Play, istnieją dwie strony internetowe, które pomogą Ci to zrobić. Chociaż nie będziesz pobierać APK bezpośrednio z Google, zarówno APKMirror, jak i APKPure są zaufanymi witrynami, które pomagają pobierać APK z dowolnej aplikacji, która jest dostępna za darmo w Sklepie Play. Podobnie jak w przypadku opisanego wcześniej rozszerzenia i narzędzia online, nie będziesz używać APKMirror ani APKPure do pobierania płatnych aplikacji; obie strony mają ograniczenia dotyczące oferowania wszelkiego rodzaju pirackiego oprogramowania.

Możesz jednak pobrać wcześniej przesłane wersje oprogramowania, które nie są dostępne w Sklepie Play. Obejmuje to aplikacje, które nie mogą być hostowane w Google Play z różnych powodów (takich jak ograniczenia oprogramowania, jak widać w integracji z kanałem Google Nova Launcher) oraz wersje beta aplikacji przesłanych do Sklepu Play.

Każda witryna będzie działać zgodnie z Twoimi potrzebami, chociaż uznaliśmy, że APKMirror jest lepszą z dwóch ofert, z projektem, który ułatwia przeglądanie popularnych i najnowszych plików APK. Podczas gdy wygląd 1 przypomina sklep z aplikacjami, wraz z obracającą się karuzelą podświetlonych aplikacji i listą „gorących” aplikacji i gier, APKMirror bardziej pozwala użytkownikom na sideloadowanie aplikacji dla najnowszych aktualizacji lub oprogramowania innych firm.

Jest to również nieco bardziej techniczne, ponieważ APKMirror umożliwia użytkownikom pobieranie określonych wersji aplikacji do uruchamiania w architekturze ich urządzenia. Tymczasem po prostu 1 dostarcza standardowy plik APK dla większości telefonów. Obie strony dostarczają użytkownikom standardowe kody QR do skanowania i ładowania aplikacji do pobrania na ich telefony, a także oferują dedykowaną aplikację na Androida, umożliwiającą pobieranie aplikacji bezpośrednio na telefon bez konieczności korzystania z przeglądarki.

Technicznie rzecz biorąc, za pomocą tej metody nie będziesz pobierać pakietów APK bezpośrednio z Google Play. Pomimo tego ograniczenia nadal otrzymujesz ten sam plik APK, bez konieczności przeskakiwania przez obręcze związane z metodą rozszerzenia Chrome i Firefox. Ten plik APK może być nadal używany w dowolnym emulatorze Androida i instalowany na większości telefonów z Androidem. Niektóre aplikacje, które mają określone wymagania sprzętowe, mogą się nie powieść, jeśli spróbujesz je zainstalować na nieobsługiwanym telefonie lub tablecie; na przykład aplikację aparatu Pixel firmy Google można zainstalować tylko na niektórych urządzeniach bez korzystania z konkretnego obejścia. Jednak inne aplikacje, takie jak dostosowana przeglądarka Samsunga, można pobrać bezpośrednio na większość urządzeń, o ile działają na najnowszym oprogramowaniu, pomimo ich ograniczeń podczas pobierania aplikacji ze Sklepu Play.

Aby skorzystać z tych aplikacji, po prostu przejdź do dowolnej witryny i wyszukaj wybraną aplikację. W APKMirror, po uruchomieniu najnowszej wersji aplikacji, dotknij listy "Zobacz dostępne pakiety APK" na wyświetlaczu. To doprowadzi cię do pełnej listy wariantów dla różnych architektur systemu, jak wspomnieliśmy powyżej. Niektóre aplikacje mają wiele wersji dla starszych telefonów, podczas gdy inne mają tylko jeden pakiet. Wybierz aplikację, która najlepiej pasuje do Twojego telefonu, i użyj przycisku Pobierz APK, aby pobrać aplikację bezpośrednio na urządzenie. Jeśli jesteś w witrynie na komputery, możesz użyć generatora kodów QR, aby automatycznie utworzyć możliwy do zeskanowania link do strony aplikacji, który będzie używany na telefonie.

Tymczasem na stronie proces jest nieco prostszy. Po znalezieniu aplikacji do zainstalowania, zamiast koncentrować się na wariancie sprzętowym, po prostu dotknij Ściągnij lub użyj kodu QR na stronie z listą aplikacji, aby pobrać plik. Jeśli pobierzesz plik APK na komputer, ale musisz go zainstalować w telefonie, po prostu użyj kabla USB, aby przesłać plik z komputera do telefonu.

Nie mają każdej aplikacji, jaką można sobie wyobrazić, ale mają większość oprogramowania, które możesz chcieć na swoim urządzeniu. Niezależnie od tego, czy szukasz aplikacji nieobsługiwanej przez Twój telefon, ograniczonej do Twojej lokalizacji, czy też nieopublikowanej, beta lub niedozwolonej aplikacji ze Sklepu Play, łatwo ją znaleźć w witrynach APK innych firm.

O czym należy pamiętać podczas pobierania pakietów APK

Podczas pobierania czegokolwiek z Internetu zalecamy ostrożność, szczególnie podczas korzystania z usług stron trzecich dla torrentów. Mimo że udostępnianie/dublowanie plików to świetny sposób na wydłużenie czasu pobierania, zawsze istnieje możliwość, że dodano do niego coś złośliwego.

Większość witryn APK nie jest bezpieczna dla większości użytkowników. Jeśli witryna wydaje się oferować pirackie aplikacje lub podejrzane typy plików, nie korzystaj z niej. Zamiast tego trzymaj się sposobów, które umożliwiają pobieranie plików bezpośrednio z Google.

APK i Sklep Google Play

Ogólnie rzecz biorąc, APK Downloader stanowi dobry sposób na pobieranie pakietów APK bezpośrednio z własnej witryny Google bez korzystania z usług innej firmy, chociaż ograniczenia platformy zdecydowanie utrudniają sprawę. Podobnie brak dedykowanego rozszerzenia dla Chrome, chociaż witrynę można łatwo dodać do zakładek i uzyskać do niej dostęp. W usłudze są pewne błędy i sporadyczne problemy, ale pod koniec dnia APK Downloader to jeden z niewielu sposobów na pobieranie pakietów APK bezpośrednio ze Sklepu Play.

Jeśli jednak nie ma to dla Ciebie znaczenia, korzystanie z APKMirror lub APKPure jest równie łatwe, często bez ograniczeń i komunikatów o błędach otrzymywanych z APK Downloader.

Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, pobierając pliki APK ze Sklepu Google Play poniżej.