Jak pobrać całą swoją pocztę e-mail AOL?

Kiedy większość z nas słyszy AOL, myślimy o America Online, nieistniejącej już nazwie czołowego giganta usług internetowych i ważnej firmy w historii Internetu. AOL jest nadal pamiętany ze względu na stosowanie niezwykle agresywnej strategii marketingowej, która wykorzystywała bezpłatne próbne dyski kompaktowe.

Jak pobrać całą swoją pocztę e-mail AOL?

Obecnie model biznesowy AOL znacznie się zmienił i nadal działa jako odnosząca sukcesy firma świadcząca usługi internetowe. Niezależnie od tego, czy masz to od lat, czy właśnie utworzyłeś konto e-mail w AOL, możesz chcieć wykonać kopię zapasową wiadomości e-mail na swoim komputerze. Aby pobrać wiadomości e-mail z AOL, masz kilka opcji. Każdy będzie odpowiadał innej potrzebie, a poniżej dowiesz się, czym one są.

Pobieranie za pomocą konta Gmail

Może to brzmieć sprzecznie z intuicją, ale bardzo prostym sposobem na pobranie wiadomości e-mail AOL jest użycie konta Gmail. Jeśli nie masz konta Gmail, możesz utworzyć je specjalnie w tym celu, ponieważ zajmuje to tylko około minuty. Po zalogowaniu się na swoje konto Gmail wykonaj następujące czynności:

 1. Utwórz folder na swoim koncie e-mail AOL na całą pocztę, którą chcesz pobrać. Ułatwi to znalezienie po zakończeniu przenoszenia do Gmaila.
 2. W panelu Gmaila znajdź ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do Ustawień.
 3. Znajdź kartę „Konta i importuj” w menu Ustawienia.
 4. W sekcji „Konta i import” kliknij „Importuj pocztę i kontakty”.

  importgmail

 5. Spowoduje to utworzenie wyskakującego okienka z monitem o podanie adresu e-mail, z którego chcesz zaimportować, a następnie hasła.
 6. Po potwierdzeniu konta kliknij „Rozpocznij import”, a następnie kliknij OK.

Importowanie wszystkich wiadomości e-mail może trochę potrwać, więc musisz uzbroić się w cierpliwość. Po zaimportowaniu całej poczty możesz uzyskać dostęp do każdej wiadomości. Możesz także kliknąć ikonę trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu i wybrać „Pobierz wiadomość”, aby zapisać dany e-mail. Zostanie on zapisany w domyślnym folderze pobierania przeglądarki. Ta metoda jest dobra, jeśli nie masz zbyt wielu wiadomości, które chcesz zapisać. Jeśli jednak masz do czynienia z dużą liczbą e-maili, możesz przeczytać z wyprzedzeniem, aby uzyskać lepszy sposób.

Pobierz zbiorczo

Alternatywnie, jeśli chcesz pobrać wiele wiadomości, zastosuj etykietę do wszystkich wiadomości e-mail, które chcesz pobrać. Upewnij się, że wszystkie mają tę samą etykietę. Możesz zarządzać etykietami za pomocą ikon na górnym pasku w panelu Gmaila.

Po oznaczeniu wszystkich e-maili, które chcesz pobrać, przejdź do strony pobierania danych Google tutaj. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto i wykonaj następujące kroki:

 1. Po zalogowaniu się na stronie musisz wybrać dane, które chcesz pobrać. Kliknij „Odznacz wszystko” po prawej stronie.
 2. Przewiń w dół, aby znaleźć „Poczta” i wybierz ją za pomocą znacznika wyboru.
 3. Kliknij przycisk oznaczony „wybrane etykiety”. Tutaj usuniesz zaznaczenie wszystkich oprócz etykiet, które utworzyłeś dla wiadomości, które chcesz pobrać.

  etykiety gmail

 4. Przewiń w dół i kliknij „Następny krok”.
 5. Teraz zobaczysz opcje dostosowania typu pliku do dostarczania wiadomości i kilka innych funkcji. Przeczytaj je, ale domyślne opcje powinny być w porządku.
 6. Gdy będziesz gotowy, kliknij „Utwórz archiwum”
 7. Google przygotuje archiwum, które będzie przechowywane na ich serwerach, a otrzymasz e-mail z linkiem na swoje konto Gmail, aby je pobrać. Link będzie działał przez tydzień od momentu wysłania. Użyj linku w dowolnym momencie w ciągu tego tygodnia, aby pobrać swoje wiadomości.

Pobierz za pomocą IMAP

Jeśli nie chcesz tworzyć konta Gmail, możesz użyć protokołu IMAP, aby pobrać wiadomości e-mail z serwera, na którym są przechowywane. AOL, podobnie jak wiele usług pocztowych, działa na tym protokole. Możesz użyć tego, aby otrzymać pocztę e-mail w aplikacji obsługującej protokół IMAP.

Aby używać protokołu IMAP do pobierania wiadomości, potrzebujesz samodzielnego klienta poczty e-mail na swoim komputerze. Istnieje wiele bardzo niezawodnych opcji, takich jak Thunderbird i eM Client. Stworzenie przewodnika dla każdego indywidualnego klienta zajęłoby cały artykuł, ale wszyscy będą postępować zgodnie z podobnym procesem konfiguracji. Podczas konfigurowania klienta poczty e-mail użyj następujących danych:

Serwer poczty przychodzącej (IMAP):

 1. Serwer – export.imap.aol.com
 2. Port – 993
 3. Wymaga SSL – Tak

Serwer poczty wychodzącej (SMTP):

 1. Serwer – smtp.aol.com
 2. Port – 465
 3. Wymaga SSL – Tak
 4. Wymaga uwierzytelnienia – Tak

Twoje dane logowania:

 1. Adres e-mail – wprowadź swój adres AOL
 2. Hasło — hasło do konta AOL
 3. Wymaga uwierzytelnienia – Tak

Pobranie wszystkich wiadomości prawdopodobnie zajmie dużo czasu, może nawet kilka dni. Po zaimportowaniu wszystkich wiadomości są one skutecznie zapisywane na Twoim komputerze. Możesz dalej korzystać z funkcji klienta poczty e-mail, aby tworzyć kopie wiadomości lub tworzyć kopie zapasowe.

Od AOL do komputera w kilku prostych krokach

To może nie wydawać się bardzo prostymi rozwiązaniami, biorąc pod uwagę wszystkie rzeczy, ale są najprostsze. Jest na to kilka innych, bardziej zawiłych sposobów, ale najlepiej trzymać się jednej z tych opcji. Gmail ma nieco lepsze funkcje niż AOL, dzięki czemu umożliwia pobieranie wiadomości bezpośrednio od klienta. Jeśli nie masz – i nie chcesz mieć – konta Gmail, zawsze możesz użyć klienta poczty e-mail innej firmy z danymi IMAP firmy AOL, aby pobrać swoje wiadomości.

Jak długo korzystasz z AOL i jak zdobyli Twoją lojalność? Ponadto, jeśli znasz inne sposoby pobierania e-maili, udostępnij je w komentarzach poniżej.