Jak podwoić spację w Dokumentach Google

Każdy, kto od lat 90. ukończył szkołę średnią i studia, wie o „podwójnym odstępie między czcionkami w rozmiarze 12”, aby Twoje eseje i inne pisemne dokumenty wydawały się nieco dłuższe. Dokumenty Google domyślnie używają odstępów między wierszami 1,15 i czcionki w rozmiarze 11. Jest to idealne rozwiązanie dla większości użytkowników, ponieważ sprawia, że ​​dokument wygląda bardziej kompaktowo i czytelnie.

Jak podwoić spację w Dokumentach Google

Jednak użycie podwójnej podszewki może ułatwić czytanie dokumentu i zapewnić lepsze odcięcie wydruku, jeśli to konieczne. Podwójne odstępy sprawiają, że dokument jest wyraźniej widoczny dla oczu czytelnika, a tym samym znacznie łatwiej jest uniknąć ponownego czytania linii.

W tym artykule szczegółowo opisano procedurę dodawania podwójnego miejsca (oraz 1,5) do Dokumentów Google nie tylko na komputery stacjonarne, ale także na urządzenia mobilne.

Dostosowywanie odstępów między wierszami Dokumentów Google na pulpicie

Komputerowa wersja aplikacji Dokumenty Google ma kilka sposobów na dostosowanie odstępów między wierszami w dokumentach w celu dodania podwójnej spacji. Pierwszym sposobem na to będzie użycie ikony znajdującej się na pasku narzędzi.

Co musisz zrobić, to:

 1. Zaloguj się do Dokumentów Google i otwórz dokument, który aktualnie edytujesz i musisz dodać podwójne spacje.

 2. Zaznacz konkretny tekst, do którego chcesz dodać podwójne odstępy, przytrzymując lewy przycisk myszy i przeciągając go po żądanym tekście. Możesz także kliknąć lewym przyciskiem myszy na początku tekstu, przytrzymać Zmiana na klawiaturze, a następnie ponownie kliknij lewym przyciskiem tuż po ostatnim znaku, który chcesz podświetlić. Aby podświetlić cały dokument, naciśnij CTRL+A .

 3. Po podświetleniu całego niezbędnego tekstu kliknij przycisk Odstępy między wierszami ikona, która znajduje się bezpośrednio po prawej stronie Uzasadniać ikonę na pasku narzędzi.

 4. Wybierz Podwójnie z menu, aby dodać podwójne odstępy do tekstu.

Drugi sposób na dodanie podwójnej spacji do tekstu można wykonać za pomocą zakładki „Format”. Musisz podświetlić swój tekst tak jak w poprzednich krokach, a następnie:

 1. Kliknij na Format aby otworzyć menu.
 2. Z menu wybierz Odstępy między wierszami i wtedy Podwójnie.

Oba sposoby działają dokładnie tak samo, tylko o krok więcej w przypadku drugiej opcji.

Dostosowywanie odstępów między wierszami Dokumentów Google w systemie Android i iOS

Podane instrukcje będą działać zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Żadne odstępstwo nie jest konieczne. Aby wykonać poniższe czynności, musisz mieć już pobraną i zainstalowaną na urządzeniu aplikację Dokumenty Google (lub Dysk Google).

Aby dodać podwójne odstępy do urządzenia z systemem Android lub iOS:

 1. Uruchom aplikację Dokumenty Google i otwórz dokument, do którego chcesz dodać podwójne odstępy.

 2. Dotknij niebieskiego Edytować ikona znajdująca się w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Musisz nacisnąć ekran i przeciągnąć palcem po tekście, aby go podświetlić.
  • Możesz także kliknąć dwukrotnie, a następnie przeciągnąć, aby zaznaczyć obszar. Jeśli próbujesz wyróżnić pojedynczy akapit, stuknij raz dwoma palcami. Możesz także przytrzymać palec na początku i na końcu akapitu, aby zaznaczyć to wszystko.

 4. Stuknij ikonę, która wygląda jak „A” z poziomymi liniami na boku. To jest Formatowanie Ikona.

 5. Przejdź do Ustęp i dotknij strzałki w górę znajdującej się obok Odstępy między wierszami.

 6. Zwiększ przestrzeń do 2 i dotknij znacznika wyboru w lewym górnym rogu, aby zastosować zmiany po zakończeniu.

Wszystkie dostarczone instrukcje powinny wystarczyć, abyś mógł edytować odstępy między wierszami dokumentu zarówno w aplikacjach na komputery, jak i urządzenia mobilne. Jeśli chcesz, te same instrukcje mogą być użyte do dostosowania odstępu między wierszami na 1 (pojedynczy) lub 1,5. Wersja komputerowa umożliwia również niestandardowe odstępy, co pozwoli dostosować odstępy między wierszami do rozmiaru, który przypadnie Ci do gustu.

Domyślnie podwójna przestrzeń na pulpicie

Wersja na komputery ma jeszcze jedną ciekawą małą funkcję, której brakuje w aplikacjach na Androida i iOS – domyślnie podwójna przestrzeń. Oznacza to, że za każdym razem, gdy otworzysz Dokument Google, zwykle odstępy 1,15 zostaną automatycznie podwojone.

Aby to zrobić:

 1. W przeglądarce internetowej (preferowana Google Chrome) przejdź do Dokumentów Google i otwórz dokument.
 2. Wyróżnij dowolną część tekstu z podwójnym odstępem. Jeśli śledziłeś, możesz to zrobić w tym samym dokumencie, który już otworzyłeś.
 3. Na pasku narzędzi kliknij Normalny tekst aby rozwinąć menu.
 4. W menu kliknij strzałkę znajdującą się po prawej stronie Normalny tekst.
 5. Otrzymasz dwie opcje: Zastosuj „Normalny tekst” oraz Zaktualizuj „Normalny tekst”, aby dopasować. Wybierz drugą opcję.
 6. Na pasku narzędzi ponownie kliknij Normalny tekst aby rozwinąć menu.
 7. Wybierać Opcje i wybierz Zapisz jako moje style domyślne.

Formatowanie Dokumentów Google

Zmiana odstępów między wierszami w Dokumentach Google jest bardzo łatwa. Za pomocą kilku kliknięć lub dotknięć dokumenty można szybko dostosować do wszelkich potrzebnych standardów formatowania lub ułatwić ich czytanie.

Mamy też artykuły na temat dodawania konspektów do Dokumentów Google i tworzenia ulotek.